לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > קורס טכנאי

לימודי מקצוע טכני, מחפש קורס טכנאי?


מחשיב/ה את עצמך אדם מעשי? אמרו לך שיש לך ידי זהב?- ודאי שקלת ללמוד למקצוע טכנאי. המטרה שלנו היא לתאר לך בפירוט את הלימודים בקורסי הטכנאי השונים, ולהציג לך את מוסדות הלימוד, שמתחרים על קבלתך ללימודים.

 

עשינו לך את העסק הרבה יותר פשוט! ריכזנו עבורך את המידע על המסלולים השונים בבתי הספר כאן באתר שלנו. אנו מזמינים אותך לעיין במאמרים שלנו ולחקור את האופציות השונות.

 

בנוסף, תוכל/י תמיד להשאיר לנו הודעה באתר עם פרטי ההתקשרות שלך בבקשה למידע נוסף.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

מה יש לנו לספר על לימודים במקצועות הטכנאים?

 


המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
  לימודי טכנאים, להיות טכנאי מוסמך - כמה זה עולה? איך מתחילים?


התעשיות הטכנולוגיות הנמצאות בהתפתחות מתמדת בכל התחומים דורשות ידיים מקצועיות מכל הסוגים. בין אנשי המקצוע המבוקשים ביותר ניתן לציין טכנאים, מהנדסים, הנדסאים, אנשי ייצור ולוגיסטיקה. כאן נתמקד דווקא בלימודי מקצועות הטכנאות לסוגיה.

העיסוק בציוד ומכשירים חשמליים ומכאניים חדר לכל תחום בחיי היומיום שלנו. ככל שנעים קדימה, אצה הטכנולוגיה המשתכללת עם הזמן והציוד הביתי, המשרדי והאישי נהיה מורכב ומסובך יותר. ציוד שבעבר יכולנו לתקן או לתחזק לבד, נדרש כיום לידיים מיומנות ומקצועיות יותר - ידי המקצוע של הטכנאים.

הטכנאים אמונים על תיקון, תכנון, ייצור, אחזקה, התקנה, פיקוח, ובקרה של ציוד טכנולוגי מתחומים השונים. כיום, כמעט כל חברה או ארגון מתחום הבנייה, החשמל, הציוד המכאני ועד תחום ההיי טק מעסיקים טכנאים. הנדסאים וטכנאים נקלטים בקלות בשוק העבודה ויכולים להמשיך לקדם את עצמם ולהרחיב את ארגז הכלים דרך לימוד בקורסים מקצועיים נוספים, ככל שסל השירותים שברשותם נרחב יותר כך יוכלו להעניק שירותים ללקוחות רבים יותר וכתוצאה מכך גם להעלות את המשכורת.

לימודי טכנאים - אילו סוגי התמחויות?

 

בתחום הטכנאות מתקיימות מגוון התמחויות בהן ניתן לרכוש הכשרה. הנה כמה מן התחומים המבוקשים בענפי הטכנאות היום:

 

 • קורס טכנאי מחשבים: הכשרה זו מעניקה מיומנויות תחזוקה ותיקון תקלות במחשבים אישיים, קיימות גם הכשרות ממוקדות לתחזוקת מחשבים ניידים.

 

 • טכנאות מכשירי חשמל: טכנאי מכשירים חשמל ביתיים, הנקרא לעיתים גם מכשירים חשמל לבנים, יכול להציע שירותי תיקון והתקנה לשלל מכשירים כגון מכונות כביסה, תנורים, שואבי אבק, מדיחי כלים ועוד.

 

 • קורס טכנאי מזגנים: במהלך קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר לומדים להתקין, לחזק ולתכנן שלל מערכות קירור לצורכים ביתיים ולמטרות תעשייתיות.

 

 • טכנאי סאונד: המסלול להכשרת טכנאי סאונד מעניק כלים לעבודה עם מערכות קול והגברה בתעשייה, כגון לאירועים, לתעשיית המדיה או לתעשיית המוזיקה הישראלית.

 

 • טכנאי טלפונים סלולריים: במסגרת קורס טכנאי טלפונים סלולריים מקבלים כלים לתיקון תקלות נפוצות במכשירי סמארטפון וטאבלט מן הדגמים האחרונים בשוק.

 

 • טכנאי בית חכם: טכנאי בית חכם יכולים להתקין ולתחזק מערכות מתקדמות לשליטה על החשמל, התאורה, מיזוג האוויר ומערכות הבידור בבתים.

 

 • קורס מכשירן בתעשיית התרופות: זהו קורס שמכשיר אנשי מקצוע להשתלבות בתפעול ובכיול המכשור והציוד המקצועי במעבדות בתעשיית הפארמה, אשר משתלבים לצידם של מדענים וחוקרים.

 

 • הכשרות חשמלאים: בתחום החשמל ישנן מספר דרגות הסמכה לאנשי המקצוע, כגון חשמלאי מוסמך, חשמלאי ראשי, חשמלאי בודק, חשמלאי מתח גבוה, חשמלאי הנדסאי ודרגות נוספות. עלייה בסולם הדרגות מתבצעת לאחר מעבר קורס מתאים, הצלחה בבחינות הסמכה וצבירה של וותק מקצועי מתאים.

 

 • טכנאי מיגון ואבטחה: טכנאים אלה מתמקדים בתחזוקה ובהתקנה של מערכות מתקדמות לגילוי ולהתרעה על פריצות, מערכות מצלמות במעגל סגור, קודנים למיניהם, מערכות לגילוי אש ומערכת מתקדמות נוספות.


למה כדאי לי ללמוד?

עם סיום לימודיכם, לא תאלצו להמתין זמן רב עד למציאת העבודה שכן בשוק של הים ישנו ביקוש רב לטכנאים מיומנים במגוון של ענפים. אם אתם בעלי אוריינטציה טכנית ומעוניינים לעסוק בטכנאות, יש מגוון של אפשרויות שפתוחות בפניכם. כמו כן, טכנאים יכולים להמשיך ולפתח את הקריירה דרך התקדמות בסולם הדרגות המקצועי של משרד הכלכלה, לימוד בקורסים מקצועיים נוספים או מעבר של מבחני הסמכה מקצועיים.

 

מתכונת הלימוד

היקפם של לימודי טכנאים משתנה בין המוסדות ובין ההכשרות השונות. אורכם של הקורסים יכול לנוע בין מספר חודשים לשנה או שנתיים. במקרים רבים מתקיימים לימודי טכנאי בשעות הערב כדי לאפשר שילוב נוח של לימודים עם עבודה. רוב הקורסים משלבים בין למידה תיאורטית לבין תרגולים מעשיים בהם ניתן ליישם בפועל את הכישורים הטכניים. במקרים מסוימים גם עורכים פרויקט גמר מסכם.


תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות המלמדים וסוגי ההכשרות. במקרים רבים, על המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה ולעיתים נבדקים ההישגים בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית (לרוב ברמת 3 יחידות לימוד). במקרים אחרים, יש דרישה לניסיון מקצועי או למעבר של מבחנים פנימיים. קורסים מתקדמים לטכנאים פתוחים לעיתים רק למציגים הסמכה או תעודת מקצוע בדרג נמוך יותר.

כמה זה עולה?

המחיר משתנה בין ההכשרות המקצועיות והקורסים בתחומים השונים. מחירים יכולים לנוע בין כמה אלפי שקלים למעל 10,000 שקלים, בהתאם לסוג ההכשרה, למוסד המלמד ולאורכו של הקורס.

היכן לומדים?


מוסדות להכשרת טכנאים פזורים ברחבי הארץ. ישנן מכללות המציעות שילוב בין תואר ראשון ללימודי הנדסאים וטכנאים. כמו כן, ישנן מכללות רבות המציעות לימודי המשך לתואר ראשון להנדסאים וטכנאים – במסלול לימודי השלמה להנדסאים.

 

 • המכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך: במרכז ללימודי חוץ והמשך של המכללה מתקיימות הכשרות מקצועיות מגוונות, בהן גם הכשרות טכנאים. אלה כוללות קורס חשמלאי מוסמך וקורס חשמלאי ראשי. הקורסים מכינים את התלמידים לקראת מבחני ההסמכה החיצוניים שעורך משרד הכלכלה, שמאפשרים להתקדם בסולם ההכשרות בתחום החשמל.

 

 • המכללה למינהל (פרישה ארצית): במכללה למינהל נלמדות שלל הכשרות מקצועיות, בתחומים כניהול, מחשבים, תעשייה, עיצוב וגם הכשרת טכנאים. בין הקורסים בתחום הטכנאות נכללים קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מעשי, קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר, קורס טכנאי תחזוקת מחשבים אישיים וקורס טכנאי סמארטפונים.

 

 • מכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב: במכללה תמצאו מסלולי לימוד לתפקידי טכנאי במגוון תחומים - חשמל, רשתות, בקרה ומערכות הקירור והמיזוג. הלימודים כוללים התנסות במעבדות עם ציוד משוכלל תוך מתן ידע עיוני נרחב.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר): במכלה זו מתקיימות תכניות הכשרה מקצועית מגוונות לצד לימודי הנדסאים. המסלולים להכשרת טכנאים כוללים בין היתר קורס טכנאי מיגון ואבטחה, קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס טכנאי מיזוג אוויר, קורס אינסטלציה ועוד.

 

 • רשת עמל הישגים (פרישה ארצית): זוהי רשת מכללות אשר מתמקדת בהשכלה טכנולוגית, דרך לימודי הנדסאים ומסלולי לימודי תעודה במקצועות הטכניים. ניתן ללמוד בקורסים כגון חשמלאי מוצרי חשמל ביתיים, קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי בודק, קורס חשמלאי מתח גבוה ועוד שלל קורסים בענפים כגון בניין, ניהול, רכב, פיננסים וטיפול.

 

 • המכללה המשותפת (פרישה ארצית): בין הקורסים שמתקיימים בתחום הטכנאות במכללה המשותפת נמנים קורס טכנאי מחשבים וקורס טכנאי מערכות מיגון ואבטחה. כמו כן אפשר ללמוד בהכשרות בענפי הפיננסים, הניהול, המזכירות, העיצוב והאינטרנט.

 

 • מכללת MBC (חצור הגלילית): במכללה זו אפשר ללמוד במגוון של הכשרות טכנאים, כגון קורס טכנאי טלפונים סלולריים, קורס חשמלאי מוסמך, קורס טכנאי מיזוג אוויר, קורס טכנאי מחשיבם וקורסים נוספים כגון קורס ריתוך, קורס קריאת שרטוטים טכניים וקורס תיב"מ CNC.

 

 • המכללה הטכנולוגית באר שבע: מרכז לימודים להכשרה טכנולוגית מדעית, הפועל בבאר שבע. המכללה מציעה מגוון מסלולי לימודים והכשרה, לימודי הנדסאים, לימודי טכנאים ולימודי הכשרה מקצועית בתחומי מדע, טכנולוגיה ותעשייה.

 

 

 • מלט"ש - המכללה לטכנולוגיה שימושית (פרישה ארצית): מציעה מגוון הכשרות הנוגעות למכשור רפואי, מכשור ביתי, תקשורת, מחשוב וכדומה. למכללה ארבעה סניפים בפרישה ארצית, בתל אביב, בירושלים, בחיפה ובבאר שבע.

 

 

 • רשת עתיד (פרישה ארצית): רשת מכללות למדעים וטכנולוגיה. עיקר התמחות הרשת היא הכשרה מקצועית בתחומי מדע וטכנולוגיה. לרשת שלוחות רבות ברחבי הארץ, בהן מתקיימות שלל הכשרות, לימודי תעודה, קורסים סדנאות ולימודי הנדסאים וטכנאים, הכשרה מקצועית וקורסים לגמול השתלמות.

 

 • מכללת אין ליין (פתח תקווה): המכללה עורכת קורסים מקצועיים להכשרת טכנאים, כגון קורס טכנאי מחשבים, קורס טכנאי מחשבים ניידים, קורס מנעולנות, קורס טכנאי מיגון ואבטחה, קורס טכנאי סלולר, קורס אינסטלציה, קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר ומסלולים נוספים.

 שירות אישי חינם - איתור לימודים והכוונה אישית בתחום טכנאי

רוצה לדעת יותר על קורס טכנאי? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על קורס טכנאי
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.
מוסדות לימוד קורס טכנאימישלב - קורסי טכנאי
MBC - קורסי טכנאי

מכללת אתגר ירושלים
מכללת אתגר באר שבע

מכללת אתגר חיפה
מכללת אתגר תל אביב

מכללה טכנולוגית באר שבע
מכללת שנקר- לימודי תעודה

עמל הישגים
מכללת אלקטריק חדרה

נשיא טכנולוגיות
מכללת תיב"מ פלוס

לימודי סאונד - יואב גרא
לפיד אשדוד

סטטוס סקול
רמות - המרכז ללימודים פיננסיים ושוק ההון

מכון לומדה
מכללת מטריקס גרינטק קולג'

אורט קריית ביאליק
מכללת אין ליין

מכללת תפניטק
מכללת אורט - לימודי תעודה

מכללת הדסה - לימודי תעודה
IITC - לימודי מחשבים

מאסטר קולג'
המכללה לטכנאות סלולר

מכללת מ.ל.מ
כל מוסדות הלימוד - טכנאי


חוות דעת של סטודנטים: טכנאי (7 חוות דעת)
התקבלו 7 דירוגים בציון ממוצע: 4.3 מתוך 5    
סעיד,מכללת עתיד - לימודי תעודה, עתיד - קורסי טכנאי, 12/04/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
במוסד הלימוד אוהב בגלל שאני מקבל חומר ויודע עוד כמה דברים שאני לא יודע אותם בחיים וגם מילים שאני לא יודע,ולקבל תעודה.

על הקמפוס
הקמפוס הוא הכי יפה שתגיע אלוו,זה לא קשה ולא כל לגיע אלוו אם אני לומד ומבין מה אני לומד אז הקמפוס יהיה טוב בשבילי ויפה...
קארולין,טכניון - הנדסאים, הנדסאים בטכניון - קורס חשמלאי מתח גבוה, 11/02/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את המקצוע והאווירה.ולא אוהבת כשאני משלמת עבור הקורס כלכך הרבה כסף ואנחנו 6 בבית והמשכורת של ההוריםלא מספיקה לנו . אני צריכה לקבל מלגה דחוף

שאלות הגולשים על טכנאי

 קורס טכנאות אולפן הקלטות28/03/2019    (210 צפיות)
 עלות קורס טכנאי רדיו14/03/2019    (302 צפיות)
 קורס טכנאי מכשור רפואי בדרום18/02/2019    (40 צפיות)
 מיקום קורס טכנאי מכשור רפואי02/12/2018    (104 צפיות)
 מה תנאי הקבלה ללימודי טכנאות רנטגן?22/10/2018    (135 צפיות)
 סילבוס של קורס טכנאי קירור02/10/2018    (190 צפיות)
 קורס טכנאי מיזוג וקירור תעשייתי07/09/2018    (157 צפיות)
 למי מתאים קורס טכנאי קירור ומזגנים?23/08/2018    (323 צפיות)
 מכללות ללימודי טכנאות שיניים בצפון21/08/2018    (266 צפיות)
 מה נושאי הלימוד בקורס טכנאי אלקטרוניקה?24/07/2018    (149 צפיות)

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על קורס טכנאי?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד טכנאי
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
מי יכול להתקבל להכשרת קציני בטיחות (לפני 20 שעות, 23 דקות)
קורס מנהלי בניינים במרכז (לפני 3 ימים, 1 שעות, 54 דקות)
תנאי קבלה ללימודי שמאי אמנות (לפני 3 ימים, 17 שעות, 12 דקות)
קורס היפנוזה (לפני 3 ימים, 20 שעות, 21 דקות)
לימודי ערב בגישור (לפני 3 ימים, 20 שעות, 29 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?


מחשבון תנאי קבלה: תתקבל או לא?!
אני רוצה ללמוד
ממוצע בגרות
ציון פסיכומטרי
תחום לימודים 

* המידע המוצג כאן אינו מחייב. ליתר ביטחון, יש לבדוק את סיכויי הקבלה מול מוסדות הלימוד עצמם.


בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD