תואר בחינוך מיוחד במכללה האקדמית גורדון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי חינוך מיוחד - גורדון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מסלול חינוך מיוחד במכללה האקדמית גורדון

 

מתמודדים עם הקשיים 

 

המכללה האקדמית גורדון, הממוקמת בחיפה על רכס הכרמל, הינה מכללה להכשרת מורים, גננים, מנהלים ומפקחים עבור מערכת החינוך. המכללה, אשר הוקמה עוד בשנת 1953, נקראה בשנותיה הראשונות "סמינר גורדון". במהלך השנים קיבלה המכללה אישור מהמועצה להשכלה גבוהה להעניק תארים אקדמיים בתחומי החינוך השונים. כיום, מקיימת המכללה האקדמית לחינוך גורדון מספר מסלולי לימודים לתואר ראשון, שני ותעודת הוראה.

 

המכללה האקדמית, אשר מטפחת מדי שנה מאות אנשי חינוך והנהגה, שמה לה בראש מעיניה את נושא הסובלנות והפלורליזם. על כן, מקפידה המכללה, בכל מסלולי לימודיה, לקדם אצל הסטודנטים ראיית עולם רב-תרבותית והומניסטית. למעשה, הסטודנטים וסגל המרצים הפועלים במכללה האקדמית גורדון, מייצגים את שלל התרבויות והמגזרים השונים המאפיינים את העיר חיפה.

 

במסגרת המכללה האקדמית לחינוך גורדון, פועלות מספר תוכניות אשר נועדו להקל על הסטודנט. משרד דיקנט הסטודנטים פועל למען רווחתו של הסטודנט במהלך לימודיו, ואף מספק לבוגרי המכללה יעוץ ותמיכה במציאת עבודה במערכות החינוך השונות. כמו כן מתקיימים במכללה שירותי יעוץ המסייעים לסטודנטים להתמודד עם קשיים הנוצרים במהלך הלימודים. במידת הצורך מפנות היועצות את הסטודנטים לגורמים בקהילה המספקים לו תמיכה מקצועית.

 

מהו חינוך מיוחד?

 

במערכת החינוך הרגילה, כמעט ולא קיימת נגישות עבור תלמידים בעלי יכולות נמוכות מהרגיל, בין אם מדובר בתלמיד לקוי שמיעה, תלמיד הנעזר בכיסא גלגלים או תלמיד הסובל מפיגור קל. תלמידים אלו, בעלי צרכים מיוחדים, נזקקים למערכת חינוך אשר תתאים להם ותאפשר להם להגיע להישגים גבוהים ולחיות את חייהם כאזרחים שווים לכל.

 

על מנת שתלמידים אלו יזכו להשכלה טובה, תוך כדי מתן מענה לצרכיהם החברתיים והרגשיים, נוצר החינוך המיוחד. החינוך המיוחד בארץ יכול לבוא לידי ביטוי בתוך מערכת החינוך המקובלת באמצעות שיעורי עזר, או במוסדות אשר נועדו לחינוך מיוחד.

 

מדוע כדאי ללמוד במסלול חינוך מיוחד במכללה האקדמית גורדון?

 

תלמידי המסלול ללימודי חינוך מיוחד במכללה האקדמית גורדון, אשר יסיימו את לימודיהם בהצלחה, יקבלו עם תום הלימודים - תואר אקדמי בחינוך B.Ed ותעודת הוראה בחינוך מיוחד.

 

מסלול הלימודים לחינוך מיוחד מאפשר לסטודנט להכיר את עולמם של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים כגון תלמידים הסובלים מלקות למידה, פיגור, שיתוק מוחין או הפרעות רגשיות. בוגרי מסלול זה יקבלו כלים אשר יאפשרו להם בעתידם המקצועי לעבוד הן מול קבוצות והן באופן פרטני.

 

המכללה האקדמית גורדון בנתה את מסלולי הלימוד שלה באופן שיאפשר לסטודנט להתאים את לימודיו לשאיפותיו המקצועיות. במסגרת המסלול לחינוך מיוחד קיימות שתי תוכניות לימודים שונות לתואר B.Ed. בנוסף, תלמידים אשר יבחרו בכך, יוכלו לשלב את מסלול לימודי חינוך מיוחד בלימודי רכיבה טיפולית במכללה ללימודי הסוס בפרדס חנה.

 

מסלול לימודים זה מתקיים החל מהשנה השנייה ללימודים. מחקרים רבים הראו כי רכיבת סוסים טיפולית מסייעת רבות לאוכלוסיות מיוחדות ותורמת להתפתחותם. תלמידים שיבחרו במסלול לימודים זה, בנוסף לתואר אקדמי ותעודת הוראה בחינוך מיוחד, יקבלו תעודת מטפל ברכיבה.

 

 

תוכנית הלימודים

 

מסלול הלימודים לחינוך מיוחד מתחלק לשתי תוכניות לימוד שונות:

 

 • מסלול לחינוך מיוחד וחינוך רגיל - תוכנית לימודים המכשירה מורים לעבודה במסגרות בית ספריות רגילות בהן משולבים תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. תוכנית הלימודים תשלב יחד עם לימודים העיוניים וההתנסות המעשית בתחומי החינוך המיוחד, לימודי הוראה בבית ספר רגיל בלימודי הומניסטיקה. בוגרי מסלול זה יזכו להסמכה כפולה להוראה.

 

 • מסלול לחינוך מיוחד במסגרת בין מסלולית (גילאי 6-21) - תוכנית זו הינה תוכנית דו-חוגית המאפשרת לסטודנט לבחור בחוג לימודים נוסף כגון תקשורת, מתמטיקה, מדעים ועוד. המסלול לחינוך מיוחד במסגרת בין מסלולית מכשירה מורים לעבודה עם האוכלוסיות השונות הלומדות בחינוך המיוחד. הלימודים יתמקדו בין היתר בהוראה ללקויי שמיעה והקניית כלים חינוכיים טיפוליים.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר B.Ed בחינוך במכללה האקדמית גורדון נדרשים לציון התאמה של 525 ומעלה, למעט מקרים יוצאי דופן המפורטים מטה:

 

 • מועמדים בעלי תעודת בגרות מחו"ל ידרשו להגיש גיליון ציון מתורגם ובציון 525 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. סטודנטים אלו יחויבו בהשלמת קורסים עבריים.
 • מועמדים בעלי תעודת בגרות מהמגזר הערבי והדרוזי ידרשו לציון 80 לפחות ב-5 יח"ל וציון 70 לפחות ב-3 י"ח ערבית.
 • מועמדים אשר חסרה להם בגרות אחת בתעודת הבגרות ועברו את בחינת הפסיכומטרי יתקבלו בתנאי שישלימו את הבחינה החסרה בשנה א'.
 • מועמדים בגילאי 30 ומעלה, ללא תעודת בגרות, נדרשים לעמוד בציון 525 בפסיכומטרי. בנוסף, ידרשו במהלך הלימודים להשלמת קורסים.

 

מדי שנה מחלקת המכללה האקדמית גורדון מלגות עבור סטודנטים מצטיינים וסטודנטים הלוקחים חלק במעורבות חברתית. בנוסף, תלמידים אשר אינם יכולים לשלם את שכר הלימוד יכולים להגיש בקשה למלגת סיוע.

 

סגל המרצים

 

המכללה האקדמית לחינוך גורדון שמה לה למטרה לטפח אנשי חינוך ומנהיגים מקצועיים ומוכשרים אשר שואפים למצוינות. על כן, העמידה ד"ר נלי מלג'אק, ראש המסלול לחינוך מיוחד, שורה של מרצים מומחים בעלי ניסיון רב בעולם החינוך בכלל ובתחום החינוך המיוחד בפרט.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

חוות דעת של סטודנטים על לימודי חינוך מיוחד - גורדון

התקבלו 9 דירוגיםבציון ממוצע: 3.6 מתוך 5

מכללה לחינוך ע``ש א. ד. גורדון
30/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את העזרה והיחס שמקבלים שם מהמרצים .אני לא אוהבת את זה שאין חניה 😞

על הקמפוס

המכללה האקדמית גורדון היא מכללה לחינוך.במכללה ישנה אווירה כיפית ונעימה,פעילויות רבות,עזרה רבה מצד המ קרא עוד...

טיפים

העצה שלי לסטודנטים בעתיד היא להגיע ללימודים עם הרבה מוטיבציה ללמידה ולא להתייאש ברגעים שקצת קשה.תואר קרא עוד...

מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון
09/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אווירה טובה,מרצים וסטודנטים איכותיים וטובים, מקומות לשבת ולנוח בהפסקות, קפיטריה גדולה ומגוונת

על הקמפוס

הקמפוס הינו מבנה יחסית גדול נקי ומשופץ.רוב הכיתות נוחות ללמידה. מרפסות נוחות לישיבה ומדשאות גדולות.

טיפים

חשוב לדעת לתכנן את הזמן נכון וכך זה יקל על העומס בלימודים. להגיע לכל הקורסים ולהשתדל כמה שפחות להחסי קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
ללא תגובה
מה ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
ללא תגובה
ניתוח התנהגות במכללת וינגייט
ספיר
1 תגובות
קורס לקידום נוער לבעלי תואר שני בחינוך
יפה
1 תגובות
לאלו משרות אני מתאימה על סמך הנתונים שלי?
יעל
1 תגובות
לימודי הוראה להנדסאי חשמל ואלקטרוניקה
אלישע ברק
1 תגובות
הסבה מקצועית לגננת מהחינוך הרגיל
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,148 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp