לימודי יוון המודרנית באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי יוון המודרנית באוניברסיטת חיפה

לימודי יוון המודרנית באוניברסיטת חיפה

 

קצת על התוכנית ללימודי יוון המודרנית...

 

תוכנית לימודים זו משתייכת לפקולטה למדעי הרוח של אוניברסיטת חיפה. התוכנית מציעה מגוון רב של קורסים אשר פתוחים לסטודנטים של האוניברסיטה ולקהל המתעניינים הרחב. הלימודים בקורסים אלו מרחיבים את הידע של הסטודנטים אודות יוון המודרנית של ימינו, התיירות שבה ותרבותה, ומתאימים בעיקר לסוכני נסיעות ומדריכים המעוניינים להתמחות בתחום זה.

 

 

הקורסים בתוכנית ללימודי יוון המודרנית של אוניברסיטת חיפה כוללים היבטים רב תחומיים וגישות שונות. הקורסים עוסקים בנושאים כגון: השפה היוונית, תרבותה של יוון, ספרות ואמנות, מדיניות והיסטוריה לאורך השנים. התוכנית בעלת היצע רב של קורסים המאפשרים נקודות מבט שונות המסייעות להבנת המציאות היוונית, החברה, הדת והפוליטיקה של יוון בת זמננו.

 

מדוע לי ללמוד אודות יוון המודרנית?

 

המסורת, התרבות, הספרות והאמנות של יוון נחשבים בעולם המערבי של היום כערש התרבות. תוכנית לימודים זו מעניקה לסטודנטים הזדמנות חד פעמית להעשיר את הידע שלהם במהלך הקיץ בקורסים מרתקים.

 

להלן רשימת קורסים עיקריים בתוכנית ללימודי יוון המודרנית:

 

לימודי יוון- מתחילים, לימודי יוון- בינוני, לימודי יוון- מתקדמים, יוון מהסרטים- יוון המודרנית בקלנוע העולמי, המוסיקה של הפואטיקה היוונית, פותחים שולחן בפיראוס: אוכל משקה וזהות יוונית, הפלגה ים תיכונית לקפריסין ולאיי הים האיגיאי והאיוני, מדיוניסוס לרבטיקו- מוסיקה יוונית, קרבות ימיים ולוגיסטיקה בים התיכון בתקופה המודרנית, זהויות חברתיות בקהילה היוונית של סלוניקי, המדינה היוונית בין עצמאות לשפל כלכלי, מסע וירטואלי ליוון- חברה ותרבות ביוון העכשווית, מדינה בלהבות- יון בין מלחמות הבלקן למלחמת האזרחים, סחר ולוחמה, חברה רב-תרבותית: האימפריה הביזנטית, נצרות ביזנטית בארץ ישראל.

 

לימודי תואר ראשון

 

תוכנית לימודים זו כוללת קורסי קיץ מגוונים. למרות זאת, סטודנטים המעוניינים לצבור את הנקודות שלמדו בקורסים אלו ולהמשיך ללימודי תואר ראשון, יוכלו להמשיך ללמוד בחוג ללימודים רב- תחומיים או במחלקת לימודי שפות זרות של אוניברסיטת חיפה.

 

מלגות לימודים

 

מדי שנה, התוכנית ללימודי יוון המודרנית של אוניברסיטת חיפה, מעניקה מספר מלגות לסטודנטים מצטיינים אשר בתום הקורסים בתוכנית זו, ימשיכו לתואר ראשון או תואר שני באוניברסיטת חיפה.

 

משך הלימודים

 

הלימודים בתוכנית זו כוללים קורסים רבים. הלימודים בכל קורס נפרשים על פני סמסטר של לימודים.

 

תנאי הקבלה

 

הלימודים בתוכנית זו פתוחים לסטודנטים של אוניברסיטת חיפה ולקהל המתעניינים הרחב.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בתום הלימודים בתוכנית ללימודי יוון המודרנית של אוניברסיטת חיפה, יכולים הבוגרים להשתלב במגוון משרות, בהתאם לקורסים שבחרו ללמוד. הבוגרים יכולים לעסוק בהדרכה והוראת התרבות היוונית, לערוך כנסים בנושא, להשתלב בחברת נסיעות, להדריך תיירים ישראלים ועוד. בעלי השפה היוונית יוכלו להשתלב כמדריכי טיולים ביוון, לעבוד באיחוד האירופאי וכדומה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp