קורס טכנאי מכשור רפואי במינהל הטכני

שירות אישי - צור קשר

מכללת המינהל הטכני

אהבת? שתף ב:

קורס טכנאי שירות למכשור רפואי – המינהל הטכני – בית הספר לטכנאי שירות

מוכשרים למכשור הרפואי

ענף המכשור הרפואי התפתח משמעותית בשנים האחרונות, כאשר בכל יום נולדים בו חידושים מרעננים וטכנולוגיות מתוחכמות יותר ויותר. לאור זאת, קיימת כיום דרישה גוברת בשוק התעסוקה לאנשים מקצועיים המתמחים בטכנאות המותאמת למכשור הרפואי

קורס טכנאי מכשור רפואי, מטרתו לייצר כוח אדם משכיל ומיומן, שידע לתפעל, לאבחן תקלות ולטפל במכשור רפואי.

 

קורס טכנאי שירות למכשור רפואי של מכללת המינהל הטכני שם דגש על נושאים רלבנטיים למילוי תפקידי טכנאות שירות למכשור רפואי, ובמהלכו רוכשים ידע וכלים המחשוב, במכניקה ובאלקטרוניקה. חשוב לציין כי קורס זה מתמקד בתיקון של מכונות רנטגן בלבד, והוא מעניק כלים לתיקון של תקלות במכשור ולא לתפעולו.

 


תכנית הלימודים


קורס טכנאי שירות למכשור רפואי במינהל הטכני – בית הספר לטכנאי שירות, הוא קורס שנועד במיוחד להכשרת אנשים מיומנים בתחום זה, אנשים מקצוענים הבקיאים בכל סוגי מכשור הרנטגן ומסוגלים להתמודד עם כל תקלה או בעיה במכשירים הקיימים כיום בענף. קורס זה הוא בלעדי במתכונתו למינהל הטכני; תכנית הלימודים כוללת ידע תיאורטי חשוב הקשור לתחום כולו, וכמובן - הכשרה מעשית.

 

בתחילת ההכשרה לומדים על היבטים באנטומיה ומערכות הגוף ומתוודעים לסוגי מכשור הרנטגן שקיימים בתעשייה היום. לאחר מכן, לומדים על סוגים נפוצים של תקלות ובוחנים שיטות מקצועיות לתיקון מהיר ויעיל שלהם. כמו כן, נרכש ידע בתחום החשמל והבדיקות שמטרתו לאפשר לתלמידים להכיר באופן מיטבי את תהליכי הטיפול בתקלות שמתרחשות במכשור הרפואי.

 

מתכונת הלימוד

המשתתפים בקורס זה יכולים לבחור בין קורס ערב בו נערכים שני שיעורים במהלך השבוע, לבין מסלול בו נערך מפגש שבועי אחד בימי שישי, בשעות הבוקר ואחר הצהריים. הקורס משלב במהלכו מגוון של תרגולים מעשיים לצד הלימוד העיוני, במטרה לחשוף את המשתתפים לעקרונות תיקון התקלות של מערכות הרנטגן. הקורס משלב גם סטאז' מעשי בו מכירים מקרוב את אופן תיקון התקלות במכשור.

 

נושאי הלימוד

בין התכנים הנכללים במסלול זה נמצאים הנושאים העיוניים והטכניים הקשורים בכל סוגי המכשירים הרפואיים הקיימים כיום, והם כוללים היכרות עם מושגים בתחום טכנאות האלקטרוניקה ונושאים במכניקה ובמחשוב. בין הנושאים הנלמדים במסלול זה ניתן למנות את הבאים:

 

 • מערכות גוף האדם
 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • מכשירי דימות ורנטגן
 • קרדיולוגיה ופעולת הלב
 • תקלות שכיחות במכשור
 • ציוד בדיקה ומערכת העיכול   
 • מחשבים וחומרה
 • סוגי מכשור רפואי
 • חשמל ומעגלי DC
 • ניתוח ספרי שירות   
 • ועוד

 

 

תעודה

 

למשתתפים אשר משלימים את הקורס בהצלחה ניתנת תעודת גמר מטעם המינהל הטכני. כדי לקבל דיפלומה זו הם צריכים להיות נוכחים ב - 80 אחוזים מן המפגשים לפחות ולעבור מבחני ביניים ומבחני הסמכה מעשיים ועיוניים בציון של 60 לפחות.

 

אפשרויות תעסוקה

קורס טכנאי שירות למכשור רפואי במינהל הטכני מכשיר את המשתתפים בכל הידע התיאורטי הרחב ובניסיון המעשי המעמיק, הרלוונטי לתחום המכשור הרפואי ההולך ומתפתח מדי יום. בתום הקורס ועם קבלת תעודת ההסמכה יוכלו בוגריו להשתלב בתפקידים הנותנים מענה לכל הקשור במכשור רפואי, ובין השאר יוכלו להשתלב בתפקידים כמדריכי מכשור רפואי, נציגי שירות ומכירות בתחום זה, וכמובן – כטכנאי מכשור רפואי.

 

 

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם