רוצה פרטים על לימודי חינוך לקויי שמיעה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חינוך תלמידים לקויי שמיעה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי חינוך לקויי שמיעה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך תלמידים לקויי שמיעה

 

על תלמידים לקויי שמיעה

 

תלמידים בעלי ליקויי שמיעה מתקשים ברכישת מיומנויות ויכולות לפתח שפה, מה שמשפיע באופן מכריע על מכלול תחומי ההתפתחות שלהם בהיבט הרגשי, החברתי, הקוגניטיבי והלימודי. מחקרים מוכיחים כי תלמידים אלו אינם מממשים את הפוטנציאל הלימודי שלהם, מתקשים לפתח קשרים ומיומנויות חברתיות, סובלים מבעיות של דימוי עצמי וביטחון נמוך. ילדים חרשים וילדים כבדי שמיעה זקוקים למחנכים מוכשרים שיתערבו בתוכנית החינוכית שלהם על מנת לצמצם את הפער עם תלמידים אחרים בני גילם ולהתמודד עם הקשיים הרבים העומדים בפניהם.

 

 

מטרת הלימודים

 

תחום ההוראה הינו תחום חשוב ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהוראת ילדים בעלי צרכים מיוחדים. תוכנית הלימודים ללימודי חינוך מיוחד מעוגנים בחוק החינוך המיוחד, במטרה לסייע לאוכלוסיות חלשות ולשלב אותם בקהילה.

 

תוכנית הלימודים לחינוך בעלי לקויות שמיעה מקנה לסטודנטים את כל הכלים הנדרשים להתמודדות עם אוכלוסייה זו ולגשר על הפער בין מסגרת החינוך המיוחד למסגרת החינוך הרגילה. במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע במאפיינים הקוגנטיביים, הרגשיים, השפתיים, החברתיים והתקשורתיים של אוכלוסיות לקויי השמיעה, תוך שהם משתלבים בלימודים תיאורטיים, מחקריים ומעשיים. בוגרי התוכנית יהיו מסוגלים לבנות תוכנית להתערבות חינוכית להוראת לקויי שמיעה בגילאים השונים ובמסגרות החינוך השונות. 

 

תוכנית הלימודים

 

אחת המטרות העיקריות בחינוך ילדים עם לקות בשמיעה היא לשלב אותם במערכת החינוך, בקהילה ובחברה. השגת מטרה זו אינה פשוטה וזאת בשל אופי הלקות המקשה על היכולת לפתח שפה ותקשורת שהן למעשה הבסיס לאינטראקציה וללמידה.

 

תוכנית לימודי חינוך מיוחד לתלמידים לקויי שמיעה הינה תוכנית המציבה לעצמה מטרות כגון הכשרת מורים לחינוך מיוחד להוראה ושיקום תלמידים לקויי שמיעה (בבתי-ספר לחינוך מיוחד ובכיתות שילוב בבתי-ספר, בנייה תכניות התערבות בשיתוף עם גורמים מחוץ לביה"ס המעורבים בשיקום התלמידים לקויי השמיעה, הדרכה לצוות החינוכי המשקם, לבניית סביבה חינוכית משלבת, למידה מעמיקה של שפת הסימנים הישראלית.

 

 

נושאי לימוד

 

נושאי הלימוד העיקריים בתוכנית הלימודים הינם: מבוא לתקשורת ושפה עם תלמידים לקויי שמיעה, התפתחות השפה אצל תלמידים לקויי שמיעה, שיקום שמיעתי, שפת הסימנים, מוסיקה ככלי טיפולי וחינוכי לתלמידים לקויי שמיעה, הפקת דיבור אצל תלמידים לקויי שמיעה ועוד.

 

בין הקורסים הנלמדים במסגרת הלימודים לחינוך תלמידים לקויי שמיעה ניתן למצוא קורסים כגון: דיסלקסיות: היבטים תיאורטיים ומעשיים, הוראה מתקנת בקריאה , תהליכי תיווך בהוראה ולמידה, שיקום תקשורתי במסגרת החינוכית, הוראת תלמידים בחינוך המיוחד ובחינוך תלמידים לקויי שמיעה, סדנת הכשרה מעשית בחינוך תלמידים לקויי שמיעה ועוד.

 

תנאי קבלה

 

לרוב, לימודי חינוך לקויי שמיעה מתקיימים כמסלול התמחות במסגרת לימודי חינוך מיוחד. כדי להתקבל ללימודים, המועמדים צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. ציון ההתאמה (שקלול הפסיכומטרי והבגרויות) שנדרש לקבלה משתנה בין המוסדות ונע לרוב בין 530 - 550. בחלק מן המוסדות מועמדים שיש פסיכומטרי גבוה במיוחד יכולים להתקבל גם בלי חישוב הבגרויות. מי שאינם עומדים ברף הנדרש יכולים להתקבל על סמך הציונים במכינות הקדם אקדמיות שהמוסדות מציעים. במקרים מסוימים המוסדות מזמנים את המועמדים לראיונות אישיים כדי לבדוק את התאמתם.

 

 

היכן לומדים?

 

  • אוניברסיטת תל אביב - מציעה אשכול התמחות בחינוך לקויי שמיעה בשילוב חדשנות וחברה, כאחד מהמסלולים בלימודי חינוך מיוחד. באוניברסיטה גם מתקיימת תכנית לתואר שני שמתמקדת בלקויות שמיעה ובלקויות למידה.

 

  • המכללה האקדמית לחינוך אורנים - תוכנית הלימודים במכללת אורנים מקנה לבוגרים תעודת הוראה, שיקום ושילוב תלמידים בעלי לקוייות שמיעה. תעודה זו מוכרת ע"י האגף להכשרת מורים במשרד החינוך.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי חינוך, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי חינוך לקויי שמיעה?

רוצה לדעת יותר על לימודי חינוך לקויי שמיעה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי חינוך לקויי שמיעה

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חינוך לקויי שמיעה

התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.7 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp