מכינה ליוצאי כוללים באוניברסיטת אריאל בשומרון

אוניברסיטת אריאל

מכינה ליוצאי כוללים באוניברסיטת אריאל

 

המסלול אינו פעיל

 

במחנה

 

בכותרות החדשות ומעל במת הפוליטיקה משתדלים נבחרי הציבור להשמיע מילים חריפות כנגד הנהגת הציבור החרדי, כשהדיון נסוב על קצבאות הסעד והרווחה. אין ספק, שחברי כל מחנה חוזרים הביתה ומנהלים את חשבון הנפש הציבורי והסקטוריאלי גם יחד. מה שבטוח הוא, שעל מנת להגדיל את רמת ההכנסות בקרב משפחות החרדים, ולהוריד את עול הנטל מעל צוואר העם, מוכרחים להציע לציבור זה מסלולי הכשרה מעשיים בתכניות אקדמיות, בהתאם לנתוני הקדם איתם הוא מגיע אל מוסדות הלימוד הגבוהים.

 

 

המכינה לחרדים באריאל

 

באוניברסיטת אריאל בשומרון מקיימים שיתוף פעולה עם הנהלת תכנית חלמי"ש על מנת לאפשר ליוצאי כוללים חרדיים להגיע להשכלה גבוהה, זאת באמצעות לימודי מכינה קדם אקדמית. המכינה לבוגרי ישיבות הכולל החרדיות פועלת בתל אביב, בקמפוס לימודי החוץ והתעודה של אוניברסיטת אריאל, ובמסגרתה זוכים המשתתפים להכנה לקראת לימודים במוסדות אקדמיים. אלה המתקבלים למכינת יוצאי הכולל זוכים בפטור מלא משכר הלימוד, ונהנים בנוסף ממלגת מחיה על סך 1,500 שקלים. הסיוע למשתתפים מתאפשר בזכות סיוע מטעם הארגון "ידידי עתידים".

 

על תכנית חלמי"ש

 

תכנית חלמי"ש יוסדה כדי לעזור לצעירים חרדיים לרכוש מקצוע יצרני ומעשי, שבו יוכלו לתרום מכישרונותיהם ושכלם למשק ולתעשייה בישראל, וכן לפרנס את משפחותיהם בכבוד. היא מיועדת לבוגרי ישיבות שחורות בגילאים 23 עד 30, ולהם היא מציעה הזדמנות לקבלת הכשרה ברמת תואר ראשון במקצועות כגון: מדעי המחשב, הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל והנדסת מחשבים. כיצד? - באמצעות מסלול מכינה לקראת קבלה לתואר ראשון.

 

 

על מנת להתקבל לתכנית חלמי"ש אין צורך בידע קודם במקצועות אנגלית ומתמטיקה. מקצועות אלה בתוספת לימודי פיזיקה נלמדים במסגרת תכנית המכינה, האורכת 15 חודשים. במהלך התכנית התלמידים זוכים לקורסי הכנה למבחנים ולשיעורי תגבור ועזרה לימודית. בסיום הלימודים במכינה מסוגלים הבוגרים להתמודד בין מועמדים אחרים על מקום בתכניות לתואר ראשון, זאת לאחר מעבר של המבחן הפסיכומטרי.

 

סוף טוב, הכל טוב

 

מאז נפתחה תכנית המכינה לחרדים באוניברסיטת אריאל צלחו אותה יותר מ - 300 צעירים, שלאחר מכן פנו ללמוד את מקצועות מדעי המחשב וההנדסה בגופי השכלה גבוהה מוכרים ונחשבים, וביניהם - אוניברסיטת בן גוריון בנגב, מכללת הדסה, הטכניון ובית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים - מכון לב.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

הסבה אקדמאית לעבודה סוציאלית
תמרה שמילוב
ללא תגובה
אפשר להתחיל תואר בכלכלה ומנעס ולעבור לכלכלה וחשבונאות
ספיר
ללא תגובה
אפשר להתחיל ללמוד עבודה סוציאלית בסמסטר אביב?
טהר
ללא תגובה
קבלה להוראת אנגלית או פסיכולוגיה
עדן
1 תגובות
קורס תיעוד סיפור חיים באינטרנט
שרה וטורי
1 תגובות
קשר בין מכללת השכל למכללת אריאל
רוית
3 תגובות
לימודי הסבה לעבודה סוציאלית
יעל כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp