לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה האקדמית אורט בראודה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה האקדמית אורט בראודה

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

תחום הנדסת החשמל והאלקטרוניקה הינו תחום מבוקש ביותר במשק כיום, וזאת בשל מספר סיבות.
ראשית, מערכות אלקטרוניות הינן מערכות חיוניות הנמצאות במגוון תשתיות המשרתות את הציבור כולו. בין השאר ניתן למצוא מערכות חשמל ואלקטרוניקה במגוון מגזרים, פרטיים וציבוריים, כגון המערכת הביטחונית, מערכות רפואיות, אמצעי התקשורת ועוד.

סיבה נוספת הינה שתחום הנדסת החשמל הוא בין המקצועות בשוק העבודה בהם הביקוש גובר על ההיצע. ענף האלקטרוניקה והחשמל הינו ענף דינמי אשר משתנה כל הזמן, והדרישה לעובדים בעלי הכשרה מתאימה גדלה מדי שנה.

מי ששואפים להשתלב באחד הענפים הדינמיים והמבוקשים בתעשייה יכולים לפנות ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה האקדמית אורט בראודה. בוגרי המסלול להנדסת חשמל במכללה משתלבים בתום לימודיהם בחברות המובילות במשק.

 


תכנית הלימודים

 

תכנית זו מורכבת ממספר שלבים. תחילה הסטודנטים לומדים קורסים במקצועות יסוד, שמכינים את התשתית הפיזיקלית והמתמטית להמשך. לאחר מכן, נלמדים קורסי שמספקים יסודות בהנדסת חשמל ומעניקים מיומנויות מדעיות מתקדמות. בהמשך, לאחר סיום הקורסים ביסודות הנדסת החשמל, הסטודנטים משלבים קורסים מתחום התמחות, הם יכולים לבחור בין התחומים הבאים:

 

  • התקנים ומערכות
  • תקשורת ועיבוד אותות
  • מחשבים - חומרה ותוכנה

 

מתכונת הלימוד

הלימודים לתואר בוגר בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללת אורט בראודה אורכים 4 שנים, הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של קורסים עיוניים ומעשיים ומתנסים בעבודה מעשית במעבדה ובביצוע של פרויקטים יישומיים שונים.

 

עם סיום קורסי החובה הסטודנטים מתחילים בהתנסות בתכן הנדסי, במסגרת התמחות. ההתמחות מאפשרת להם להכיר מקרוב את עבודתם של מהנדסים דרך ביצוע של פרויקט גמר בתכן ההנדסי. ההתנסות המעשית יכולה גם לסייע לסטודנטים לפתוח אפשרויות לתעסוקה לאחר תום הלימודים.

 


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה נדרשים להציג ממוצע בגרווית גולמי (ללא בונוס) של לפחות 70, וציון 550 ומעלה בפסיכומטרי (ציון רב תחומי או כמותי, הגבוה משניהם). יש צורך בציון 110 לפחות בחלק הכמותי של הפסיכומטרי ובציון 90 בחלק האנגלית של הבחינה. המועמדים צריכים גם להציג ציון 60 ומעלה בבגרות במקוע מדעי מורחב בבגרות ברמת 4 או 5 יחידות לימוד, וכן ציון 80 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות או ציון 70 ברמת 5 יחידות לימוד. יש צורך גם בבגרות בפיזיקה ברמת 3 יחידות לימוד לפחות בציון 70, או ציון 60 ומעלה ברמת 5 יחידות לימוד, וכן בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 60 ומעלה או ציון 70 ומעלה ברמת 4 יחידות לימוד. במכללה פועלת גם מכינה קדם הנדסה שמאפשרת לשפר את סיכויי הקבלה לתכנית.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אורט בראודה הוקמה בכרמיאל והיא מציעה תכניות לימודים בתחומי ההנדסה השונים. מכללת אורט בראודה מקפידה להעניק לסטודנטים הבאים בשעריה לימודים אקדמאים ברמה הגבוהה ביותר, תוך שימת דגש גם על היסודות המעשיים והפרקטיים של המקצוע. המסלולים שנלמדים במכללה כוללים בין היתר לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת תוכנה, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסת מערכות ולימודי הנדסת מכונות. כמו כן, אפשר להמשיך לתואר מוסמך במגוון של ענפים הנדסיים ומדעיים.


תעודה


תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Sc. מוענק לבוגרי התכנית שעומדים בכל חובותיהם, מטעם המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה.

 

עוד מסלולי לימוד - אורט בראודה - לימודי הנדסה
חוות דעת של סטודנטים על אורט בראודה - הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
התקבלו 36 דירוגיםבציון ממוצע: 3.7 מתוך 5
ירין

ירין

19/11/2018
5/ 4

אורט בראודה - לימודי הנדסה

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

החסרון במכללה הוא שאין קפיטריות מסובסדות שאפשר לקנות מוצרים במחירים סבירים לסטודנט, ודבר שני זה שאין קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס ירוק ורחב, מלא ספסלים ומקומות ישיבה, אווירה צעירה ודינמית, לא משעמם, קיצור אווירה לימודית ממש  קרא עוד...

טיפים

תלמדו את מה שאתם אוהבים, להנות מהלימודים ותהליך הלמידה בכללי כי בסוף הכל עובר ואתם המרווחים.

גאד

גאד

07/11/2017
5/ 5

אורט בראודה - לימודי הנדסה

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אווירת למודים טובה עם סטודנטים חברותים מענה מנהלתי מצוין

על הקמפוס

קמפוס סביבו ירוק שקט ויפה עם אווירת לימודים מצוינת

טיפים

אנגלית ומתמטיקה שני המקצעות החשובים ביותר למקצועות ההנדסה

נתן

נתן

25/10/2017
5/ 3

אורט בראודה - לימודי הנדסה

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את האווירה, אנשים, מרחקי הליכה הקצרים מבניין לבניין, שירותי המחשבים לא אוהב את איכות המרצים וא קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס בינוני בגודלו המציע את רוב הפתרונות עבור הסטודנטים

טיפים

אם יש לכם הזדמנות להתקבל לטכניון/אונ'באר שבע לכו על זה בגדול!


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp