רוצה פרטים על טכנאי רפואי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי מכשור רפואי, רוצים פרטים?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על טכנאי רפואי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


טכנאי מכשור רפואי, רוצה לדעת איך זה עובד?

 

רבים מאיתנו המתעניינים בעולם הרפואה רוצים לעסוק בתחום אך לא רוצים ללמוד רפואה במשך 7 שנים. ישנם עיסוקים נוספים לאנשים אלו (כמו אחות, הנדסאי מכשור רפואי ועוד), שאינם דורשים לימודים כה ארוכים, אך יש להם השפעה גדולה מאוד, גם טכנאי רפואי הוא אחד מהמקצועות הללו.

 


טכנאי שירות למערכות רפואיות וביו רפואיות עוסקים בנושאים חשובים מאוד. הם יודעים כיצד לתפעל ולתקן מערכות חשובות כמו מכשירי א.ק.ג., מערכות הנשמה ביתיות, מערכות החייאה ועוד. אנשי המקצוע הללו הם קריטיים להצלת חיים ולטיפול בחולים מכיוון שללא תפעול נכון של המכשירים הרפואיים - לא ניתן לבצע בהצלחה פרוצדורות רפואיות רבות.

 

טכנאי טוב, חייב שתהיה לו אוריינטציה טכנולוגית, ואין זה משנה באיזה תחום הוא מתמחה - עיצוב תעשייתי, אנימציה אדריכלות, עיצוב פנים, רכב או חשמל. בתחום הרפואי היכולות הללו הן חשובות על אחת כמה וכמה.

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד להיות טכנאי רפואי?

 

רמת השכלול והמורכבות הטכנולוגית הגבוהה של המכשור הרפואי שמיוצר כיום מחייבת מיומנויות גבוהות וידע טכני שיאפשרו לעוסקים בדבר לאתר תקלות ולתחזק אותו. אנשי המקצוע שמופקדים על ציוד זה הם טכנאי המכשור הרפואי שמקבלים את הכשרתם במסגרת לימודי תעודה במוסדות הלימוד השונים.


הציוד הרפואי שאותו מתחזקים טכנאי המכשור הרפואי כולל מכונות תומכות חיים שמופעלות בחדרי ניתוח ובמחלקות נוספות בבתי החולים, וכן מכשור רפואי טכנולוגי לביצוע צינתורים, מיפויים, א.ק.ג. אקו לב ועוד. מכאן, שאחריותם של טכנאי המכשור רפואי היא כבדת משקל, הרי שמדובר בציוד רפואי שמשמש לביצוע פעולות רפואיות מורכבות והרות גורל.

 

תוכניות הלימוד במוסדות הלימוד מותאמות לדרישות בשטח וכוללות הכשרה רב תחומית מקיפה במקצועות הרפואה והטכנולוגיה, במטרה להסמיך טכנולוגים רפואיים שיטפלו ויתחזקו את הציוד ברמה הכי גבוהה שניתן.

 

מטרת הלימודים

 

מטרת מסלול הלימוד בתחום הזה היא להקנות לסטודנטים ידע, הכשרה וניסיון בתחום הרפואי והביו רפואי, על מנת שיוכלו לאתר ולתקן תקלות בציוד הרפואי וגם לבצע אחזקה שוטפת שלו. תוכנית הקורס משלבת לימודים תיאורטיים עם לימודים מעשיים המתקיימים במעבדות של בתי חולים.

 

 

נושאי לימוד

 

בין נושאי הלימוד החשובים - בטיחות בציוד רפואי, מכשור הנשמה ביתי, מכשור תומך הנשמה, מכשירי א.ק.ג., מוניטורים קרדיולוגיים, מערכות הנשמה, ציוד החייאה (דפיברלטורים), מערכות לבדיקות ראות ושמיעה, ניטור לחץ דם ועוד. בנוסף, נלמדים גם הנושאים הבאים: אנטומיה ופיזיולוגיה, הכוללים הקניית מונחי יסוד על מערכות הגוף- מערכת הראיה, מערכת הנשימה, שלד ושרירים, ניתוח ספרי שירות באנגלית, סוגי המכשור הרפואי - אופן הפעלתם ותקלות שכיחות, מבוא למחשבים וחומרה - מונחים כללים, שימושי המחשב, רכיבים, רשתות ותקלות שכיחות, מכשירי דימות - צינטורים, ציוד חדרי ניתוח ,רנטגן, אולטרא סאונד MRI CT ועוד.

 

אין ספק כי מדובר בלימודים חשובים ומאתגרים, אך התרומה שלהם לחברה היא גדולה - טכנאים רפואיים עוסקים בשמירה על בריאותם של התושבים ואף בהצלת חיי אדם .אם אתם מתחברים לעולם הרפואה זו יכולה לביות קריירה מרתקת עבורכם.

 

דרישות הקורס טכנאי מכשור רפואי

 

בכדי לקבל הסמכה לעסוק בטכנאות מכשור רפואי הסטודנטים נדרשים לעמוד בבחינות הביניים ובבחינות ההסמכה העיוניות. כמו כן, הם צריכים להיות נוכחים בלפחות 80% משיעורי הקורס ולהשתתף בסימולציות המעשיות. בסיום הלימודים, הסטודנטים יקבלו תעודה מקצועית אשר מסמיכה אותם לעסוק במקצוע טכנאי מכשור רפואי ולהשתלב בבתי חולים, מרפאות, קופות החולים, וקליניקות פרטיות.

 

היכן לומדים?

 

ניתן ללמוד מקצוע זה במספר מוסדות לימוד בישראל, בין היתר המינהל הטכני, מלט"ש (מכללה ללימודי טכנולוגיה שימושית) ועוד.

 

כמה זמן לומדים?

 

המסלולים בתחום זה נמשכים בדרך כלל מספר חודשים עד שנה. וודאו כי מוסד הלימוד שבחרתם הוא איכותי ומתמחה בתחום.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

אפשרויות התעסוקה בתחום זה הן רבות ומגוונות מכיוון שעולם הרפואה זקוק לאנשים רבים היודעים לתפעל מכשירים רפואיים. הבוגרים יוכלו להשתלב כאנשי מקצוע בבתי חולים, מרפאות פרטיות, עבודה מול אזרחים פרטיים שיש להם ציוד רפואי בביתם ועוד.

 

שכר טכנאי מכשור רפואי דומה לממוצע במשק, כאשר אנשי מקצוע מנוסים יותר מגיעים לשכר גבוה יותר. בדרך כלל השכר הגבוה בענף נמצא בחברות הייטק.

 

לסיכום, הקידמה הטכנולוגית שמורגשת בכל תחומי החיים באה לידי ביטוי גם בענף הרפואה. מכשירים טכנולוגיים רפואיים מתקדמים משפרים עד מאד את פרוצדורות הריפוי והטיפול של החולים ותורמים רבות להתקדמות תחום הרפואה. לצורך הטיפול והתחזוקה השוטפת של המכשור הרפואי עלה הביקוש לאנשי מקצוע מיומנים שיעבדו לצד אנשי הצוות הרפואי במתקני הרפואה השונים.

 

אנשים אלה הם טכנאי מכשור רפואי שאמונים על איתור תקלות ועל הטיפול השוטף של הציוד הרפואי. תחום זה מתקשר לעולם הרפואה שנחשב ליוקרתי ומוערך. הקורס מיועד לאלה המבקשים להשתלב בענף הרפואה והטכנולוגיה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על טכנאי רפואי?

רוצה לדעת יותר על טכנאי רפואי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד טכנאי רפואי
התאמה לתפקיד טכנאי/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: טכנאי
התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp