מכינה ליוצאי כוללים באוניברסיטת אריאל בשומרון

אוניברסיטת אריאל

מכינה ליוצאי כוללים באוניברסיטת אריאל

 

המסלול אינו פעיל

 

במחנה

 

בכותרות החדשות ומעל במת הפוליטיקה משתדלים נבחרי הציבור להשמיע מילים חריפות כנגד הנהגת הציבור החרדי, כשהדיון נסוב על קצבאות הסעד והרווחה. אין ספק, שחברי כל מחנה חוזרים הביתה ומנהלים את חשבון הנפש הציבורי והסקטוריאלי גם יחד. מה שבטוח הוא, שעל מנת להגדיל את רמת ההכנסות בקרב משפחות החרדים, ולהוריד את עול הנטל מעל צוואר העם, מוכרחים להציע לציבור זה מסלולי הכשרה מעשיים בתכניות אקדמיות, בהתאם לנתוני הקדם איתם הוא מגיע אל מוסדות הלימוד הגבוהים.

 

 

המכינה לחרדים באריאל

 

באוניברסיטת אריאל בשומרון מקיימים שיתוף פעולה עם הנהלת תכנית חלמי"ש על מנת לאפשר ליוצאי כוללים חרדיים להגיע להשכלה גבוהה, זאת באמצעות לימודי מכינה קדם אקדמית. המכינה לבוגרי ישיבות הכולל החרדיות פועלת בתל אביב, בקמפוס לימודי החוץ והתעודה של אוניברסיטת אריאל, ובמסגרתה זוכים המשתתפים להכנה לקראת לימודים במוסדות אקדמיים. אלה המתקבלים למכינת יוצאי הכולל זוכים בפטור מלא משכר הלימוד, ונהנים בנוסף ממלגת מחיה על סך 1,500 שקלים. הסיוע למשתתפים מתאפשר בזכות סיוע מטעם הארגון "ידידי עתידים".

 

על תכנית חלמי"ש

 

תכנית חלמי"ש יוסדה כדי לעזור לצעירים חרדיים לרכוש מקצוע יצרני ומעשי, שבו יוכלו לתרום מכישרונותיהם ושכלם למשק ולתעשייה בישראל, וכן לפרנס את משפחותיהם בכבוד. היא מיועדת לבוגרי ישיבות שחורות בגילאים 23 עד 30, ולהם היא מציעה הזדמנות לקבלת הכשרה ברמת תואר ראשון במקצועות כגון: מדעי המחשב, הנדסה אזרחית, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל והנדסת מחשבים. כיצד? - באמצעות מסלול מכינה לקראת קבלה לתואר ראשון.

 

 

על מנת להתקבל לתכנית חלמי"ש אין צורך בידע קודם במקצועות אנגלית ומתמטיקה. מקצועות אלה בתוספת לימודי פיזיקה נלמדים במסגרת תכנית המכינה, האורכת 15 חודשים. במהלך התכנית התלמידים זוכים לקורסי הכנה למבחנים ולשיעורי תגבור ועזרה לימודית. בסיום הלימודים במכינה מסוגלים הבוגרים להתמודד בין מועמדים אחרים על מקום בתכניות לתואר ראשון, זאת לאחר מעבר של המבחן הפסיכומטרי.

 

סוף טוב, הכל טוב

 

מאז נפתחה תכנית המכינה לחרדים באוניברסיטת אריאל צלחו אותה יותר מ - 300 צעירים, שלאחר מכן פנו ללמוד את מקצועות מדעי המחשב וההנדסה בגופי השכלה גבוהה מוכרים ונחשבים, וביניהם - אוניברסיטת בן גוריון בנגב, מכללת הדסה, הטכניון ובית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים - מכון לב.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

לימודי מכינה אקדמאית לתואר
שי ממן
1 תגובות
הסבה מהוראה לעבודה סוציאלית
ראניה סרסור
1 תגובות
קבלה למכינה ללא תעודת בגרות
אור
1 תגובות
האם מתקיים מסלול לקבלת דוקטורט
מאיר נווה
1 תגובות
לימודי תואר להסבה לעבודה סוציאלית
רחל שחר
1 תגובות
הרשמה קורס פראמדיקים באריאל
ירוס
ללא תגובה
בניין בית הספר לרפואה
לאון
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp