חינוך מתמטי לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
חינוך מתמטי לתואר שני באוניברסיטת חיפה

החוג לחינוך מתמטי - תואר שני באוניברסיטת חיפה

 

תחום המתמטיקה הינו אחד מתחומי הלימוד החשובים והמרתקים ביותר. המתמטיקה מפתחת חשיבה אנליטית ומרחבית ומהווה בסיס למגוון תחומים במדעים המדוייקים. הקושי הקיים בלימודי המתמטיקה לא מרתיע רק את התלמידים, אלא גם מונע מאנשי ההוראה לפנות להוראת המתמטיקה. כתוצאה מכך, נוצר מחסור משמעותי באנשי מחקר, הוראה וחינוך בתחום המתמטיקה.

 

 

מטרת הלימודים

 

מטרתה של תוכנית הלימודים לחינוך מתמטי הינה להכשיר אנשי מקצוע מיומנים ובכירים לעסוק במחקר בחינוך מתמטי. השאיפה היא לקדם את הוראת מתמטיקה בכל הגילאים והמערכות, לעסוק בפיתוח תכניות הלימודים ובהכשרת מורים למתמטיקה.

 

תוכנית הלימודים

 

קיימים שני תחומי התמחות בלימודי תואר שני בחינוך מתמטי:

 

  • החוג לחינוך מתמטי - תוכנית זו מיועדת לפתח ולקדם את הוראת המתמטיקה בכל הגילאים והמערכות, ויתמקד בהכשרת מורים למתמטיקה. מסיימי תוכנית לימוד זו יהיו זכאים לתואר M.A בחינוך. התוכנית כוללת קורסים כגון: יסודות החינוך המתמטי, מחקר בחינוך מתמטי, עיון מתמטי, מחקר בחינוך–קורס מתקדם, חשיבה מתמטית, קשיי למידה במתמטיקה,סביבות לימוד ממוחשבות במתמטיקה ועוד.

 

  • המגמה למתמטיקה וחינוך (מו"ח) - מגמה זו משותפת לחוג למתמטיקה ולחוג לחינוך מתמטי. המסיימים תואר זה בהצלחה יהיו מוסמכים מהפקולטה למדעים והוראתם ומהפקולטה לחינוך.

    כמו כן, סטודנטים אלו יהיו זכאים לתואר M.Sc. מגמה זו כוללת קורסים שונים כגון: אתגרים מתמטיים בחינוך, חינוך מתמטי קורס אינטגרטיבי, תהליכים קוגנטיביים בלמידת מתמטיקה, יחסי גומלין בין המציאות והמתמטיקה, למידה באמצעות פרויקטים בסביבות עתירות טכנולוגיה, למידה מדוגמאות וחשיבה אנלוגית וטכנולוגיות חדשניות בשירות החינוך. 

 

שתי תוכניות הלימוד מאפשרות השתלבות או במסלול א'- הכולל עבודת גמר מחקרית (תיזה), או השתלבות במסלול ב'- תוכנית אשר אינה כוללת עבודת גמר מחקרית.

 

 

תנאי קבלה לחוג

 

המועמדים ללימודי תואר שני בחינוך מתמטי חייבים לבגיע מרקע מתמטי, זאת אומרת, בעלי תואר במתמטיקה או הוראת מדעים/מדעים מדוייקים עם נסיון בחינוך מתמטי או בוגרי חינוך עם התמחות בחינוך מתמטי.

 

  • יתקבלו מועמדים בוגרי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80, בעלי רקע קודם בתחומי המתמטיקה והחינוך.
  • במקרים מסויימים ייתכנו ראיונות אישיים.
  • ציון הגבוה מ-75 במבחנים באנגלית.
  • במקרים מסויימים ידרשו לימודי השלמה המיועדים למועמדים אשר חסרים להם קורסים חיוניים להמשך הלימודים.

 

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp