לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מערכות הספק ומעגלים אלקטרוניים SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מערכות הספק ומעגלים אלקטרוניים SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון - מערכות הספק ומעגלים אלקטרוניים

התעשייה קוראת למהנדסי החשמל

מקצוע הנדסת החשמל והאלקטרוניקה מהווה מוקד מרכזי בעולם הטכנולוגי בו אנו חיים בימים אלו. כיום, החשמל והאלקטרוניקה מהווים את הבסיס לענף ההיי טק ולכל התעשיות המתקדמות ביותר בעולם. טכנולוגיות אלו מתפתחות ומשתנות במהירות מסחררת ובכדי שנוכל לעמוד בשינויים האלו, על מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה לפתח חשיבה ייחודית, להיות בעלי רקע בנושאים רבים ולטפח יכולת גבוהה ללמידה.


לאורך השנים, מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה תמיד נהנו מביקוש רב ומאפשרויות תעסוקה נרחבות. כיום קיימת דרישה עצומה למהנדסים אלו, אך בעקבות הדינאמיות וההתפתחות המהירה, לעיתים נוצר מחסור במהנדסי חשמל ואלקטרוניקה טובים ואיכותיים. SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מציעה מסלול התמחות במערכות הספק, כחלק מתכנית לימודי הנדסת חשמל המבוססת על השוק הדינאמי והמתפתח.

 

ניתן ללמוד מסלול זה בשלוחת באר שבע ובשלוחת אשדוד של המכללה.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים בהתמחות זו הוקמה כדי לתת מענה לצרכים של שוק העבודה ולצרכים של המהנדסים עצמם, המעוניינים להתפתח בתחומים כמו מכשור אלקטרוני, פיתוח מעגלים אלקטרוניים, מעגלי תקשורת ומחשבים אספקת אנרגיה וכדומה. במהלכה, הסטודנטים מתוודעים לסוגים שונים של אותות, מעגלים חשמליים וטכנולוגיות אנרגיה. כמו כן, הם בוחנים יישומי אלקטרוניקה בתעשייה ולומדים גם על טיפול במתקני חשמל מסוג מתח גבוה ונמוך.

 

מתכונת הלימוד


משך הלימודים הוא ארבע שנות לימוד אקדמיות, שמונה סמסטרים מלאים. את ההתמחות במערכות הספק יכולים הסטודנטים לבחור ביום השנה השנייה. בנוסף לקורסים עיוניים, הם משתתפים גם בעבודה מעשית במעבדות ובשנה האחרונה מבצעים פרויקט גמר יישומי שמלווה שהתנסות בתעשייה בליווי מהנדסים.


נושאי הלימוד

 

 • קווי תמסורת וגלים
 • מעגלים אלקטרוניים
 • מיקרו גלים ואנטנות
 • עיבוד אותות ספרתי
 • טכנולוגיות מתח נמוך
 • אלקטרוניקה תעשייתית    
 • המרת אנרגיה
 • מערכות הספק
 • בטיחות בחשמל
 • אותות אקראיים
 • שיטות תקשורת    
 • ועוד


תנאי הקבלה

המועמדים ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה נדרשים לעמוד בכל תנאי הקבלה הבאים: תעודת בגרות מלאה, בגרות במתמטיקה 5 יח"ל עם ציון 80 ומעלה, בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 75 ומעלה, ציון פסיכומטרי או פסיכוטכני. יש לעבור גם וועדת קבלה.

 

 

על מוסד הלימוד

ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון אפשר ללמוד במגוון תכניות לתואר ראשון או שני בתחומי ההנדסה. המכללה מפעילה שני קמפוסים באזור הדרום, האחד באשדוד והשני בבאר שבע. בין היתר, ניתן ללמוד בתכנית לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת בניין ולימודי הנדסת כימיה.


תעודה

עם סיום הלימודים, בוגרי המחלקה אשר עומדים בכל הדרישות זכאים לקבל תואר.B.Sc  "בוגר במדעים בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה במסלול מערכות הספק ומעגלים אלקטרוניים" וכמו כן, זכאים להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים.


השתלבות מקצועית

תחום הנדסת החשמל והאלקטרוניקה הולך ומתפתח בכל רגע נתון וההערכה היא כי ענף זה ימשיך להיות מבוקש בעתיד הקרוב. בוגרי לימודי הנדסת חשמל משתלבים בתפקידים בכירים בחברות וארגונים גדולים כגון חברות הייטק, תעשיות ביטחוניות, חברות סלולר ובמסגרות שונות במגזר הציבורי.

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
חוות דעת של סטודנטים על SCE - חשמל ואלקטרוניקה עם מערכות הספק
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 2.0 מתוך 5

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
21/07/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב המסלול שאני לומד ואוהב החברתיות ומה שאני לא אוהב שנמצא בדרום

על הקמפוס

קמפוס מדהים והלימודים ברמה גבוהה אבל אין הרבה פעולות חברתיות והלימודים בקמפוס יקרים יחסית לאוניבירסט קרא עוד...

טיפים

הלימודים ברמה גבוהה ויחס עם המרצים טוב אבל האוירה החברתית לא כל כך


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp