רוצה פרטים על קורס טיפול נרטיבי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טיפול בגישה הנרטיבית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טיפול נרטיבי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טיפול נרטיבי

 

שמש נצחית עם סיפור חדש

 

טיפול נרטיבי הוא טיפול באמצעות בניית סיפור (נרטיב) חיים חדש. הוא מוגש לאנשים שחשים מחוסרי יכולת להתקדם הלאה ומנועים מלהגשים את רצונותיהם ושאיפותיהם, אם בשל משקעי העבר בעקבות רצף אירועים מתסכלים שחוו, ואם מפאת כשלים במערכות יחסים. הכוונה בטיפול איננה למחוק את ההיסטוריה, כפי שמתאפשר רק בסרטים סוריאליסטיים כמו "שמש נצחית בראש צלול", אלא להתבונן בכל אירועי העבר ולהעניק להם פרשנות אחרת – משמעות חדשה ואופטימית יותר.

 

 

הולדת השיטה

 

השיטה הנרטיבית פותחה בשנות השבעים על ידי דיוויד אפסטון ומייקל ווייט, והיא מעמידה במרכזה את האדם, כמי שמוביל את נתיב חייו על פי החלומות, השאיפות, היצרים והכוונות שלו. בגישה זו שמים דגש על מערכות יחסים משפחתיות וזוגיות ועל התאמה לנורמות ולציפיות חברתיות. מטרתו העיקרית של הטיפול בגישה זו היא להשיב לאדם את כוחותיו הנפשיים, להחזיר לו את תחושת השליטה בחיים ולגרום לו לחייך בשנית.

 

איך זה עובד?

 

במסגרת הטיפול הנרטיבי האדם מעצב את סיפור חייו מחדש באמצעות שיחה מונחית ועל ידי חלופת מכתבים בינו ובין המטפל. הוא לומד לראות גם מרכיבים של אור, הומור ותקווה במצבים השונים שעבר, והוא משתדל לנסח משפטים אמורפיים מחדש - בצורה גרפית יותר. כך לדוגמה, במקום לומר "אני בדיכאון", הוא לומד לספר - "הדיכאון בו אני חש, גרם לי להישאר כל היום בבית במקום לצאת לעבודה."

 

למי מתאימים הלימודים?

 

תכנית ההכשרה לטיפול נרטיבי מיועדת לקלינאים, המעוניינים לשלב את הגישה הנרטיבית במסגרת עבודתם ולרכוש כלי טיפולי יצירתי וייחודי. השיטה מתאימה לפסיכולוגים, לעובדים סוציאליים, ליועצים משפחתיים וחינוכיים, למטפלים ומדריכים אלטרנטיביים ולאנשים מתחום החינוך.

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת תכנית לימודים טיפוסית בקורס טיפול נרטיבי, הסטודנטים נחשפים אל יסודות הגישה ולדרכי העבודה באמצעותה. הם מבינים כיצד לאבחן ולהתאים את הטיפול אל האדם שעומד מולם, מתנסים בסימולציות ובמשחקי תפקידים, ומתרגלים טכניקות טיפוליות.
 

מבנה הקורס

 

קורסים בטיפול נרטיבי במוסדות הלימוד השונים אורכים בין עשרה ל - 20 מפגשים, המתקיימים בדרך כלל אחת לשבוע או לשבועיים, כאשר כל מפגש נמשך בין שלוש לארבע שעות וחצי. הלימוד מתקיים במסגרת קבוצתית, המעניקה למשתתפים בה תמיכה הדדית וסיוע להתפתחות ולצמיחה אישית.

 

שכר לימוד

 

טווח המחירים ללימודי טיפול נרטיבי הוא בין 2,000 ל – 4,000 שקלים, בהתאם להיקף ההכשרה ולמוסד הלימוד.

 

מוסדות לימוד

 

  • מכון ברקאי (תל אביב) - מאפשר להשתתף בקורסים בכמה שלבים: קורס מורחב בן 14 מפגשים, קורס מתקדם לאנשים המעוניינים להעמיק את הידע בתחום, וקורס המיועד לעבודה עם ילדים, שניהם בני עשרה מפגשים.

 

  • מכון קלייר רבין (רמת השרון) – שם מציעים הכשרה בת שישה מפגשים חד שבועיים, הנערכים בשעות הבוקר.

 

  • בינינו – מרכז לטיפול משפחתי, זוגי ומיני (תל אביב) - מציע קורס בן עשרה מפגשים, המתקיים בשעות הבוקר.

 

  • מרכז קס"ם (ירושלים) - מאפשר להשתתף בקורס דו שנתי מורחב, המתקיים אחת לשבועיים בשעות הערב. הקבלה אליו מותנית בראיון אישי, ובתום ההכשרה הבוגרים מקבלים תעודת גמר. כמו כן, מרכז קס"ם מציע סדנאות וקורסים ממוקדים המתאימים, כל אחד, לסוג קהל מסוים, כמו: מרפאים בעיסוק, מטפלים במוסיקה, פסיכולוגים, יועצים חינוכיים ועובדים סוציאליים.

 

  • מכון מעגלים (תל אביב) – שם ניתן לעבור סדנאות בנות עשרה מפגשים, כשכל מפגש אורך כשעה וחצי.

 

  • מרכז י.נ.ר ללימודי נישואין ומשפחה (ירושלים) - מאפשר להשתתף בקורס בן 12 מפגשים במתכונת ערב חד שבועית. הקורס מיועד למטפלים מהמגזר הדתי.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טיפול נרטיבי?

רוצה לדעת יותר על קורס טיפול נרטיבי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: קורסים בפסיכולוגיה
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp