קורס טכנאי מחשבים במכללת המינהל הטכני

שירות אישי - צור קשר

מכללת המינהל הטכני

אהבת? שתף ב:

קורס טכנאי מחשבים PC במכללת המינהל הטכני


שומרים על המחשב


המחשב האישי בו אנו עושים שימוש רב ביותר במהלך היום הפך תוך עשרות שנים בודדות ממכשיר ששימש בעיקר חוקרים ואנשי מדע למצרך חיוני ויום יומי עבור כולנו, מילדים ועד מבוגרים. עם זאת, למרות שהשימוש במחשב מוכר כמעט לכל אחד, אופן התחזוקה והתיקון של תקלות וכשלים במערכות השונות שלו אינו תמיד משימה קלה לרוב המשתמשים. מסיבה זו נדרשים שירותיהם של טכנאי מחשבים, שיכולים לספק מענה מהיר לתקלות בתחום התוכנה והחומרה.


מי שמעוניינים להכיר לעומק את עולם המחשבים וללמוד כיצד להתקין ולתחזק אותם יכולים ללמוד בקורס טכנאי מחשבים אשר מתקיים במכללת המינהל הטכני. מסלול זה להכשרת טכנאים מעניק למשתתפיו את כל הידע והכלים שנדרשים לטכנאי PC בשוק של היום. הקורס כולל תרגולים מעשיים מרובים במטרה להכין את המשתתפים לקראת אתגרי התעשייה ולאפשר להם לצבור ניסיון פרקטי במהלך הקורס. טכנאי מחשבים הם בעלי תפקיד מבוקש במיוחד בשוק של היום, בין אם בארגונים וחברות ובין אם לצורך ביצוע תיקונים עבור לקוחות פרטיים, וכך בוגרי ההכשרה יכולים להשתלב במגוון של מסגרות עם תום לימודיהם.


תכנית הלימודים


לאורך קורס זה המשתתפים מקבלים הכשרה מקיפה לתחזוקה של מחשבים אישיים, במטרה לספק מענה מקצועי לשלל סוגי תקלות בחומרה ובתוכנה ולהעניק שירותי התקנה וטיפול למחשבים ללקוחות פרטיים ולעסקים, נוסף על התמודדות עם מגוון סוגים של תקלות, וירוסים ובעיות במערכות המחשבים.


תחילה הם מתוודעים למושגי יסוד בתוכנה, ברשתות ובחומרה ולאחר מכן מכירים רכיבים של מחשבים אישיים כגון לוחות אם, זיכרונות, מעבדים ודיסקים קשיחים ובוחנים את הטכנולוגיות העדכניות ואת ההתאמה שלהם למערכות לצורך הבטחת ביצועים מיטביים. בהמשך, הם דנים בתהליך ההתקנה של מערכות הפעלה ומערכות מולטימדיה וטיפול בתקלות שעלולות לעלות בהן. נוסף על כך, הם עוסקים בתחום רשתות המחשבים ובוחנים את ההגדרות, הטיפול והתחזוקה של רשתות מסוגים שונים. נוסף על כך, הם מכירים את סביבת האינטרנט ולומדים על חשיבותה ככלי עבודה בארגז הכלים של טכנאי מחשבים.


מתכונת הלימוד


תלמידי הקורס יכולים לבחור בין מספר סוגי מסלולים וכך להתאים את ההכשרה לצורכים וללוח הזמנים שלהם. ניתן ללמוד בקורס ערב בו נערכים שיעורים פעמיים במהלך השבוע או במסלול בימי שישי בלבד, בשעות הבוקר והצהריים. כמו כן, ישנה אפשרות ללימוד במסלול פרטני בו לומדים אחד על אחד בהדרכת מורה במסלול במתכונת מואצת.


תכנית זו משלבת במהלכה עבודה מעשית מרובה, הכוללת תרגול במעבדת מחשבים בה מתנסים באיתור של תקלות ובמתן מענה מתאים. כך המשתתפים יכולים לתרגל בפועל את המיומנויות הנלמדות ולצבור ניסיון מקצועי כבר במהלך הקורס.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים על מגוון רחב של נושאים כגון:

 

 • התקנת וידאו ומולטימדיה
 • מערכות הפעלה והתקנתן
 • דיסק קשיח והתקני אחסון
 • תוכנות שירות לדיסק קשיח
 • מעבדים בטכנולוגיות חדשות
 • סביבת האינטרנט ככלי לטכנאים
 • טיפול בווירוסים ותחזוקת המחשב    
 • תצורה וסוגי זיכרון
 • טכנולוגיות לוחות אם
 • שיתוף מדפסות ברשת
 • רשתות חיבור מחשבים
 • מושגים בחומרה ותוכנה
 • ביטול התנגשויות חומרה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת המינהל הטכני מתמקד בהכשרות מקצועיות להכשרת טכנאי שירות. בין הקורסים הרבים שניתן ללמוד במכללה זו, אפשר למצוא בין היתר קורס להכשרת טכנאי מכשירי חשמל ביתיים, קורס טכנאי סמארטפון וטלפונים סלולריים, קורס תוכנת סולידוורקס, קורס תכנתני CNC, קורס טכנאי מערכות קירור ומיזוג אוויר, קורס טכנאי מכשור רפואי ומסלולי לימוד נוספים.


מסלולי הלימוד במכללת המינהל הטכני כוללים התנסות מעשית מרובה במטרה לספק למשתתפים ניסיון פרקטי ולאפשר להם להכיר מקרוב את תהליכי העבודה עוד טרם יציאתם לתעשייה. מוסד הלימוד מסייע לבוגריו בהשתלבות בתעסוקה דרך הפעלה של קשרים ושיתופי פעולה עם מגוון מוסדות וגופים בתעשייה.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים למעוניינים לפתח קריירה בתחום תחזוקת המחשבים, הוא מתאים גם לחסרי רקע קודם בתחום המחשוב. כמו כן, הוא יכול להתאים גם לטכנאים מנוסים שמעוניינים לשדרג את הכלים שברשותם.

 


תעודה


לבוגרי הקורס מוענקת תעודת גמר מטעם מכללת המינהל הטכני לטכנאי שירות. כדי לקבל את התעודה הם צריכים להיות נוכחים ב - 80 אחוזים לפחות מהמפגשים ולעבור את המבחנים לאורך הקורס, כולל מבחני הגמא העיוניים והמעשיים, בציון של לפחות 60.

 

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם