לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > רפואה משלימה > טאי צ`י וצי` קונג

קורס טאי צ'י וצ'י קונג


מחפש/ת מידע על לימודים? טאי צ'י וצי' קונג? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
יוגה
רפואה סינית
הומיאופתיה
אירידיולוגיה
רפלקסולוגיה
פרחי באך
קורס רייקי
טאי צ'י וצי' קונג
כירופרקטיקה
טווינה
 
 
דמיון מודרך
הידרותרפיה
קורסי עיסוי
קורס הילינג
תזונה טבעית
נטורופתיה
לימודי פסיכותרפיה
קורס אבני מרפא
לימודי דיקור סיני
קורס איורוודה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

טאי-צ’י וצ’י-קונג

 

תנועה בשירות הרוח

 

הצ’י-קונג היא אומנות תנועה סינית עתיקה שיסודותיה הונחו עוד במאה השנייה לספירה על ידי רופאו של קיסר סין, ומאז ועד ימינו התפתחה והפכה לפופלרית, למוכרת ולמבוססת. ה"צ'י" שבשמה משמעותו בסינית – "אנרגיית החיים", והטכניקות שהיא מלמדת הן הוליסטיות בעיקר, ובבסיסן עומדת האחדה בין הגוף לנפש. מטרתה של אומנות תנועה זו היא הנעת אנרגיית החיים בצורה של הגמשה הרמונית של הגוף, על פי החוקים של הרפואה הסינית המסורתית. הצ'י-קונג נחשבת לאומנות תנועה רכה ומדיטטיבית כיוון שאינה נועדה לאמן את הגוף באימון פיזי מפרך, אלא באמצעות חזרתיות קשובה על תנועות מתמשכות ואיטיות המפתחות את הגוף ואת ההתבוננות הפנימית של המתאמן בתנועת גופו ונפשו – תוך כדי תנועה פיזית ומתוכה.

 

הטאי-צ'י היא אומנות לחימה סינית שהתפתחה מתוך ההשפעה של הצ'י-קונג, ולכן גם בה הדגש הוא על הרמוניה של המזגה בין הסתכלות פנימית וכוונה לבין התנועות החיצוניות שאותן מתרגלים. קיימים סוגים רבים של אומנויות לחימה ובכל אחת מהן, הלימוד מונחה מתוך התכלית שרוצים להשיג בה, ומותאם אליה.

 

בטאי-צ'י, הדגש הוא על הסתכלות פנימית של המתאמן על "הלוחם הפנימי" שבתוכו ועל הקשר שבין אימון רוחו של הלוחם לשכלול יכולתיו הפיזיות. בעבר הרחוק, אומנות לחימה זו היתה אחת מני רבות במזרח, אך ברבות השנים ועם העמקת השפעת הצ'י-קונג עליה, התבדלה הטאי-צ'י כרוחנית יותר מכל השאר – כזו שאיננה רק מונחית להשגת ניצחון בעימות, אלא עיקר מיקודה הוא בהעשרת פנימיותו של המתאמן בה. משום כך, לא מפליאה התפשטות הצ'י-קונג והטאי-צ'י במזרח ואף במערב – עם התפשטות הרפואה המשלימה וההשפעות ההדדיות בין שני העולמות. המבקר בסין צפוי לראות עם בוקר אנשים מכל הסוגים ומכל הגילאים נוטלים חלק זה לצד זה באימוני צ'י-קונג וטאי-צ'י המוניים לשיפור בריאותם ויכולתם הספורטיבית.

 

אופני התרגול ויתרונותיו

 

מטרת התרגול בטאי-צ’י ובצ’י-קונג היא לאזן את הגוף ואת הנפש, ואף לטפל בבעיות רפואיות ובריאותיות רבות מתוך איזון זה. התרגול מפעיל את הגוף באופן רגוע שאיננו קיצוני, בדרך כלל ללא מאמץ או שימוש מיותר בכוח – וזוהי עוצמתו. דרך ההתבוננות והרוגע שבתרגול אומנויות אלו לומד המתאמן על השפעת הקשב הפנימי שלו על תנועותיו, על חשיבות הדיוק ועל חסכנות האנרגיה לביצוע נכון וחף מתאונות. בנוסף, האימון בהן איננו אימון כבשיטות ובאומנויות לחימה אחרות –של אדם מול אדם, אלא הוא של אדם בודד העושה את התנועות ללא חיפזון, מתוך דגש על השגת השלמות בביצוע נכון של כל תנועה ותנועה ושאיפה להשגת זרימה הרמונית מאחת לשנייה. אימון בטאי-צ’י וצ’י-קונג מפתחים יציבה, קואורדינציה, שיווי משקל, זריזות וחוסן פנימי, ותורמים מאוד לפיתוח הריכוז, למודעות ולהתבוננות פנימית. שתי האומנויות הללו הן למעשה סוג של "מדיטציה בתנועה" ולכן אנשים רבים כל כך נמשכים ללמוד אותן.

 

על הלימודים

 

בישראל קיימים לא מעט מרכזים שבהם ניתן ללמוד טאי-צ’י וצ’י-קונג לצורך תרגול אישי או במסגרת קורסים המסמיכים מדריכים לתרגל וללמד תלמידים אחרים שיטות אלו. ניתן ללמוד אותן במכללות, במוסדות לרפואה משלימה ובקבוצות קטנות המועברות על ידי מורים שהוכשרו לכך. במסגרת הקורסים הללו נלמדות השיטות עצמן: הרקע הרוחני והפילוסופי שלהן, שיטות נוספות של מדיטציה, היסטוריה של הטאי-צ’י, עקרונות מהפילוסופיה הסינית והרפואה הסינית המסורתית ונושאים רבים נוספים.

 

הכשרת מדריכי טאי-צ’י וצ’י-קונג

 

הקורסים להכשרת מדריכי טאי-צ’י וצ’י-קונג מיועדים להסמיך מדריכים במקום מוכר בהתאם לחוק הספורט. לימודים אלה מרחיבים את השכלתם ומסמיכים את המשתתפים להדריך טאי-צ'י בסגנונות שונים בצורה מעמיקה ובטוחה.

 

מסגרת הלימודים בקורסים להכשרת מדריכים היא כ-300 שעות אקדמיות, שבהן ייחשפו המשתתפים למגוון תחומים הקשורים לתורת האימון בכלל ולאומנויות הלחימה בפרט. במסגרת תורת האימון – נלמדים קורסים כמו אנטומיה ופיזיולוגיה, במסגרת מדעי הספורט – פסיכולוגיה של הספורט ואימון מעשי בשיטה. קורס עזרה ראשונה אף הוא נכלל כחובה במסגרת זו.

 

במסגרת לימודי אומנויות הלחימה ייפגשו הסטודנטים עם תכנים מגוונים ומעניינים, ובהם:

 

  • ההיסטוריה של אומנויות לחימה סיניות
  • התפתחות אומנויות הלחימה הסיניות
  • השפעת אומנויות הלחימה הסיניות על התפתחות ענפי ספורט בעולם המערב
  • טכניקות מסורתיות באומנויות לחימה סיניות
  • שיטות פיתוח גמישות באומנויות לחימה סיניות
  • הכשרה בהכנת מערכי שיעור והנחיית קבוצות

 

מקומות לימוד אפשריים

 

  • המרכז הישראלי לטאי-צ’י – בית ספר הנמצא בתל-אביב; מציע שיעורי תרגול במגוון רמות וזרמים של הטאי-צ'י והצ'י-קונג, כמו גם אמנויות לחימה ותנועה נוספות מן המזרח הרחוק. מדי פעם בימי שישי מקיים תרגול המוני פתוח בפארק הירקון, כמיטב המסורת הסינית.

 

  • מכון וינגייט – מקיים מסלול ייחודי ומקצועי להכשרת מדריכי צ'י-קונג, במסגרת בית הספר למאמנים ולמדריכים. הקורס כולל תכנים עיוניים וכן תכנים מעשיים וחלק מדרישות הסיום הן מעבר של קורס עזרה ראשונה הנלמד כחלק מתכנית הלימודים. תנאי הקבלה למסלול זה הם ניסיון מוכח בתרגול של טאי-צ'י, צ'י-קונג או אומנות לחימה אחרת, של למעלה משלוש שנים ובנוסף – קורות חיים ועמידה בריאיון קבלה. המכון מקיים גם קורס שאינו מיועד להדרכה, "קורס צ'י-קונג להעצמה אישית".

 

  • קמפוס ברושים – מקיים קורס צ'י קונג להכשרת מדריכים. תנאי הקבלה למסלול זה הם תעודת בגרות, מעבר ריאיון אישי בהצלחה והצלחה במבחן קבלה. תכנית הלימודים נפרשת על פני שנתיים ובסיומה בוגר הקורס יזכה ב"תעודת מדריך ומטפל מוסמך בצ'י-קונג".

 

  • המכללה האקדמית בוינגייט –  המכללה האקדמית בוינגייט מקיימת תכנית דו כשנתית להכשרת מורים ומטפלים בצ'י קונג בשיטת חילופי העונות לפיה כל טכניקה נלמדת בעונת השנה המתאימה לה. הקבלה לתכנית מבוססת על ראיון אישי ומפגש עם ראש המגמה. 

 

 

לסיכום

 

במזרח הרחוק אומנויות הצ’י נחשבים לדרך חיים לכל דבר המשלבת, בין היתר, עקרונות מן הרפואה הסינית עם פילוסופיה מזרחית טאואיסטית, בשילוב עם אומנות הלחימה והשימור העצמי. מחקרים מראים כי תרגולן הוא בעל השפעה חיובית על מערכות רבות בגוף כדוגמת מערכות השרירים והעצבים, מערכת הנשימה, מערכת העיכול ומערכת לחץ הדם, וזאת בנוסף להשפעה החיובית שבהתרכזות פנימית להעלאת המודעות העצמית, הערך העצמי ותחושת הביטחון, הורדת המתחים שבהקניית מושג אי התחרות במהלך האימון והעצמת תחושת החיוניות על הנפש מתוך תרגול שיטות אלו. תרגול וכן לימודי הכשרה להדרכת אחרים בשיטות אלה יעניקו לכם חיבור תמידי לתנועה שבנפש, כמו גם כלי לאימון פיזי ורוחני שאיננו מאמץ, אלא זורם עם התנועה – אל עבר השלווה.

רוצה לדעת יותר על טאי צ'י וצי' קונג? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על טאי צ`י וצי` קונג
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד טאי צ`י וצי` קונג

חוות דעת של סטודנטים: רפואה משלימה (81 חוות דעת)
התקבלו 81 דירוגים בציון ממוצע: 4.5 מתוך 5    
שירז הילה,מכללת רידמן - רפואה משלימה, לימודי רפואה סינית - מכללת רידמן, 26/02/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
הלימודים נורא יקרים פה וזה חבל. אשמח ללמוד עוד בהמשך אבל עם כמה שהמסלול עולה אני כרגע לא רואה את זה קורה. גם המזכירות לא לגמרי סגורות על סכומי המסלול ואני בתור עולה חדשה מתקשה בלהביו אותן והן מנצלות את זה.

על הקמפוס
היועצת שלי אמרה לי לשלם שוב דמי הרשמה למסלול רפואה סינית למרות שלא מזמן סיימתי ללמוד עיסוי רפואי משולב. אמרה שתעשה לי 50% הנחה בגלל שאני בוגרת רידמן למרות שבוגרי רידמן לא צריכים לשלם שוב דמי הרשמה. חוץ מזה שהמזכירות לא הכי עוזרות אני מאוד אוהבת את המרצים, יש אווירה של בית במכללת רידמן.
אביטל,מכללת רידמן - רפואה משלימה, לימודי נטורופתיה - מכללת רידמן, 11/01/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את מסלול הלימודים עצמו, את המרצים ואת התוכן. קשה לי שהבטיחו לנו הרבה דברים שאין

על הקמפוס
מקום קטן מאוד, אבל חם, ביתי ונעים. יש בית קפה ממש חמוד מתחת למכללה. הכיתות נוחות, בחלקן לומדים על מיטות עיסוי, שזה פחות נוח.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי רפואה משלימה
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי תזונה - רוצה לגלות את מקצועות התזונה?
לימודי צמחי מרפא ושמנים אתריים
לימודי טיפול באמנות, מתאים לך?
לימודי עיסוי תאילנדי
לימודי עיסוי הוליסטי
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לרפואה משלימה
מכללת רידמן - רפואה משלימה
מכללת מדיסין - רפואה משלימה
ספיר - לימודי תעודה
מזרח מערב - רפואה סינית
מכללת מהות - רפואה משלימה
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על טאי צ`י וצי` קונג?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.

סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תנאי קבלה ללימודי פוטורתפיה (לפני 11 ימים, 9 שעות, 41 דקות)
מה תנאי הקבלה ללימודי פוטותרפיה? (לפני 17 ימים, 10 שעות, 42 דקות)
קורס הידרותרפיה (לפני 17 ימים, 11 שעות, 37 דקות)
לימודי רפואה משלימה (לפני 20 ימים, 11 שעות, 12 דקות)
איפה לומדים קורס הידרותרפיה? (לפני 20 ימים, 17 שעות, 47 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD