לימודי כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת אריאל

לימודי כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת אריאל בשומרון


לימודי כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת אריאל בשומרון מעניקים לסטודנטים הכנה לקראת מבחני הסמכה של מועצת רואי החשבון שדרושים לקבלת רישיון רשמי לעסוק במקצוע זה. הלימודים פותחים של אפשרויות לתעסוקה וללימודים לתארים מתקדמים בפני הבוגרים. כך, הם משתלבים בשלל משרות בשוק הפרטי והציבורי, בתור רואי חשבון, סמנכ"לי כספים, חשבים, יועצים כלכליים, מנהלי כספים, יועצי מס ותפקידים נוספים. נוסף על כך, בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת אריאל בשומרון, או לתואר שני בחשבונאות במוסדות אקדמיים בארץ ובעולם.


תכנית הלימודים


התכנית במחלקה לכלכלה וחשבונאות מכשירה את הסטודנטים להשתלבות במשק ככלכלנים ורואי חשבון. היא מורכבת משני נדבכים:

 

 

  • חשבונאות: הלימודים מקנים ידע בשפה החשבונאית ובמהלכם מתוודעים להכנת דוחות כספיים, לניתוח דוחות, לחוקי המיסוי בישראל ולחוקי המשפט אשר רלבנטיים לרואי חשבון.

 

 

  • כלכלה: לימודי הכלכלה מקנים ידע נרחב לניתוח ולהבנה של מנגנונים והתנהגויות כלכליות, הרמת המאקרו של הממשלה והמשק וכן ברמת המיקרו של המגזר הפרטי וחברות עסקיות.


דרך שילובם של שני תחומים אלה הבוגרים מקבלים כלים שיכולים לסייע להם להשתלב בשלל מקצועות במשק, לשמש אורי חשבון וכלכלנים מקצועיים במוסדות ציבוריים ובמגזר הפרטי והעסקי.


מתכונת הלימוד


לימודי כלכלה וחשבונאות נמשכים כשלוש שנים. סטודנטים בשנה השלישית ללימודים וכן בוגרי התואר יכולים לקחת חלק בלימודים לתעודת הוראה במגמת ניהול עסקי.


סגל הוראה


המחלקה כוללת סגל אקדמי שמורכב מאורי חשבון מובילים במשק, חברי הסגל פעיל במחקר וחולק את הניסיון העשיר שלו עם הסטודנטים. כמו כן, חברי הסגל עוסקים בשלל יוזמות כלכליות וחברתיות ובפעילות ציבורית.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת אריאל בשומרון פועלת הפקולטה למדעי החברה והרוח, בה נלמדות שלל תכניות לתואר ראשון ולתואר שני. בין היתר, אפשר לקחת חלק בלימודי כלכלה, לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי המזרח התיכון, לימודי מדעי המדינה ועוד שלל תכניות וחוגי לימוד. נוסף על כך, ניתן ללמוד בתכניות בתחומי ההנדסה, מדעי הבריאות, מדעי הטבע, הארכיטקטורה והתקשורת.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת אריאל, המועמדים נדרשים לציון קבלה משולב של לפחות 610. הקבלה על סמך ציון קבלה משולב היא למועמדים שברשותם ממוצע בגרות של לפחות 90 וציון של 620 לפחות בפסיכומטרי. ישנה אפשרות קבלה ללא הצגת פסיכומטרי, לבעלי ממוצע בגרויות גבוה של לפחות 94. נוסף על כך, המחלקה מציבה דרישות לגבי מספר היחידות הריאליות של המועמדים. כדי לקבל את הפרטים המדויקים בנוגע לתנאי קבלה יש לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים שמשלימים את כל דרישות הלימודים זכאים לקבל תואר ראשון B.A. בכלכלה וחשבונאות מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. בוגרים אשר עומדים בהצלחה בבחינות ההסמכה של מועצת רואי החשבון מקבלים רישיון ראיית חשבון. הסטודנטים יכולים לשלב את הלימודים במחלקה זו עם תעודת הוראה בניהול עסקי.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - כלכלה וחשבונאות
התקבלו 9 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת אריאל
18/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

רוב המרצים אכפתיים, מנסים לעזור בכל דבר ובכל דרך. אווירה טובה בין הסטודנטים

על הקמפוס

גדול מאוד, עכשיו מרחיבים אותו עוד בהרבה. המעבר בין הקמפוס התחתון לעליון קשה.

טיפים

ממליצה ממש, מי שמתחבר לתחום החשבונאות יקבל באריאל את כל הדרוש כדי להצליח במבחני המועצה

אוניברסיטת אריאל
19/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המוסד לא מוכן בשום דרך לקליטת כמות הסטודנטים הגדלה משנה לשנה

על הקמפוס

אין חניה בכלל! והמקום לא מוכן לכמות סטודנטים גדולה והתחבורה הציבורית לוקה בחסר

טיפים

לחשוב טוב כמה הם מוכנים להשקיע בתואר והאם זה כדי למעו אותו תחום


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp