רוצה פרטים על טכנאות שיניים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאות שיניים, רוצה ללמוד?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על טכנאות שיניים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי טכנאות שיניים, רוצה ללמוד?

 

טכנאי הוא אדם היודע על פי השכלתו וניסיונו כיצד לתפעל ולתקן מכשור טכנולוגי בתחום התמחותו. באופן כללי, רמת הכשרה של טכנאים היא בסיסית יותר מאשר של מהנדסים, אך חשיבותם היא רבה.

 

הגוף המפקח על הכשרה והסמכה של טכנאים בישראל הוא המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע (מה"ט) אשר כפוף למשרד התמ"ת. כל מי שרוצה להיות מוסמך כטכנאי חייב לעמוד בכל הדרישות והקריטריונים של גוף זה. בנוסף, קיים רישום מסודר של טכנאים בפנקס ההנדסאים והטכנאים.

 

הביקוש לטכנאים הולך וגובר בשנים האחרונות, במקביל לקצב המסחרר של ההתפתחות הטכנולוגית. במכללות ובאוניברסיטאות רבות ניתן למצוא כיום קורס טכנאי במגוון תחומים כמו קירור ומיזוג אוויר, במה, סאונד, מחשבים, מקררים אלקטרוניקה ועוד.

 

טכנאים - כשמם כן הם, עוסקים בצד הטכני של המקצוע. טכנאי שיניים הוא מקצוע מבוקש למדי, אם כי ניתן ללמוד אותו במספר מצומצם של מוסדות לימוד.

 

מה לומדים ולמה כדאי לי ללמוד להיות טכנאי שיניים?

 

טכנאי שיניים הם אנשי מקצוע חשובים מאוד בעולם רפואת השיניים. אין צורך בלימודי תואר ראשון על מנת לעסוק במקצוע זה אלא בלימודי תעודה בלבד.

 

תחום השיקום ואסטתיקת הפה התקדם מאד בשנים האחרונות בזכות הפיתוחים הטכנולוגיים והטכניקות החדשות שיוצאות לשוק. בהתאם לכך עלה גם הביקוש לטכנאי שיניים מקצועיים ויצירתיים.

 

טכנאיי שיניים הם פונקציה משלימה לרופאי השיניים ועובדים איתם בשיתוף פעולה. הטכנאים אמונים על ייצור של מבנים דנטליים, תותבות, השלמות שיניים, כתרים, גשרים וחיפויי השיניים. עבודת ייצור העזרים מתבצעת במעבדות וטכנאי השיניים אינם באים במגע ישיר עם המטופל ואינם מבצעים בו את הפרוצדורה הרפואית.

 

חשוב להדגיש כי לימודי קורס טכנאי שיניים כפופים לתקנות רופאי השיניים, המגדירות את תחומי העבודה, ההכשרה ומסגרת הלימודים. המדינה מגדירה מספר דרגות של טכנאי שיניים:

 

  • טכנאי שיניים מעשי - הדרגה הבסיסית ביותר, דרגת טכנאי שיניים מוסמך – בכדי להיות זכאי לדרגה זו על הטכנאי לעבור בחינות הסמכה ולהיות בעל נסיון של שנתיים בתחום.

 

  • טכנאי שיניים אומן - דרגה זו ניתנת למי שצבר שלוש שנות נסיון נוספות ועבר את בחינות ההסמכה.

 

  • טכנאי שיניים מומחה - זוהי דרגת ההסמכה הגבוהה ביותר הקיימת בתחום , זכאים לה אלו שעברו את בחינות ההסמכה.

 

בין נושאי הלימוד בתחום - מבוא לרפואת שיניים, יסודות בטכנאות שיניים, אנטומיה וסגר של מערכת הלעיסה, מיקרוביולוגיה, כימיה, פרותטיקה, גילוף שיניים, אורתודנטיה, תורת החומרים, חוק ואתיקה, ניהול מעבדות שיניים ועוד. הסטודנטים מגישים במהלך לימודיהם פרויקט גמר מקיף בתחום.

 

אז אם תחום זה מעניין ומאתגר אתכם ואתם רוצים לרכוש מקצוע חשוב ומבוקש תוך זמן קצר - זהו המסלול עבורכם.

 

היכן לומדים?

 

ישנן מספר מכללות המכשירות אנשי מקצוע בתחום זה. חשוב לוודא שהמכללה בה בחרתם מוכרת על ידי משרד הבריאות!


ניתן ללמוד מקצוע זה במספר מוסדות לימוד בישראל, בין היתר: אורט ישראל, והמרכז לשיקום והכשרה מקצועית ליד בית חולים לוינשטיין (רעננה). 

 

כמה זמן לומדים?

 

על מנת לקבל הכשרה כטכנאי שיניים מעשי יש ללמוד במשך כשנתיים. ישנו גם קורס הכנה לבחינות רישוי לטכנאי שיניים מוסמך הנמשכים מספר חודשים.

 

מהם תנאי הקבלה לקורס טכנאי שיניים?

 

כדי להתקבל ללימודי טכנאות שיניים צריכים המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. כמו כן, חלק ממוסדות הלימוד דורשים מהנרשמים לעבור וועדת קבלה.

 

מהי העלות של קורס טכנאות שיניים?

 

עלות לימודי טכנאות שיניים משתנה ממוסד למוסד, בכדי לקבל מחיר מדוייק כדאי לך לפנות אל נציגי השירות שלנו ולקבל מספר הצעות ממוסדות שונים.
 

מהו מבנה קורס טכנאות שיניים?

 

תוכניות הלימוד בלימודי קורס טכנאות שיניים כוללות לימודים עיוניים ועבודה מעשית במעבדות. במהלך התרגול, הסטודנטים מתנסים בעבודה עם חומרים דנטליים שונים .בחלק ממוסדות הלימוד נדרשים הסטודנטים להגיש פרוייקט גמר מעשי.

 

 

מה סוג ההסמכה?

 

בסיום הקורס יהיו זכאים הבוגרים לתעודת טכנאי שיניים מטעם המוסד הלימודי ובפיקוח משרד הבריאות. לקבלת תעודת 'טכנאי שיניים מוסמך' יידרשו הטכנאים לצבור שנתיים נסיון מעשי ולעבור את בחינת התמ"ת.

 

מהן אפשרויות התעסוקה?

 

טכנאי שיניים יכולים להשתלב בענף הרפואה במגזרים הפרטיים והממשלתיים, בקופות חולים או במעבדות לטכנאות שיניים פרטיות העובדות בשיתוף עם מרפאות השיניים.

 

מהו גובה השכר של טכנאי שיניים?

 

בוגר קורס טכנאי שיניים  ישתכר כ-27 שקלים לשעה, וטכנאי שיניים מוסמך ירוויח בין 8,000 - 10,000 שקלים לחודש. שכר טכנאי שיניים משתנה לפי דרגת ההסמכה, הותק, מקום ההעסקה והמומחיות שלו.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על טכנאות שיניים?

רוצה לדעת יותר על טכנאות שיניים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp