לימודי חינוך מיוחד במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך מיוחד במכללת סמינר הקיבוצים

תואר ראשון בחינוך מיוחד במכללת סמינר הקיבוצים

לימודי חינוך מיוחד מכשירים את הסטודנטים להתמודד עם האתגר הכרוך בהוראת ילדים עם מוגבלויות ומקנה כלים ודרכי הוראה יצירתיים וגמישים. לימודי חינוך אלו מיועדים למעוניינים להשתלב במערכת החינוך ולהתמקד בקידומם של ילדים עם צרכים מיוחדים.

במכללת סמינר הקיבוצים מציעים תוכנית לימודים המיועדת להכשרת מורים מקצועיים המיומנים בעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים. התוכנית מכשירה את הסטודנטים לעבודה יעילה ומועילה לילדים ומאפשרת את קידומם בחברה ובקהילה. חשיבות רבה מושמת במהלך הלימודים על צרכיהם המיוחדים של הילדים ומאפשרת להיחשף לדרכי טיפול מגוונות המותאמות להם.

 

בוגרי התוכנית להכשרת מורים לחינוך המיוחד יוכלו להשתלב במגוון רחב של מסגרות חינוכיות המטפלות בילדים הזקוקים לחינוך מיוחד, בבית הספר היסודיים ובבתי הספר העל יסודיים. כמו כן, הבוגרים יוכלו לעסוק באופן עצמאי במסגרות גן פרטיות. בוגרים רבים המעוניינים בתחום המחקר ממשיכים ללימודי תואר שני בתחומי החינוך השונים במוסדות מוכרים בארץ ובחו"ל.


תכנית הלימודים והתמחויות

במסגרת תוכנית הלימודים כל סטודנט בוחר להתמחות באחד מבין תחומי הדעת הבאים: ספרות, היסטוריה, מקרא ותרבות ישראל, מדעים ומתמטיקה. בנוסף, במהלך תקופת הלימודים משתתפים הסטודנטים בהתנסות מעשית במסגרות השונות: בשנה הראשונה מתנסים הסטודנטים בהעברת פעילויות חינוכיות ובהוראה במסגרות החינוך הרגילות.

בשנה השנייה הסטודנטים מתנסים בעבודה במסגרות המאכלסות תלמידים עם צרכים מיוחדים. בשנה השלישית מתנסים הסטודנטים במסגרות נפרדות של החינוך המיוחד כאשר כל סטודנט רשאי לבחור אוכלוסיה אותה היה רוצה להכיר לעומק.

מתכונת הלימוד

תוכנית לימודי החינוך נפרסת על פני ארבע שנות לימוד בסיומן כל סטודנט זכאי לתואר ראשון בחינוך, לתעודת הוראה בין מסלולית בחינוך המיוחד לגילאי 6-21 ולתעודת הוראה בתחום הדעת הנבחר לחינוך הרגיל היסודי או לחינוך הרגיל העל-יסודי. התוכנית כוללת קורסים מעניינים ומגוונים המתמקדים הן בפן התיאורטי והן בפן המעשי של תחום החינוך.

 

בשנה הרביעית ללימודים, הסטודנטים משתתפים בסטאז' הכולל התמחות בהוראה ובהדרכה, דבר המאפשר להם להביא לידי ביטוי את הידע שרכשו במהלל הלימודים.

נושאי הלימוד

 

בין הקורסים ניתן לציין את הבאים:

 

  • פסיכופתולוגיה
  • נוירופסיכולוגיה
  • אסטרטגיות למידה
  • ליקויי תפיסה וליקויי למידה
  • מבוא למחשבת החינוך המיוחד
  • התפתחות שפה והפרעות בתקשורת
  • ועוד


תנאי קבלה

תנאי הקבלה לחינוך מיוחד (לבני גיל 6-21) במכללת סמינר הקיבוצים: ציון משולב של 500 לפחות המורכב מציון משוקלל של תעודת הבגרות ומציון מבחן פסיכומטרי. בנוסף, כל סטודנט יעבור ראיון אישי על ידי ועדת הקבלה של בית הספר לחינוך מיוחד. מועמדים אשר אינם עונים על אחד או יותר מבין תנאי הקבלה הנדרשים, רשאי להגיש בקשת קבלה חריגה שתבחן על ידי ועדת הקבלה.

מלגות

במכללה מעניקים מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים (מלגת פר"ח, מלגות מצטיינים ועוד).

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים
עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים
חוות דעת של סטודנטים על לימודי חינוך מיוחד - סמינר הקיבוצים
התקבלו 11 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
24/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את המרצים, את האווירה האישית והתומכת! את הסטודנטיות שעושות אווירה של בית

על הקמפוס

בייתי. נעים. אווירה טובה. מדשאות נעימות. מרצים מעולים!! תחושה אישית לכל סטודנט

טיפים

ממליצה בחום ללמוד בסמינר הקיבוצים! יחס אישי. מענה מהיר. אווירה טובה וזורמת בכל הקמפוס

מכללת סמינר הקיבוצים
22/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את האנושיות והאכפתיות של המרצים והעובדה שתמיד הם מלמדים אותנו העשרה כדי שנלמד להיות סקרנים קרא עוד...

על הקמפוס

בתחילה בגלל העומס ושינוי של מערכות העבודה בסמינר המזכירות שלנו מעט קרסו ולדברים לקח המון זמן להשתנות קרא עוד...

טיפים

לא לחשוב שכולם נגדכם ולשבור את הכלים כאשר דברים לא מסתדרים, להכל יש פתרון בשביל זה נועד העולם, אמנם  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp