לימודי חינוך מיוחד במכללת לוינסקי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חינוך מיוחד - לוינסקי.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך מיוחד (גיל 6 - 21) במכללת לוינסקי לחינוך

 

צולחים כל קושי

 

תחום החינוך המיוחד הוא המקום שבו לומדים על דרכי החינוך האופטימליות לילדים עם צרכים מיוחדים, החל מאוטיזם ופיגור שכלי וכלה בליקויי למידה וקשיים חברתיים. תחום זה מאפשר לילדים במסגרות החינוך השונות למצות את הפוטנציאל שלהם ולהקנות להם כלים להשתלב בחברה. תואר בחינוך מיוחד מקנה ללומדים אותו את הידע התיאורטי לצד הידע המעשי ללמד ולחנך ילדים עם צרכים מיוחדים ולתת להם את נקודת הפתיחה הטובה ביותר לחיים הבוגרים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי חינוך מיוחד במכללת לוינסקי לחינוך מכשירים את הסטודנטים לעבוד עם ילדים עם צרכים מיוחדים ולשלב אותם בחברה ובקהילה. הסטודנטים לומדים על ההיבטים החברתיים, הערכיים והמוסריים של עבודת המחנך ועל ההתפתחות הרגשית והקוגניטיבית של ילדים לפי קבוצות גיל – מהגיל הרך ועד בית הספר העל יסודי. כמו כן, הם לומדים על גישות ותיאוריות בהוראת למידה, לתכנון לימודים ולהערכת תלמידים.

 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את הידע הנדרש על הסוגים השונים של מגבלות ילדים, כמו לקויות על הרצף האוטיסטי, מוגבלות שכלית התפתחותית, ליקויי חושים, ליקויי למידה והפרעות אישיות והתנהגות. נוסף על כך, הסטודנטים בוחרים להתמחות בשני תחומי דעת שבהם יקבלו תעודת הוראה בהתאם להתמחות בהוראה מתקנת – שפה או מתמטיקה ואמנות או מדעים.


מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת לימודי חינוך מיוחד, לימודי חינוך והוראה כלליים, לימודי תחום דעת, לימודי יסוד והכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • בין טכנולוגיה לפדגוגיה
 • סוד הספרות הטיפולית
 • בניית תכניות התערבות
 • התפתחות הכתיבה והוראתה
 • הורים לילדים עם צרכים מיוחדים
 • השתלבות תלמידים עם צרכים מיוחדים    
 • התפתחות שפה
 • חינוך וניהול כיתה
 • אוריינות דיגיטלית
 • מבוא לספרות ילדים
 • לקויות תקשורת ודיבור    
 • ועוד

 

מוסד הלימודים

 

מכללת לוינסקי לחינוך היא מוסד לימוד להשכלה גבוהה המתמחה במקצועות החינוך וההוראה. המכללה מקדמת ערכים חברתיים ברמה האוניברסלית לצד הרמה המקומית והיא מעודדת את הסטודנטים שלה להשתתף בפעילויות של מעורבות חברתית. בין מסלולי הלימוד של המכללה אפשר ללמוד תואר בחינוך בהתמחות הגיל הרך וחינוך מיוחד, תואר בחינוך לבית הספר העל יסודי עם התמחות בחינוך מיוחד ותואר בחינוך לבית ספר יסודי בהתמחות חינוך מיוחד.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר בחינוך מיוחד צריכים להיות מעל גיל 20 ובעלי תעודת בגרות מלאה. הקבלה ללימודים נעשית לפי שקלול הציון בפסיכומטרי עם ממוצע הבגרויות על סמך הנוסחה של המכללה.

 


תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל דרישות הלימודים מקבלים תואר בוגר בהוראה בהתמחות החינוך המיוחד ולימודים כלליים ולתעודת הוראה בין מסלולית (גילאים 6-21) בחינוך המיוחד.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר בחינוך מיוחד משתלבים במסגרות חינוכיות רבות המטפלות בילדים הזקוקים לחינוך מיוחד, בגנונים, בגני טרום-חובה והן בכיתות א'-ב'. כמו כן, הבוגרים יוכלו לעסוק באופן עצמאי במסגרות גן פרטיות. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים בתחומי החינוך השונים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת לוינסקי לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת לוינסקי לחינוך
פורום לימודי חינוך
קבלה לאבחון דידקטי במכללת אשקלון
ירדן ונטורה
ללא תגובה
הכרה בתואר שני מאוניברסיטת דרבי בבריטניה
סלי מנור פרנקו
3 תגובות
מסלול מקוצר לעובדי הוראה ללימודי תואר ראשון בהוראה
שירה ב
1 תגובות
היכן ניתן ללמוד מסלול מאבחנת דידקטית?
עדי יצחק
1 תגובות
היכן אפשר לעשות תואר בייעוץ חינוכי?
רים
1 תגובות
ייעוץ והכוונה ללימוד ניתוח התנהגות
ענבר שרעבי
1 תגובות
מסלול מקוצר לחינוך גיל הרך לסטודנטית לחינוך מיוחד
שירונת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp