לימודי טכנאי שירות מיגון ואבטחה במינהל הטכני

שירות אישי - צור קשר

מכללת המינהל הטכני

אהבת? שתף ב:

קורס טכנאי שירות למיגון ואבטחה – המינהל הטכני – בית הספר לטכנאי שירות

 

ההבטחה שבאבטחה

 

כיום, בניגוד לעבר, מוסדות רבים ואף בתים פרטיים רבים משתמשים במערכות שונות למיגון ולאבטחת השטח. תחום מערכות המיגון והאבטחה הוא תחום מורכב הדורש מיומנות והיכרות עם המתרחש בו, ולכן הוא דורש אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לספק מענה לדרישה הגוברת להתקנת מערכות אלה. במינהל הטכני פותחה תכנית הכשרה לטכנאי מיגון ואבטחה כדי לענות על הביקוש בכוח אדם בתחום זה.


על הקורס במינהל הטכני

 

קורס טכנאי שירות למיגון ואבטחה במינהל הטכני – בית הספר לטכנאי שירות, הוא קורס מקצועי ומקיף שנועד להכשיר טכנאים מומחים בתחום של מערכות מיגון. לשם כך, הקורס מתמקד בכל הידע העיוני הדרוש להיכרות מעמיקה עם סוגי המערכות הקיימים בשוק זה כיום, והוא מכשיר את תלמידיו בהכשרה מעשית ענפה בכל הנדרש לטיפול במערכות אלה. כך, תכנית הלימודים כוללת נושאים כתיקון, קידוד, שיפור מערכות האזעקה, התאמת המערכת לשטח ולתנאים, מערכות משולבות ומתקדמות ועוד.

 

המשתתפים בקורס לומדים על מגוון נושאים חשובים בתחום המיגון וההתרעה. הם רוכשים יסודות בחשמל ובאלקטרוניקה, לומדים על הכנה לבית החכם, מתוודעים למערכות אזעקה מתקדמות ולסוגי גלאים שקיימים בשוק ובהמשך לומדים על טלוויזיות במעגל סגור, על בקרות כניסה ועל מערכות כיבוי אש.

 

התכנים בקורס

 

בין התכנים המקיפים הנכללים בקורס זה נמצאים גם הנושאים הבאים:

 

  • לחצן מצוקה
  • הרכבת מנעולים חשמליים
  • גלאים וסוגיהם
  • מצלמות אבטחה – סוגי עדשות
  • התקנת מקודדים
  • מערכות אזעקה – סוגים שונים, התקנה ותיקון
  • משדרים אל-חוטיים
  • טלוויזיות במעגל סגור – התקנה, תיקון ושדרוג
  • ועוד

 

בנוסף, בתכנית לימודים זו נכלל אף הנושא החשוב של תקן האש בישראל, כפי שנקבע על ידי מכון התקנים הישראלי. בין השאר ילמדו התלמידים את התקן, יוכשרו להתקין מערכות עשן ואש, ואף יכירו את המערכות המתקדמות כיום בענף זה.

 

מתכונת הלימודים

 

קורס טכנאי שירות למיגון ואבטחה במינהל הטכני מוצע בשלוש מתכונות לימוד שונות, לבחירת התלמידים. הראשונה היא מתכונת לימודי ערב, הנערכת פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב; השנייה היא מתכונת לימודי שישי – שבה נערכים הלימודים בימי שישי בבוקר; והשלישית, היא מתכונת לימודים מיוחדת – מסלול פרטני שבו התלמיד לומד עם מורה פרטי ולכן קצת ההתקדמות נקבע על פיו, ויכול להיות מהיר בהרבה.

 

פרטים נוספים

 

בתום הלימודים תוענק לבוגרים תעודת הסמכה מקצועית מטעם המינהל הטכני – בית הספר לטכנאי שירות, תעודת "טכנאי שירות למיגון ואבטחה". עם זאת, כדי לסיים את המסלול בהצלחה, התלמידים נדרשים להשתתף ב – 80% לפחות משיעורי המסלול, ולעמוד בבחינות הפנימיות בציון של 60 ומעלה, וכך גם בבחינת הגמר המסכמת, המשלבת בין הידע העיוני והידע המעשי.

 

לסיכום

 

קורס טכנאי שירות למיגון ואבטחה במינהל הטכני – בית הספר לטכנאי שירות, מכשיר אתכם בכל הידע והניסיון המעשי בטיפול במערכות אבטחה משוכללות ומתקדמות, על כל ההיבטים הנדרשים לשם כך. לבית הספר סניף בכפר סבא, בקמפוס של מכללת בית ברל, וכן סניף בראשון לציון – לבחירתכם ולנוחותכם.

 

 

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם