רוצה פרטים על טכנאי אלקטרוניקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי אלקטרוניקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על טכנאי אלקטרוניקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


טכנאי אלקטרוניקה, מעניין אותך?

 

הפיתוחים הטכנולוגיים החדשים יוצרים שוק חדש של מוצרים, המבוססים על כרטיסים אלקטרוניים, מעגלים חשמליים וחומרות. אולי אין רבים כיום הפונים לטכנאי כדי שיתקן להם טלוויזיה ישנה או מכשיר DVD הנמכרים בזול בחנויות. לעומת זאת - מסכי LCD ענקיים, מערכות הגברה ביתיות או אולפניות, טלפונים חכמים, מסכי מגע ועוד - דורשים לא אחת טיפול מיומן ואחראי של בעל מקצוע בקי. ודאי יצא לכם כבר לשמוע על חברים המחפשים מישהו שיתקן להם את האייפון.

 

ישנם מספר מסלולים ללימוד טכנאות אלקטרוניקה בישראל. הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של טכנאים בארץ הוא המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) אשר כפוף למשרד התמ"ת. כל מי שרוצה להיות מוסמך כטכנאי חייב לעמוד בכל הדרישות והקריטריונים של גוף זה.

 

מטרת הלימודים

 

הלימודים להכשרת טכנאי אלקטרוניקה מעניקים ידע תיאורטי וכלים מעשיים המאפשרים לבוגרים להשתלב בקלות בארגונים השונים בתעשייה. במסגרת ההכשרה הסטודנטים לומדים להכיר מערכות אלקטרוניות ספרתיות ואנאלוגיות, מערכות משובצות מיקרו מחשבים, חומרה, תוכנה ותקשורת.

 

הדגש בלימודי טכנאים הוא על החלק המעשי ולפיכך הסטודנטים במהלך השנה האחרונה מתבקשים להגיש פרוייקט גמר בו יישמו את כל החומר הנלמד בקורס. מאחר וענף האלקטרוניקה קיצבי ודינאמי, מוסדות הלימוד מקפידים להתאים את החומר הלימודי לצרכי השוק ולעדכן את תוכניות הלימוד בחידושים האחרונים בענף.

 

טכנאי אלקטרוניקה אמונים על תחזוקה של ציוד ממוחשב, ויסות ובקרה של מערכות אלקטרוניות ותכנון מערכות ממוחשבות. מטרת לימודי טכנאי אלקטרוניקה היא לפיכך להכשיר אנשי מקצוע מיומנים לטיפול ותחזוקה של מערכות מיחשוב, מערכות דיגיטאליות ומערכות בקרה. תוכניות הלימוד מעניקות לסטודנטים ידע טכני נרחב בתחום האלקטרוניקה, תוך הקניית ידע תיאורטי לצד התנסות מעשית.

 

מה לומדים?

 

בין נושאי הלימוד העיקריים - עקרונות וחוקים בסיסיים בתחום החשמל ואלקטרוניקה, חומרים מבודדים ומוליכים, זרמים, עקרונות פעולה וסוגים של רכיבים פסיביים (הנגד, הקבל, הסליל והשנאי), סוגי אותות, דיודות, טרנזיסטורים, מגברים, שיטות אפנון, מושגי יסוד בלוגיקה, מעגלים אנלוגיים, תכנון ובנייה של מעגלים, איתור תקלות במעגלים, ארכיטקטורת המחשב, תורת החשמל, מתקני חשמל, מכונות חשמל, מערכות הספק, בקרים מתוכנתים, אלקטרוניקת הספק, הנע חשמלי, מערכות הפעלה ועוד.

 

מסלול לימודי נוסף במסגרת ההכשרה לטכנאי אלקטרוניקה הוא לימודי "טכנאי מוסמך". הקורס מיועד לאנשי מקצוע בתחום הטכני, בעלי נסיון מקצועי, שמעוניינים להשלים את השכלתם ולקבל תעודת ”טכנאי מוסמך”.

 

מועמדים לקורס טכנאי מוסמך נדרשים להשכלה פורמלית של 12 שנות לימוד ולנסיון מקצועי מצטבר של 12 שנה לפחות. בתום הלימודים מתקיימות בחינות חיצוניות של משרד העבודה והרווחה ומי מהבוגרים שמסיים אותן בהצלחה זכאי לתעודת "טכנאי מוסמך".

 

אז אם אתם מתחברים לעולם האלקטרוניקה ורוצים לרכוש מקצוע חשוב ונדרש תוך זמן קצר - זהו המסלול האידיאלי עבורכם.

 

 

היכן לומדים?

 

ניתן ללמוד מקצוע זה במספר מוסדות לימוד בישראל, בין היתר - במרכז הנדסאים באריאל, בית הספר להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר, נשיא טכנולוגיות - המכללה הטכנית, בית הספר לטכנולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה, המכללה הטכנולוגית רופין, מלט’’ש - המכללה לטכנולוגיה שימושית, המכללה לחשמל ואופטיקה ועוד.

 

תנאי הקבלה ללימודי טכנאי אלקטרוניקה

 

מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי טכנאי אלקטרוניקה נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה כתנאי קבלה. מי שאינו עומד בדרישות הסף יכול לגשת ללימודי מכינה טכנולוגית או קדם הנדסאית ולאחריה להתקבל ללימודי טכנאות. כמו כן, אנשי מקצוע בעלי ניסיון תעסוקתי כטכנאי אלקטרוניקה שאינם מחזיקים בהשכלה פורמאלית, יתקבלו לרוב לקורס, בכפוף לאישור המוסד הלימודי.

 

כמה זמן לומדים?

 

הלימודים בתחום זה נמשכים כמספר חודשים עד שנתיים, בהתאם למוסד בו בחרתם ללמוד ולהיקף תכנית הלימודים.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

אפשרויות התעסוקה בתחום זה הן רבות ומגוונות. טכנאי אלקטרוניקה יכולים להשתלב בעבודות התקנה, תחזוקה ובנייה של ציוד אלקטרוני בארגונים, מפעלים, מעבדות מחקר ובחברות מתעשיות מגוונות. בכל סוגי התעשיות יש כיום צורך בטכנאי אלקטרוניקה מוכשרים ולכן יש עבודה רבה בתחום. חלק מהבוגרים פותחים עם סיום לימודיהם בקריירה עצמאית בתחום.

 

 

מהן האפשרויות ללימודי המשך?

 

טכנאי אלקטרוניקה שמעוניינים להרחיב השכלתם ולהתקדם ללימודים אקדמיים יכולים לבחור במסלול תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה B.Sc או בהנדסת מחשבים או חשמל.

 

לסיכום, קצב ההתפתחות המטאורי בתחום האלקטרוניקה מקדמת את הטכנולוגיה המודרנית הקיימת בבתים פרטיים ובתעשיה. ענף האלקטרוניקה חולש על תחומים רבים במשק מהם תחום המיחשוב, תחום התקשורת הסלולרית והלווינית ותחום התיכנות. בשל הנוכחות הגבוהה של מערכות אלקטרוניות וממוחשבות בחיינו עולה וגובר הצורך באנשי מקצוע שיתחזקו, יתכננו, יתקנו ויטפלו בהן. אנשים אלה הם בין השאר טכנאי האלקטרוניקה שקיבלו הכשרה טכנית ומעשית מקיפה לביצוע עבודתם נאמנה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על טכנאי אלקטרוניקה?

רוצה לדעת יותר על טכנאי אלקטרוניקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד טכנאי אלקטרוניקה
התאמה לתפקיד טכנאי/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: טכנאי
התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp