רוצה פרטים על תואר שלישי - חינוך מיוחד?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שלישי בחינוך מיוחד

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שלישי - חינוך מיוחד? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שלישי בחינוך מיוחד
 
מסגרות לחינוך מיוחד יכולות להתקיים באופן עצמאי או כחלק ממוסד כללי, ומטרתן הענקת מרחב למידה וגדילה אידאלי לתלמידים. המחקר המדעי בתחום זה בוחן את צרכיהם המגוונים של ילדים ומתבגרים בעלי לקויות שונות, במטרה להתאים להם סביבה נוחה להתפתחות ולצמיחה בהיבט הרגשי, החברתי והלימודי. ענף מחקרי ויישומי זה עובר תמורות משמעותיות בשנים האחרונות, ודבר זה בא לידי ביטוי בהיווצרות אסכולות שונות וגישות חדשות, המעוגנות במחקר אקדמי מתקדם.
 
 
תכנית הלימודים
 
לימודי תואר שלישי בהתמחות זו מיועדים לתלמידים ובוגרים מצטיינים המעוניינים לבצע מחקר חלוצי ומשמעותי. קבלת התואר דוקטור לפילוסופיה מותנית בכתיבת עבודת מחקר בעלת מסקנות חדשניות ותרומה לקורפוס המדעי הקיים, אשר ערוכה ומנוסחת בהתאם לסטנדרט המקובל בעולם המדעי, וכן במעבר בהצלחה של קורסים וסמינרים הנכללים בתכנית הלימוד השונות.
 
מסלולים אפשריים
 
לימודים לתואר שלישי בענף דעת זה אפשריים בכמה מסלולים:
 
  • מסלול רגיל - מיועד לבעלי תואר שני בחינוך, שהשיגו ממוצע גבוה מ – 85, וציון שמעל 85 (ולעיתים יותר) על עבודת התיזה. מסיימי תואר מוסמך מחוגים אחרים יידרשו בלימודי השלמה (בהתאם לרקע הספציפי שלהם), נוסף על העמידה בתנאי הבסיס. משך מסלול רגיל הוא בדרך כלל ארבע שנים.

 

  • מסלול ישיר - מיועד לבעלי תואר ראשון בהצטיינות (ממוצע 90 ומעלה), אשר יירשמו ללימודי תואר שני ויסיימו את השנה הראשונה בממוצע שמעל 90. עליהם אף לעמוד מאחורי מחקר עצמאי המעיד על פוטנציאל מחקרי גבוה.

 

  • שנת מועמדות - מועמדים מצטיינים בעלי תואר שני ללא תיזה או תואר שני ממכללה לחינוך, יוכלו להתקבל על תקן "מועמד לתלמיד מחקר", שבו יצטרכו להשלים חובות נדרשות. 
 
תהליך ותנאי קבלה
 
לאחר שראה כי הינו עומד בתנאי הקבלה הבסיסיים נדרש המועמד לפנות למנחה על מנת לקבל אישור, כי הלה יהיה מוכן ללוות אותו בעבודת המחקר. עליו גם לרכוש ידע מתודולוגי רלוונטי, להיות בעל זיקה לתחום המחקר, ולהיות מסוגל להקדיש זמן רב למחקר ולעבודת שדה. מובן כי על המועמד להתעניין בתחומי ההתמחות של המנחה, על מנת שהידע והאוריינטציה של זה האחרון יוכלו לכוון ולהעשיר את המחקר שלו. לאחר קבלת הסכמה עקרונית מצד המנחה ניגשים לכתיבת הצהרת כוונות בת עמוד אחד, ובה מפרטים על כיווני מחקר רצויים, לרבות שיטות מחקר בהן ייעשה שימוש, שאלות חקר ועוד.  
 
מוסדות לימוד
 
  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב - מפעילה מעבדה לחקר מוטיבציה ורגש, העוסקת בהשפעת הסביבה על ויסות רגשי, מוטיבציה, התפתחות אישית ותחושת רווחה. כמו כן, ישנו עיסוק בקשרי הורים וילדים, מורים ותלמידים, ומנהלים ומורים, כשהמטרה לאפיין את הסביבה האידיאלית לצמיחה חברתית ואישית. במהלך הלימודים משולבות שיטות מחקר שונות, כגון: בדיקת מוליכות עור, מדידות קצב הלב, ביצוע תצפיות בבתי ספר, ועוד.

 

  • אוניברסיטת תל אביב - בבית הספר לחינוך ניתן ללמוד לתואר שלישי בחינוך מיוחד, תוך קבלת הנחייה בתחומים כגון: תפקוד והסתגלות של ילדים, מתבגרים ומבוגרים בעלי לקויות למידה; משפחות לילדים בעלי ליקויי למידה וקשב; הקניית יכולות שפה לילדים לקויי שמיעה; ויסות רגשי ביולוגי והתנהגותי; שיקום  ולמידה באמצעים וירטואליים ועוד.

 

  • אוניברסיטת חיפה – בחוג לחינוך מיוחד באוניברסיטה ניתן להתמחות במגוון נושאים, כגון: המשגה ופיתוח במחקר חינוכי, תהליכי רכישת יכולות קריאה ותקשורת, התפתחות קוגניטיבית לקויה, אוטיזם ואספרגר, מודלים חדשניים להוראה במסגרות שונות, ועוד. הקבלה מותנית בסיום לימודי תואר שני במסלול עם תזה.

 

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שלישי - חינוך מיוחד?

רוצה לדעת יותר על תואר שלישי - חינוך מיוחד?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שלישי - חינוך מיוחד
Whatsapp Whatsapp