לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > טכנאי > לימודי טכנאי תעשייה וניהול

קורס טכנאי תעשייה וניהול


מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי טכנאי תעשייה וניהול? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
טכנאי מחשבים
טכנאי רכב
טכנאות שיניים
טכנאי רפואי
טכנאי רנטגן
טכנאי מנעולים - קורס מנעולן
טכנאי סאונד וקול
טכנאי טלוויזיות ורדיו
טכנאי טלפונים סלולרים
טכנאי קירור ומיזוג אויר
 
 
טכנאי שירות מכשירי חשמל
טכנאי אלקטרוניקה
קורס טכנאי מיגון ואבטחה
קורס טכנאי גז
קורס טכנאי פלאזמה ו- LCD
הנדסאי
חשמלאי מוסמך
חשמלאי מתח גבוה
מכונאות רכב
חשמלאי ראשי

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

טכנאות תעשייה וניהול

 

טכנאות תעשייה וניהול הינו מקצוע פופולארי אשר הלימודים אליו מתקיימים במגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ. הסטודנטים הלומדים טכנאי תעשייה וניהול עוברים קורסים מרתקים מתחום ההנדסה, הכלכלה, בקרת האיכות והייצור.

 

מטרת הלימודים הינה להכשיר טכנאים מובילים אשר יסייעו לארגונים וחברות לייעל את פעילותם ולהגדיל את רווחיהם. טכנאי בתחום התעשייה והניהול ניחן ביכולת להתאים לארגונים השונים את מערכות המידע הנכונות, תוך שהוא מקפיד להניח את היעילות והתפוקה בראש סדר העדיפויות.

 

תוכנית הלימודים

 

קורס טכנאי תעשייה וניהול מעניקים לסטודנטים הכשרה מקצועית בקשת רחבה של נושאים, משיווק, ניהול, משאבי אנוש, תעשייה, הנדסה, לוגיסטיקה ועד פיננסים. לימודי טכנאי תעשייה וניהול שואפים לספק לבוגרים הכרות מעמיקה של שיטות הנדסיות, טכנולוגיות וניהוליות. שיטות אלו יסייעו לטכנאי תעשייה וניהול העתידיים לבצע עבודתם במחלקות הארגון השונות.

 

הקורסים הרבים פותחים בעבור הסטודנטים צוהר לנושאים כגון מתמטיקה, הסתברות וסטטיסטיקה, ניהול ייצור, בטיחות וגהות בעבודה, שרטוט טכני, בקרת איכות סטטיסטית, מדידת עבודה לטכנאים, הנדסת שיטות, חשבונאות, ייצור ובקרת איכות, ניתוח כדאיות, מימון, ניהול איכות, טכנולוגיית מידע, הנדסת אנוש ועוד. כמו כן, תוכניות הלימוד השונות מציעות מגוון רחב של מגמות אפשריות ללימוד המקצוע, מהם, התמחות בייצור, התמחות בשיווק, התמחות במערכות מידע ועוד.

 

בנוסף, לימודי טכנאי תעשייה וניהול כוללים לרוב גם סיורים מעשיים בארגונים וחברות מובילות במשק, תוך התמקדות בנושאי הלימוד על בסיס התוכנית במכללה. בסיום הלימודים נדרשים הסטודנטים לעמוד בפרויקט גמר ומבחן בכתב, והם זכאים לתעודה המוכרת על ידי משרד התמ"ת. כמו כן, תעודה זו מעניקה לבוגרים הכרה על ידי המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע (מה"ט) והם נרשמים בפנקס הטכנאים והמהנדסים.

 

התמחויות אפשריות

 

כאמור, טכנאי תעשיה וניהול מתחלקת למספר התמחויות אפשריות, ומעניקה לסטודנטים בסיס רחב להתמקצעות.

 

להלן מספר דוגמאות להתמחויות פופולאריות בתחום:

 

  • התמחות בייצור - סטודנטים לטכנאי תעשייה וניהול הבוחרים להתמחות בייצור, נחשפים לחשיבותה של שרשרת הייצור כחלק אינטגראלי ומוביל בתפקוד הארגון. במסגרת התמחות זו מתמחים הסטודנטים בניהול משאבי אנוש, תפעול מערכות ייצור, ייעול שיטות עבודה, תכנון לוגיסטי ועוד.

 

  • התמחות בשיווק - סטודנטים לטכנאי תעשייה וניהול הבוחרים להתמחות בשיווק נחשפים לעבודת הארגון מול ארגונים נוספים בתעשייה ומול התקשרות והמדיה. כמו כן, תחום השיווק פועל גם לתוך הארגון פנימה, ובדרכו מבינים הסטודנטים כיצד משווק הארגון את עצמו וכיצד ניתן לייעל את פעילותו תוך עבודת שיווק נכונה.

 

  • מערכות מידע - סטודנטים לטכנאי תעשייה וניהול הבוחרים להתמחות במערכות מידע לומדים את חשיבותן של מערכות אלו בפעילות השוטפת של הארגון. טכנאים אלו יודעים להתאים מערכות מידע לפעילות הארגון, תוך שהם עומדים על יעילותן של המערכות מחד, ופשטותן מאידך. סטודנטים הבוחרים בהתמחות זו נחשפים גם לעולם המחשבים והמדיה.

 

היכן לומדים?

 

לימודי טכנאי תעשייה וניהול מוצעים במגוון מוסדות לימוד ברחבי הארץ, מרביתם מפוקחים על ידי מה"ט. הרשימה כוללת, בין השאר, את המכללות הבאות: המכללה הטכנולוגית רופין, המינהל הטכני, רשת אורט, אוניברסיטת אריאל ועוד.
 

תנאי הקבלה ואורך המסלול

 

תנאי הקבלה למסלול טכנאי תעשייה וניהול הינם פשוטים יותר מתנאי הקבלה לתואר הנדסת תעשיה וניהול. כמו כן, מדובר בלימודים קצרים יותר האורכים שנתיים בהיקף של כ-9 שעות שבועיות. אי לכך, המכללות המפעילות מסלול זה דואגות לאפשר לסטודנטים ללמוד את המקצוע גם במידה והם עובדים במשרה מלאה ואינם יכולים ללמוד בבקרים (או בערבים).

 

 

מה עושים עם זה?

 

בסיום הלימודים יכולים הבוגרים להתקבל למגוון רחב של תפקידי מפתח ניהוליים בתעשייה במסגרת ארגונים עסקיים, מוסדות ממשלתיים, חברות פרטיות ועוד. טכנאי תעשייה וניהול מיישמים במהלך עבודתם תיאוריות בתחום הניהול והתעשייה, תוך שהם פועלים לייעול הארגון. במסגרת תפקידם, פועלים טכנאים אלו ללא לאות על מנת להגדיל את תפוקת הארגון, במקביל לצמצום עלויות הייצור.

 

טכנאי תעשייה וניהול יכולים גם לפנות לקריירה עצמאית, תוך שהם מציעים שירותים אלו לעסקים קטנים וחברות פרטיות. כמו כן, בוגרי המסלול לטכנאי תעשייה וניהול יכולים לפנות להשלמת לימודים אקדמאים בהנדסה תעשייה וניהול ולקבל תואר B.Cs בהנדסה.

 

 

מהן האפשרויות ללימודי המשך?

 

טכנאי תעשייה וניהול שמעוניינים להרחיב השכלתם יוכלו להמשיך ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול. רוב מוסדות הלימוד המפוקחים על ידי מה"ט מציעים לימודי השלמה להנדסאים במסלול מקוצר. כמו כן, מי מהבוגרים המעוניין להתקדם ללימודים אקדמיים בתחום יכול לבחור בלימודי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול או תואר ראשון מנהל עסקים, התמחות במערכות מידע או מימון ועוד.

 

 

ההבדל בין טכנאי להנדסאי

 

ההבדל בין טכנאי להנדסאי טמון בעיקר במשך ההכשרה ובבחינת הדירוג המקצועי. דרגת הנדסאי היא גבוהה יותר מעצם העובדה שלימודי טכנאי אורכים כ-1,700 שעות ולימודי הנדסאי כ-2,200, ולכן תוכניות הלימוד במסגרת הנדסאים מעניקות לסטודנטים ידע רב יותר.

 

חלק מהקורסים שנלמדים במסלול לימודי טכנאי תעשייה וניהול, נלמדים באופן מקיף יותר במסלול הנדסאי וישנם קורסים בהתמחות יצור, לדוגמא: מבוא לתורת האירגון, ניהול מערכות מידע, תוכן הנדסי ,ניהול משאבי אנוש, חקר ביצועים, תכנות מתקדם, שאינם נלמדים במסגרת לימודי טכנאי תעשייה וניהול אלא רק במסגרת לימודי הנדסאי.

 

לסיכום, ההשתכללות הטכנולוגית והתהליכים הגלובאליים יצרו צורך בפיתוח שיטות מחקר מסודרות שיתרמו ליעילות הייצור, יגבירו את התפוקה ויוזילו את עלויות התפעול בארגונים. השיטות הללו, אשר נשענות על נוסחאות מתמטיות ומדעיות, התגבשו לתחום המכונה הנדסת תעשייה וניהול. כל ארגון זקוק לאנשי מקצוע שיתרמו ליעילותו המסחרית ולכן יותר ויותר מוסדות לימוד מכשירים טכנאים והנדסאים בתחום תעשייה וניהול שישתלבו בתעסוקה במשק.

רוצה לדעת יותר על לימודי טכנאי תעשייה וניהול? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי טכנאי תעשייה וניהול
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד לימודי טכנאי תעשייה וניהול

חוות דעת של סטודנטים: טכנאי (7 חוות דעת)
התקבלו 7 דירוגים בציון ממוצע: 4.3 מתוך 5    
סעיד,מכללת עתיד - לימודי תעודה, עתיד - קורסי טכנאי, 12/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
במוסד הלימוד אוהב בגלל שאני מקבל חומר ויודע עוד כמה דברים שאני לא יודע אותם בחיים וגם מילים שאני לא יודע,ולקבל תעודה.

על הקמפוס
הקמפוס הוא הכי יפה שתגיע אלוו,זה לא קשה ולא כל לגיע אלוו אם אני לומד ומבין מה אני לומד אז הקמפוס יהיה טוב בשבילי ויפה...
קארולין,טכניון - הנדסאים, הנדסאים בטכניון - קורס חשמלאי מתח גבוה, 11/02/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את המקצוע והאווירה.ולא אוהבת כשאני משלמת עבור הקורס כלכך הרבה כסף ואנחנו 6 בבית והמשכורת של ההוריםלא מספיקה לנו . אני צריכה לקבל מלגה דחוף

 
פורומים בתחום
פורום לימודי תעודה | קורסים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
קורסים מטעם משרד העבודה
לימודי חשמלאי מעשי
קורס אוטומציה
מה"ט לשירותך, מה ברצונך ללמוד?
הסתדרות ההנדסאים והטכנאים
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לטכנאי
המכללה לניהול
המכללה הטכנולוגית רופין
מכללת נצרת עילית יזרעאל
מכללת אורט - לימודי תעודה
מכללת כנרת - לימודי חוץ
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי טכנאי תעשייה וניהול?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד טכנאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס מנהלי בניינים במרכז (לפני 1 ימים, 4 שעות, 21 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אמנות (לפני 1 ימים, 19 שעות, 39 דקות)
קורס היפנוזה (לפני 1 ימים, 22 שעות, 48 דקות)
לימודי ערב בגישור (לפני 1 ימים, 22 שעות, 56 דקות)
מתכונת קורס לוגיסטיקה מחסן ממוחשב (לפני 1 ימים, 23 שעות, 13 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD