קורס מטפלות סוג 1 במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
קורס מטפלות סוג 1 במכללה למינהל

קורס מטפלות יום סוג 1 במכללה למינהל


דואגים לשלום הילדים שלנו


מעונות היום והפעוטונים הם המסגרות החינוכיות הראשונות אליהן מגיעים ילדים בגיל הרך. תינוקות ופעוטות מגיל לידה ועד גיל שלוש זקוקים לטיפול אחראי ומסור כדי שיוכלו להתפתח באופן תקין מבחינה רגשית, פיזית ופסיכולוגית. המטפלים והמטפלות, אשר פוגשים את הילדים מדי יום, צריכים לדאוג לטפח את הכישורים של הפעוטות דרך מגוון פעילויות כמו מלאכה, מוזיקה, תנועה ומשחקים וכמובן גם נדרשים לדאוג להם מבחינה תזונתית, היגיינית ובריאותית. לכן, חשוב מאוד כי המטפלים יעברו הכשרה מקצועית איכותית.


במכללה למינהל נערך קורס מטפלות סוג 1, שבא להכשיר אנשי מקצוע מיומנים ומסורים לעבודה במעונות, בפעוטונים ובמסגרות לגיל הרך. הקורס נערך בפיקוח של משרד התמ"ת וגם מכין את תלמידיו לקראת בחינות ההסמכה לקבלת תעודת המקצוע.

 

 

היכן לומדים?

 

 הקורס מתקיים בשלוחת חיפה של מוסד הלימוד


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס מטפלות מתוודעים למגוון תחומי האחריות של מחנכים במעונות ובמסגרות לגיל הרך מגיל אפס עד גיל שלוש שנים. הם לומדים כיצד מבצעים פעילויות שונות בפעוטון שנועדו להעשיר את הכישורים של הפעוטות מבחינה חושית ורגשית ובמקביל לפתח את היצירתיות שלהם ואת יכולתם ליצור קשרים עם סביבתם. כמו כן, הם מתרגלים מיומנויות מקצועיות לניהול סביבת הגן ולשמירה על רווחתם, בריאותם ובטיחותם של הילדים.


מתכונת הלימוד


קורס מטפלות סוג 1 במכללה למינהל מתפרש על פני פרק זמן של כשנה וחצי וכולל כ - 800 שעות אקדמיות. כמו כן, התלמידים לוקחים חלק בהתמחות מעשית במעונות, במהלכה הם מתנסים באופן פעיל בטיפול בפעוטות במסגרות. התמחות זו כלולה במשך הקורס והיא כוללת כ - 380 שעות.


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים שנכללים בקורס מטפלות סוג 1:

 

  • החייאה ועזרה ראשונה
  • פעילות וחינוך בגיל הרך
  • התפתחות ילדים עד גיל 3
  • אתיקה מקצועית למטפלות
  • הכרת המחשב ויישומי WORD    
  • ארגון סביבה פיזית
  • תקשורת בין אישית
  • שילוב אמנות בחינוך    
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


המכללה למינהל היא מוסד בפרישה ארצית להכשרה מקצועית. המכללה מציעה שלל קורסים מקצועיים בנושאים כמו הייטק, מזכירות, ניהול, חשבונאות, חשמל וביטוח, בהם יכולים ללמוד מי שברצונם לעבור הכשרה מקצועית או להתקדם בעבודתם. בנוסף, מפעילה המכללה בית ספר להנדסאים, בו ניתן ללמוד לקבלת תעודת הנדסאי המוכרת על ידי מה"ט. קורס מטפלות מתקיים בשלוחות המכללה באילת ובבאר שבע.

 


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס מטפלות סוג 1 במכללה למינהל, המועמדים צריכים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כמו כן, הם צריכים לעבור ראיון קבלה אישי, בו הם נדרשים להציג גם אישור רפואי שמעיד על בריאות תקינה.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל דרישות התכנית מקבלים תעודת גמר שניתנת מטעם המכללה למינהל. כדי לקבל הסמכה רשמית, הבוגרים צריכים לעבור גם מבחן מטעם משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (תמ"ת). מי שעוברים בהצלחה את הבחינה מקבלים תעודת גמר ותעודת מקצוע "מטפלות סוג 1". בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את הכשרתם וללמוד גם בקורס מטפלות סוג 2.

עוד מסלולי לימוד - המכללה למינהל
Whatsapp Whatsapp