רוצה פרטים על טאי צ`י וצי` קונג?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טאי צ'י וצ'י קונג

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על טאי צ'י וצי' קונג? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


טאי-צ’י וצ’י-קונג

 

תנועה בשירות הרוח

 

הצ’י-קונג היא אומנות תנועה סינית עתיקה שיסודותיה הונחו עוד במאה השנייה לספירה על ידי רופאו של קיסר סין, ומאז ועד ימינו התפתחה והפכה לפופלרית, למוכרת ולמבוססת. ה"צ'י" שבשמה משמעותו בסינית – "אנרגיית החיים", והטכניקות שהיא מלמדת הן הוליסטיות בעיקר, ובבסיסן עומדת האחדה בין הגוף לנפש. מטרתה של אומנות תנועה זו היא הנעת אנרגיית החיים בצורה של הגמשה הרמונית של הגוף, על פי החוקים של הרפואה הסינית המסורתית. הצ'י-קונג נחשבת לאומנות תנועה רכה ומדיטטיבית כיוון שאינה נועדה לאמן את הגוף באימון פיזי מפרך, אלא באמצעות חזרתיות קשובה על תנועות מתמשכות ואיטיות המפתחות את הגוף ואת ההתבוננות הפנימית של המתאמן בתנועת גופו ונפשו – תוך כדי תנועה פיזית ומתוכה.

 

הטאי-צ'י היא אומנות לחימה סינית שהתפתחה מתוך ההשפעה של הצ'י-קונג, ולכן גם בה הדגש הוא על הרמוניה של המזגה בין הסתכלות פנימית וכוונה לבין התנועות החיצוניות שאותן מתרגלים. קיימים סוגים רבים של אומנויות לחימה ובכל אחת מהן, הלימוד מונחה מתוך התכלית שרוצים להשיג בה, ומותאם אליה.

 

בטאי-צ'י, הדגש הוא על הסתכלות פנימית של המתאמן על "הלוחם הפנימי" שבתוכו ועל הקשר שבין אימון רוחו של הלוחם לשכלול יכולתיו הפיזיות. בעבר הרחוק, אומנות לחימה זו היתה אחת מני רבות במזרח, אך ברבות השנים ועם העמקת השפעת הצ'י-קונג עליה, התבדלה הטאי-צ'י כרוחנית יותר מכל השאר – כזו שאיננה רק מונחית להשגת ניצחון בעימות, אלא עיקר מיקודה הוא בהעשרת פנימיותו של המתאמן בה. משום כך, לא מפליאה התפשטות הצ'י-קונג והטאי-צ'י במזרח ואף במערב – עם התפשטות הרפואה המשלימה וההשפעות ההדדיות בין שני העולמות. המבקר בסין צפוי לראות עם בוקר אנשים מכל הסוגים ומכל הגילאים נוטלים חלק זה לצד זה באימוני צ'י-קונג וטאי-צ'י המוניים לשיפור בריאותם ויכולתם הספורטיבית.

 

אופני התרגול ויתרונותיו

 

מטרת התרגול בטאי-צ’י ובצ’י-קונג היא לאזן את הגוף ואת הנפש, ואף לטפל בבעיות רפואיות ובריאותיות רבות מתוך איזון זה. התרגול מפעיל את הגוף באופן רגוע שאיננו קיצוני, בדרך כלל ללא מאמץ או שימוש מיותר בכוח – וזוהי עוצמתו. דרך ההתבוננות והרוגע שבתרגול אומנויות אלו לומד המתאמן על השפעת הקשב הפנימי שלו על תנועותיו, על חשיבות הדיוק ועל חסכנות האנרגיה לביצוע נכון וחף מתאונות. בנוסף, האימון בהן איננו אימון כבשיטות ובאומנויות לחימה אחרות –של אדם מול אדם, אלא הוא של אדם בודד העושה את התנועות ללא חיפזון, מתוך דגש על השגת השלמות בביצוע נכון של כל תנועה ותנועה ושאיפה להשגת זרימה הרמונית מאחת לשנייה. אימון בטאי-צ’י וצ’י-קונג מפתחים יציבה, קואורדינציה, שיווי משקל, זריזות וחוסן פנימי, ותורמים מאוד לפיתוח הריכוז, למודעות ולהתבוננות פנימית. שתי האומנויות הללו הן למעשה סוג של "מדיטציה בתנועה" ולכן אנשים רבים כל כך נמשכים ללמוד אותן.

 

על הלימודים

 

בישראל קיימים לא מעט מרכזים שבהם ניתן ללמוד טאי-צ’י וצ’י-קונג לצורך תרגול אישי או במסגרת קורסים המסמיכים מדריכים לתרגל וללמד תלמידים אחרים שיטות אלו. ניתן ללמוד אותן במכללות, במוסדות לרפואה משלימה ובקבוצות קטנות המועברות על ידי מורים שהוכשרו לכך. במסגרת הקורסים הללו נלמדות השיטות עצמן: הרקע הרוחני והפילוסופי שלהן, שיטות נוספות של מדיטציה, היסטוריה של הטאי-צ’י, עקרונות מהפילוסופיה הסינית והרפואה הסינית המסורתית ונושאים רבים נוספים.

 

הכשרת מדריכי טאי-צ’י וצ’י-קונג

 

הקורסים להכשרת מדריכי טאי-צ’י וצ’י-קונג מיועדים להסמיך מדריכים במקום מוכר בהתאם לחוק הספורט. לימודים אלה מרחיבים את השכלתם ומסמיכים את המשתתפים להדריך טאי-צ'י בסגנונות שונים בצורה מעמיקה ובטוחה.

 

מסגרת הלימודים בקורסים להכשרת מדריכים היא כ-300 שעות אקדמיות, שבהן ייחשפו המשתתפים למגוון תחומים הקשורים לתורת האימון בכלל ולאומנויות הלחימה בפרט. במסגרת תורת האימון – נלמדים קורסים כמו אנטומיה ופיזיולוגיה, במסגרת מדעי הספורט – פסיכולוגיה של הספורט ואימון מעשי בשיטה. קורס עזרה ראשונה אף הוא נכלל כחובה במסגרת זו.

 

במסגרת לימודי אומנויות הלחימה ייפגשו הסטודנטים עם תכנים מגוונים ומעניינים, ובהם:

 

 • ההיסטוריה של אומנויות לחימה סיניות
 • התפתחות אומנויות הלחימה הסיניות
 • השפעת אומנויות הלחימה הסיניות על התפתחות ענפי ספורט בעולם המערב
 • טכניקות מסורתיות באומנויות לחימה סיניות
 • שיטות פיתוח גמישות באומנויות לחימה סיניות
 • הכשרה בהכנת מערכי שיעור והנחיית קבוצות

 

מקומות לימוד אפשריים

 

 • המרכז הישראלי לטאי-צ’י – בית ספר הנמצא בתל-אביב; מציע שיעורי תרגול במגוון רמות וזרמים של הטאי-צ'י והצ'י-קונג, כמו גם אמנויות לחימה ותנועה נוספות מן המזרח הרחוק. מדי פעם בימי שישי מקיים תרגול המוני פתוח בפארק הירקון, כמיטב המסורת הסינית.

 

 • מכון וינגייט – מקיים מסלול ייחודי ומקצועי להכשרת מדריכי צ'י-קונג, במסגרת בית הספר למאמנים ולמדריכים. הקורס כולל תכנים עיוניים וכן תכנים מעשיים וחלק מדרישות הסיום הן מעבר של קורס עזרה ראשונה הנלמד כחלק מתכנית הלימודים. תנאי הקבלה למסלול זה הם ניסיון מוכח בתרגול של טאי-צ'י, צ'י-קונג או אומנות לחימה אחרת, של למעלה משלוש שנים ובנוסף – קורות חיים ועמידה בריאיון קבלה. המכון מקיים גם קורס שאינו מיועד להדרכה, "קורס צ'י-קונג להעצמה אישית".

 

 • קמפוס ברושים – מקיים קורס צ'י קונג להכשרת מדריכים. תנאי הקבלה למסלול זה הם תעודת בגרות, מעבר ריאיון אישי בהצלחה והצלחה במבחן קבלה. תכנית הלימודים נפרשת על פני שנתיים ובסיומה בוגר הקורס יזכה ב"תעודת מדריך ומטפל מוסמך בצ'י-קונג".

 

 • המכללה האקדמית בוינגייט –  המכללה האקדמית בוינגייט מקיימת תכנית דו כשנתית להכשרת מורים ומטפלים בצ'י קונג בשיטת חילופי העונות לפיה כל טכניקה נלמדת בעונת השנה המתאימה לה. הקבלה לתכנית מבוססת על ראיון אישי ומפגש עם ראש המגמה. 

 

 

לסיכום

 

במזרח הרחוק אומנויות הצ’י נחשבים לדרך חיים לכל דבר המשלבת, בין היתר, עקרונות מן הרפואה הסינית עם פילוסופיה מזרחית טאואיסטית, בשילוב עם אומנות הלחימה והשימור העצמי. מחקרים מראים כי תרגולן הוא בעל השפעה חיובית על מערכות רבות בגוף כדוגמת מערכות השרירים והעצבים, מערכת הנשימה, מערכת העיכול ומערכת לחץ הדם, וזאת בנוסף להשפעה החיובית שבהתרכזות פנימית להעלאת המודעות העצמית, הערך העצמי ותחושת הביטחון, הורדת המתחים שבהקניית מושג אי התחרות במהלך האימון והעצמת תחושת החיוניות על הנפש מתוך תרגול שיטות אלו. תרגול וכן לימודי הכשרה להדרכת אחרים בשיטות אלה יעניקו לכם חיבור תמידי לתנועה שבנפש, כמו גם כלי לאימון פיזי ורוחני שאיננו מאמץ, אלא זורם עם התנועה – אל עבר השלווה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על טאי צ`י וצי` קונג?

רוצה לדעת יותר על טאי צ`י וצי` קונג?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד טאי צ`י וצי` קונג
התאמה לתפקיד מרפא/ת אלטרנטיבי/ת
מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה
התקבלו 98 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp