לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים במכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טיפול בעזרת בעלי חיים - מכון מגיד.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טיפול בעזרת בעלי חיים במכון מגיד

 

לתת אמון ולהיקשר

 

בעלי החיים יכולים להוות כלי מצוין לתקשורת בין בני האדם. הם מרעיפים אהבה ללא תנאים, נכנסים ישר אל הלב, וניתן ללמוד מהם דברים רבים על נאמנות, שמחה ומסירות. הסיוע באמצעות סוסים, כלבים, חתולים וחיות אחרות מאפשר למטפלים להתחבר אל אוכלוסיות מגוונות בעלות צרכים שונים, וליצור איתן קשר חזק ואמיתי.

 

מכון מגיד ללימודי המשך של האוניברסיטה העברית מציע תכנית ייחודית, המשלבת תכנים עיוניים לצד התנסות מעשית בטיפול בעזרת בעלי חיים. התכנית מיועדת לאנשים המעוניינים לקבל הכשרה מקיפה ותעודה מוכרת לצורך עבודה כמטפלים מוסמכים בקופות חולים, במרכזי שיקום ובמוסדות הפועלים מטעם משרד הרווחה, משרד החינוך, משרד הביטחון, ביטוח לאומי ועוד.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית מורכבת מלימודי פסיכותרפיה, רפואה וטרינרית וטיפול מעשי באמצעות בעלי חיים. במסגרת לימודי הפסיכותרפיה, הסטודנטים מכירים טכניקות שונות להתערבויות טיפוליות, כמו שיקוף, תרגום ושימוש באמפתיה. הם מבינים את התהליכים המרכזיים בטיפול, ולומדים כיצד להתמודד עם התנגדויות.

 

במהלך לימודי הרפואה הווטרינרית הסטודנטים נחשפים למושגים באנטומיה ופיזיולוגיה של יונקים, הם מכירים את סוגי המחלות השונות אצל בעלי חיים ואת הדרכים לטפל בבעיות התנהגות של כלבים וחתולים. במסגרת הטיפול המעשי, המשתתפים לומדים להתאים את סוגי החיות ואת דרכי הטיפול בהן להפרעות ספציפיות אצל אוכלוסיות שונות. הם מבינים את תהליכי ההתקשרות אל בעל החיים, את היחסים בין מטפל ומטופל, ועוד.

 

היקף הלימודים ומיקום

 

התכנית לטיפול בעזרת בעלי חיים במכון מגיד נלמדת בהיקף של 1,700 שעות אקדמיות במשך שלוש שנים, ומתקיימת במתכונת דו שבועית הכוללת התנסות מעשית וסיורים מקצועיים בימים נוספים. ניתן ללמוד באחת מארבע השלוחות הבאות: ירושלים, תל אביב, חיפה או בית ברל.

 

נושאי לימוד

 

 • אנטומיית בעלי החיים
 • לקויות למידה 
 • טיפול בגישה נרטיבית
 • תהליכי הזדקנות
 • משפחת הילד המיוחד
 • אלימות במשפחה
 • טיפול באמצעות משחק
 • תוקפנות אצל כלבים
 • התמודדות עם אירועי חיים
 • הפרעות קשב וריכוז
 • עבודה מערכתית עם הורים
 • למידה בעזרת סוסים     
 • גורמי סיכון בגיל ההתבגרות 
 • ועוד
 • שלבי ההתפתחות של ילדים     
 

 

סגל המרצים

 

מנהל בית הספר להתערבויות טיפוליות בעזרת בעלי חיים במכון מגיד הוא בעל תואר PhD בפסיכולוגיה עם ניסיון עשיר בעבודה עם מגוון רחב של אוכלוסיות. הוא אף מייסד ומנהל של מרכז גדול לסיוע באמצעות בעלי חיים. עוד מלמדים בתכנית: רופא וטרינר קליני המטפל בחיות מחמד, סוסים וצאן; תרפיסטית באמנויות ובעזרת בעלי חיים, המתמחה בתחום הזקנה ובטיפול בחולי דמנציה; מטפלת בבעיות התנהגות של חיות בבית החולים הווטרינרי מטעם האוניברסיטה העברית; ועוד.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים נדרשים להיות בעלי תואר ראשון, כאשר יש העדפה לאנשים המגיעים ממקצועות טיפוליים והתנהגותיים ולבוגרי תואר ראשון בחינוך מיוחד. כמו כן, המועמדים נדרשים להציג שני מכתבי המלצה מהשנה האחרונה, המעידים על איכות מקצועית ואישית.

 

תעודה

 

למסיימי המסלול מוענקת תעודת "בוגר התכנית לטיפול בעזרת בעלי חיים" מטעם מכון מגיד, לימודי המשך של האוניברסיטה העברית בירושלים, ומטעם בית הספר לרפואה וטרינרית ובית החולים הווטרינרי של האוניברסיטה העברית בירושלים. התעודה מוכרת על ידי ארגון ה ISAAT – ועל ידי ארגון ה - IAHAIO.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכון מגיד, לימודי המשך באוניברסיטה העברית

עוד מסלולי לימוד - מכון מגיד
פורום לימודי פסיכולוגיה
התלבטות בין אוניברסיטת חיפה לתל אביב ללימודי פסיכולוגיה
אוראל ידעי
ללא תגובה
הרשמה על תנאי ללימודי פסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל
הודא
ללא תגובה
מחיר לימודי פסיכולוגיה במוסדות שונים
יצחק
1 תגובות
עבודה בניהול משאבי אנוש לבוגרי מסלול פסיכולוגיה ומשאבי אנוש
צורהלי
1 תגובות
הסבה לתואר ראשון בפסיכולוגיה לבוגרי אוניברסיטה
רות
1 תגובות
לימוד פסיכולוגיה באופן עצמאי מהבית
רינת
1 תגובות
איזה תארים מאפשרים הסבה לפסיכולוגיה?
רחל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp