מכינה ליוצאי כוללים באוניברסיטת אריאל בשומרון

אוניברסיטת אריאל

אהבת? שתף ב:

מכינה ליוצאי כוללים באוניברסיטת אריאל

 

המסלול אינו פעיל

 

במחנה

 

בכותרות החדשות ומעל במת הפוליטיקה משתדלים נבחרי הציבור להשמיע מילים חריפות כנגד הנהגת הציבור החרדי, כשהדיון נסוב על קצבאות הסעד והרווחה. אין ספק, שחברי כל מחנה חוזרים הביתה ומנהלים את חשבון הנפש הציבורי והסקטוריאלי גם יחד. מה שבטוח הוא, שעל מנת להגדיל את רמת ההכנסות בקרב משפחות החרדים, ולהוריד את עול הנטל מעל צוואר העם, מוכרחים להציע לציבור זה מסלולי הכשרה מעשיים בתכניות אקדמיות, בהתאם לנתוני הקדם איתם הוא מגיע אל מוסדות הלימוד הגבוהים.

 

 

המכינה לחרדים באריאל

 

באוניברסיטת אריאל בשומרון מקיימים שיתוף פעולה עם הנהלת תכנית חלמי"ש על מנת לאפשר ליוצאי כוללים חרדיים להגיע להשכלה גבוהה, זאת באמצעות לימודי מכינה קדם אקדמית. המכינה לבוגרי ישיבות הכולל החרדיות פועלת בתל אביב, בקמפוס לימודי החוץ והתעודה של אוניברסיטת אריאל, ובמסגרתה זוכים המשתתפים להכנה לקראת לימודים במוסדות אקדמיים. אלה המתקבלים למכינת יוצאי הכולל זוכים בפטור מלא משכר הלימוד, ונהנים בנוסף ממלגת מחיה על סך 1,500 שקלים. הסיוע למשתתפים מתאפשר בזכות סיוע מטעם הארגון "ידידי עתידים".

 

על תכנית חלמי"ש

 

תכנית חלמי"ש יוסדה כדי לעזור לצעירים חרדיים לרכוש מקצוע יצרני ומעשי, שבו יוכלו לתרום מכישרונותיהם ושכלם למשק ולתעשייה בישראל, וכן לפרנס את משפחותיהם בכבוד. היא מיועדת לבוגרי ישיבות שחורות בגילאים 23 עד 30, ולהם היא מציעה הזדמנות לקבלת הכשרה ברמת תואר ראשון במקצועות כגון: מדעי המחשב, הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל והנדסת מחשבים. כיצד? - באמצעות מסלול מכינה לקראת קבלה לתואר ראשון.

 

 

על מנת להתקבל לתכנית חלמי"ש אין צורך בידע קודם במקצועות אנגלית ומתמטיקה. מקצועות אלה בתוספת לימודי פיזיקה נלמדים במסגרת תכנית המכינה, האורכת 15 חודשים. במהלך התכנית התלמידים זוכים לקורסי הכנה למבחנים ולשיעורי תגבור ועזרה לימודית. בסיום הלימודים במכינה מסוגלים הבוגרים להתמודד בין מועמדים אחרים על מקום בתכניות לתואר ראשון, זאת לאחר מעבר של המבחן הפסיכומטרי.

 

סוף טוב, הכל טוב

 

מאז נפתחה תכנית המכינה לחרדים באוניברסיטת אריאל צלחו אותה יותר מ - 300 צעירים, שלאחר מכן פנו ללמוד את מקצועות מדעי המחשב וההנדסה בגופי השכלה גבוהה מוכרים ונחשבים, וביניהם - אוניברסיטת בן גוריון בנגב, מכללת הדסה, הטכניון ובית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים - מכון לב.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

קבלה להנדסת תעשייה וניהול
נאגי אמארה
1 תגובות
קורסי רשות לשנה א בסיעוד
דוד
1 תגובות
האם יש קורס פראמדיקים יג יד?
Tali
ללא תגובה
ראיון קבלה להסבה לעבודה סוציאלית
אריאלה
1 תגובות
קבלה לפיזיותרפיה על סמך ממוצע בגרות
לינוי
1 תגובות
דרישות קבלה למדעי המחשב באוניברסיטה
מטילד אנטון
1 תגובות
מסלול הארבע שנתי לרפואה
חי'ה
3 תגובות
קבלה ללימודי רפואה באוניברסיטה
דגנית רובין
1 תגובות
מכינה מקוצרת במדעים מדויקים
דב גיטרמן
1 תגובות
לימודי רפואה בהפרדה לנשים
רחלי
1 תגובות
בוגרי קלינאות תקשורת מאריאל
ענת
1 תגובות
מכינה לפיזיותרפיה באוניברסיטת אריאל
רקיע ביטון
1 תגובות
קבלה לריפוי בעיסוק עם מתאם 650
שיר
1 תגובות
קבלה לתואר ראשון בהפרעות בתקשורת
רוני ווסלוביצר
1 תגובות
קבלה לתואר הפרעות בתקשורת
לין
1 תגובות
לכניסה לפורום