לימודי חשבונאות וחטיבה בכלכלה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי חשבונאות וחטיבה בכלכלה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי חשבונאות עם חטיבה בכלכלה באוניברסיטה הפתוחה

 

בא בחשבון

 

חשבונאות הוא תחום במדעי החברה אשר בא במגע עם מקצועות נוספים כמו כלכלה ומנהל עסקים. מסלול המשלב את לימודי החשבונאות עם כלכלה מעניק ללומדים אותו נקודת ראייה רחבה על כלל התהליכים הפיננסים המתרחשים במשק הישראלי והעולמי. אנשים עם יכולת אנליטית הלומדים את נקודות הממשק בין הדיסציפלינות השונות, הן העיוניות והן המעשיות, יכולים להשתלב בכל מוסד וארגון, במגזר הציבורי או במגזר הפרטי, עם הכישורים שרכשו.

 

תכנית לימודים

 

בלימודי חשבונאות עם חטיבה בכלכלה באוניברסיטה הפתוחה הסטודנטים מקבלים את הכלים הנחוצים לפיקוח על פעילויות חשבוניות וכלכליות הנעשות בכל ארגון. את הידע שהם רוכשים הם יכולים ליישם בשוק העבודה. החטיבה בכלכלה מוסיפה נדבך ללימודי החשבונאות בכך שהיא מנחילה לתלמידים הבנת תהליכים כלכליים, קריאת מודלים עסקיים ותיאוריות כלכליות, וכל זאת עם היכולת ליישם את כל אלה.

 

מסלול הלימודים מתחלק לארבע חטיבות עיקריות – לימודי תשתית, שם לומדים על סוגיות כגון סטטיסטיקה וחשבון דיפרנציאלי; כלכלה וניהול, שם לומדים על נושאים כמו ניהול פיננסי ותורת המימון; חשבונאות, שם דנים בסוגיות כמסים וניתוח דוחות; ומשפט, שם לומדים את יסודות המשפט ודיני תאגידים.

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי חובה, מקורסי בחירה ומעבודה סמינריונית בנושא בחשבונאות פיננסית. דרך הלימוד משלבת בין לימוד מקוון מבית התלמיד לבין הדרכה ולימודים פרונטאליים. התלמידים מקבלים תשתית רחבה ללימוד עצמי בהתאם לזמנם החופשי ולפי צרכיהם. משך הלימודים אורך בין שלוש לארבע שנים, לפי התקדמותו של התלמיד ולפי רצונו.

 

נושאי הלימוד

 

  • מבוא לסטטיסטיקה
  • מבוא למקרו-כלכלה
  • מבוא למיקרו-כלכלה
  • ניתוח דוחות פיננסיים
  • יסודות המשפט העסקי    
  • תורת המחירים
  • ביקורת חשבונות
  • חשבון דיפרנציאלי
  • חשבונאות ניהולית    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

האוניברסיטה הפתוחה נותנת לכל אחד את ההזדמנות לרכוש השכלה גבוהה, ללא תנאי קבלה וללא ידע מקדים. מתכונת הלימודים שהיא מציעה מאפשרת לסטודנטים ללמוד במקום ובזמן המתאים להם, וכך הם יכולים לשלב את הלימודים עם העבודה. במוסד האקדמי אפשר ללמוד את מרבית התארים האקדמיים הנלמדים באוניברסיטאות ובמכללות, כמו לימודי ניהול, לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי משפט עסקי ולימודי יחסי עבודה.

 

תנאי קבלה


המעוניינים ללמוד תואר ראשון במסלול זה אינם נדרשים להשכלה קודמת ואין תנאי קבלה מגבילים. גם למי שאין ציון פסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה יכול להירשם וללמוד במסלול לימודים זה.

 

תעודה

 

תלמידים שמסיימים את כל מטלות התואר הנדרשות ומגישים את העבודה הסמינריונית מקבלים תעודת בוגר בחשבונאות עם חטיבה בכלכלה מטעם האוניברסיטה הפתוחה. התואר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומאפשר למחזיקים בו להמשיך לתואר שני במוסדות האקדמיים השונים. כדי לקבל את התואר על התלמידים לצבור את סך נקודות הזכות הנדרשות, להוכיח ידע באנגלית ולעבור הדרכה ביבליוגרפית בספריה.

 

יש לציין כי בוגרי התואר הראשון בחשבונאות אינם מוסמכים לעסוק בראיית חשבון, ולשם קבלת ההסמכה עליהם להתמחות במשך שנתיים במשרד מורשה ולעבור את מבחן ההסמכה של מועצת רואי החשבון.

 

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על חשבונאות חטיבת כלכלה - האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 19 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
14/04/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את האופן של הלימוד העצמי והאפשרות לעבוד ולהמשיך בחיים בזמן התואר . חסר ההווי החברתי כל אחד לע קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס בית יציב , אני כמעט ולא מגיעה לקמפוס אז אין לי ככ מה לספר עליו .

טיפים

קשה מאוד לעבוד משרה מלאה וללמוד אבל זה אפשרי . המקום מתאים למי שיודע ללמוד לבד עם משמעת עצמית גבוה כ קרא עוד...

האוניברסיטה הפתוחה
29/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת שזה יכול להסתדר עם עבודה אבל הקושי שצריך המון משמעת עצמית והרבה ללמוד בבית. מה שאני פחות א קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס יפה וחדיש ,חבל שאין דשא שאפשר לשבת עליו בכיף בהפסקות עם החברים

טיפים

רק מי שמאמין שיש לו מוטיבציה לשבת בבית וללמוד בדכ לבד זה מתאים לו ללמוד בפתוחה , הלימודים לא קלים אב קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp