רוצה פרטים על לימודי טכנאי תעשייה וניהול?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי תעשייה וניהול

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי טכנאי תעשייה וניהול? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


טכנאות תעשייה וניהול

 

טכנאות תעשייה וניהול הינו מקצוע פופולארי אשר הלימודים אליו מתקיימים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ. הסטודנטים הלומדים טכנאי תעשייה וניהול עוברים קורסים מרתקים מתחום ההנדסה, הכלכלה, בקרת האיכות והייצור.

 

מטרת הלימודים הינה להכשיר טכנאים מובילים אשר יסייעו לארגונים וחברות לייעל את פעילותם ולהגדיל את רווחיהם. טכנאי בתחום התעשייה והניהול ניחן ביכולת להתאים לארגונים השונים את מערכות המידע הנכונות, תוך שהוא מקפיד להניח את היעילות והתפוקה בראש סדר העדיפויות.

 

תוכנית הלימודים

 

קורס טכנאי תעשייה וניהול מעניקים לסטודנטים הכשרה מקצועית בקשת רחבה של נושאים, משיווק, ניהול, משאבי אנוש, תעשייה, הנדסה, לוגיסטיקה ועד פיננסים. לימודי טכנאי תעשייה וניהול שואפים לספק לבוגרים הכרות מעמיקה של שיטות הנדסיות, טכנולוגיות וניהוליות. שיטות אלו יסייעו לטכנאי תעשייה וניהול העתידיים לבצע עבודתם במחלקות הארגון השונות.

 

הקורסים הרבים פותחים בעבור הסטודנטים צוהר לנושאים כגון מתמטיקה, הסתברות וסטטיסטיקה, ניהול ייצור, בטיחות וגהות בעבודה, שרטוט טכני, בקרת איכות סטטיסטית, מדידת עבודה לטכנאים, הנדסת שיטות, חשבונאות, ייצור ובקרת איכות, ניתוח כדאיות, מימון, ניהול איכות, טכנולוגיית מידע, הנדסת אנוש ועוד. כמו כן, תוכניות הלימוד השונות מציעות מגוון רחב של מגמות אפשריות ללימוד המקצוע, מהם, התמחות בייצור, התמחות בשיווק, התמחות במערכות מידע ועוד.

 

בנוסף, לימודי טכנאי תעשייה וניהול כוללים לרוב גם סיורים מעשיים בארגונים וחברות מובילות במשק, תוך התמקדות בנושאי הלימוד על בסיס התוכנית במכללה. בסיום הלימודים נדרשים הסטודנטים לעמוד בפרויקט גמר ומבחן בכתב, והם זכאים לתעודה המוכרת על ידי משרד התמ"ת. כמו כן, תעודה זו מעניקה לבוגרים הכרה על ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע (מה"ט) והם נרשמים בפנקס הטכנאים והמהנדסים.

 

התמחויות אפשריות

 

כאמור, טכנאי תעשיה וניהול מתחלקת למספר התמחויות אפשריות, ומעניקה לסטודנטים בסיס רחב להתמקצעות.

 

להלן מספר דוגמאות להתמחויות פופולאריות בתחום:

 

  • התמחות בייצור - סטודנטים לטכנאי תעשייה וניהול הבוחרים להתמחות בייצור, נחשפים לחשיבותה של שרשרת הייצור כחלק אינטגראלי ומוביל בתפקוד הארגון. במסגרת התמחות זו מתמחים הסטודנטים בניהול משאבי אנוש, תפעול מערכות ייצור, ייעול שיטות עבודה, תכנון לוגיסטי ועוד.

 

  • התמחות בשיווק - סטודנטים לטכנאי תעשייה וניהול הבוחרים להתמחות בשיווק נחשפים לעבודת הארגון מול ארגונים נוספים בתעשייה ומול התקשרות והמדיה. כמו כן, תחום השיווק פועל גם לתוך הארגון פנימה, ובדרכו מבינים הסטודנטים כיצד משווק הארגון את עצמו וכיצד ניתן לייעל את פעילותו תוך עבודת שיווק נכונה.

 

  • מערכות מידע - סטודנטים לטכנאי תעשייה וניהול הבוחרים להתמחות במערכות מידע לומדים את חשיבותן של מערכות אלו בפעילות השוטפת של הארגון. טכנאים אלו יודעים להתאים מערכות מידע לפעילות הארגון, תוך שהם עומדים על יעילותן של המערכות מחד, ופשטותן מאידך. סטודנטים הבוחרים בהתמחות זו נחשפים גם לעולם המחשבים והמדיה.

 

היכן לומדים?

 

לימודי טכנאי תעשייה וניהול מוצעים במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ, מרביתם מפוקחים על ידי מה"ט. הרשימה כוללת, בין השאר, את המכללות הבאות: מכללת עתיד, המכללה הטכנולוגית רופין, המינהל הטכני, רשת אורט, אוניברסיטת אריאל ועוד.

 

 

תנאי הקבלה ואורך המסלול

 

תנאי הקבלה למסלול טכנאי תעשייה וניהול הינם פשוטים יותר מתנאי הקבלה לתואר הנדסת תעשיה וניהול. כמו כן, מדובר בלימודים קצרים יותר האורכים שנתיים בהיקף של כ-9 שעות שבועיות. אי לכך, המכללות המפעילות מסלול זה דואגות לאפשר לסטודנטים ללמוד את המקצוע גם במידה והם עובדים במשרה מלאה ואינם יכולים ללמוד בבקרים (או בערבים).

 

 

מה עושים עם זה?

 

בסיום הלימודים יכולים הבוגרים להתקבל למגוון רחב של תפקידי מפתח ניהוליים בתעשייה במסגרת ארגונים עסקיים, מוסדות ממשלתיים, חברות פרטיות ועוד. טכנאי תעשייה וניהול מיישמים במהלך עבודתם תיאוריות בתחום הניהול והתעשייה, תוך שהם פועלים לייעול הארגון. במסגרת תפקידם, פועלים טכנאים אלו ללא לאות על מנת להגדיל את תפוקת הארגון, במקביל לצמצום עלויות הייצור.

 

טכנאי תעשייה וניהול יכולים גם לפנות לקריירה עצמאית, תוך שהם מציעים שירותים אלו לעסקים קטנים וחברות פרטיות. כמו כן, בוגרי המסלול לטכנאי תעשייה וניהול יכולים לפנות להשלמת לימודים אקדמאים בהנדסה תעשייה וניהול ולקבל תואר B.Cs בהנדסה.

 

 

מהן האפשרויות ללימודי המשך?

 

טכנאי תעשייה וניהול שמעוניינים להרחיב השכלתם יוכלו להמשיך ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול. רוב מוסדות הלימוד המפוקחים על ידי מה"ט מציעים לימודי השלמה להנדסאים במסלול מקוצר. כמו כן, מי מהבוגרים המעוניין להתקדם ללימודים אקדמיים בתחום יכול לבחור בלימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול או תואר ראשון מנהל עסקים, התמחות במערכות מידע או מימון ועוד.

 

 

ההבדל בין טכנאי להנדסאי

 

ההבדל בין טכנאי להנדסאי טמון בעיקר במשך ההכשרה ובבחינת הדירוג המקצועי. דרגת הנדסאי היא גבוהה יותר מעצם העובדה שלימודי טכנאי אורכים כ-1,700 שעות ולימודי הנדסאי כ-2,200, ולכן תוכניות הלימוד במסגרת הנדסאים מעניקות לסטודנטים ידע רב יותר.

 

חלק מהקורסים שנלמדים במסלול לימודי טכנאי תעשייה וניהול, נלמדים באופן מקיף יותר במסלול הנדסאי וישנם קורסים בהתמחות יצור, לדוגמא: מבוא לתורת האירגון, ניהול מערכות מידע, תוכן הנדסי ,ניהול משאבי אנוש, חקר ביצועים, תכנות מתקדם, שאינם נלמדים במסגרת לימודי טכנאי תעשייה וניהול אלא רק במסגרת לימודי הנדסאי.

 

לסיכום, ההשתכללות הטכנולוגית והתהליכים הגלובאליים יצרו צורך בפיתוח שיטות מחקר מסודרות שיתרמו ליעילות הייצור, יגבירו את התפוקה ויוזילו את עלויות התפעול בארגונים. השיטות הללו, אשר נשענות על נוסחאות מתמטיות ומדעיות, התגבשו לתחום המכונה הנדסת תעשייה וניהול. כל ארגון זקוק לאנשי מקצוע שיתרמו ליעילותו המסחרית ולכן יותר ויותר מוסדות לימוד מכשירים טכנאים והנדסאים בתחום תעשייה וניהול שישתלבו בתעסוקה במשק.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי טכנאי תעשייה וניהול?

רוצה לדעת יותר על לימודי טכנאי תעשייה וניהול?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
התאמה לתפקיד טכנאי/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: טכנאי
התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp