חינוך לגיל הרך לימודים לתואר B.Ed לבנות דתיות במכללה ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר בחינוך לגיל הרך לדתיות - מכללה ירושלים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בחינוך דתי לגיל הרך – מסלול לנשים במכללה ירושלים
 
חינוך כהלכה
 
לימודי תואר ראשון בחינוך לגיל הרך במכללה ירושלים מוצעים במסלול נפרד לנשים דתיות בלבד, שמטרתו היא להכשיר גננות, ומורות לכיתות א' – ב', במערכת החינוך הממלכתי דתי. מטרת המסלול להעמיד מחנכות בעלות איכויות כסובלנות ואחריות, שתתרומנה לפיתוח היצירתיות וההערכה העצמית, האמונה והערכים בקרב ילדים בגיל הרך.
 
על הלימודים
 
הסטודנטיות במסלול חינוך לגיל הרך לומדות נושאים בפדגוגיה, מתודות חינוכיות ומקצועות הוראה שונים. הן לומדות על ההיבטים הרגשיים, החברתיים, הקוגניטיביים והמוטוריים בהתפתחותם של ילדים בגילאים 3 עד 8, וזאת בשילוב עם נושאים בפסיכולוגיה, סוציולוגיה ויהדות. בנוסף, הסטודנטיות אף לומדות הוראה של דיסציפלינות שונות – כתנ"ך, מדעי היהדות, טבע, אמנויות ועוד.
 
מתכונת הלימוד
 
משך הלימודים הוא ארבע שנים, ובעצם זהו מסלול דו חוגי, המורכב מלימודים בחוג לחינוך לגיל הרך ובחוג ללימודי מדעי היהדות. בין היתר, הסטודנטיות משתתפות גם בסדנאות לפיתוח מיומנויות הוראה ובקורסי יסוד, שאף כוללים בתוכם קורס עזרה ראשונה, יישומי מחשב בהוראה, תורת הניקוד ועוד. במסגרת תכנית הלימודים נדרשות הסטודנטיות להגיש עבודות סמינריוניות ולעבור סטאז' – התמחות מעשית בהוראה. בשנת הלימודים האחרונה נדרשות התלמידות להגיש עבודת גמר מסכמת.
 
נושאי הלימוד
 
תכנית הלימודים כוללת נושאים כגון:
 
 • אוריינות בין תחומית
 • אמנות ויצירה
 • סוציולוגיה של החינוך
 • הוראת הלכה
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • שירה וסיפורת
 • ליקויי למידה בגיל הרך
 • משאבי למידה
 • הערכת תכניות לימודים
 • מדע לגיל הרך
 • חשיבות המשחק בגיל הרך
 • יסודות המוסיקה
 • מעגל חגי השנה      
 • ארץ ישראל בהגדה ובהלכה
 • ועוד
 • התפתחות שפה ודיבור בגיל הרך      
 
 
תנאי הקבלה
 
ללימודים במסלול זה מתקבלות מועמדות שהן בעלות תעודת בגרות, וציון של 500 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. בנות שלא עברו בחינה פסיכומטרית, יכולות לעבור מבחן סף, כאשר עליהן להשיג בו ציון של 85 ומעלה. בעלות ממוצע של 90 ויותר בתעודת הבגרות אינן זקוקות לציון פסיכומטרי. כמו כן, כל המועמדות נדרשות לעבור מבחני קבלה למכללה, וכן ריאיון קבלה אישי עם ראש החוג לחינוך. שימו לב, כי לא ניתן להתקבל לתכניות למצטיינים, ואין אפשרות לעבור לחוג לימודים אחר, בלא ציון בבחינה הפסיכומטרית.
 
פרטים נוספים
 
במכללה ירושלים מקיימים כמה וכמה פרויקטים ייחודיים שבהן משתתפות סטודנטיות במסלול זה. ביניהם נמצאים גם פרויקט תכנית רדיו או פינה בתכנית רדיו המוקדשת לגיל הרך, קורס אינטרנט הנלמד במסגרת הכנת עבודת הגמר של התואר, וכן השתתפות בסדנה להכנת אביזרי למידה ועזרי הוראה לשילוב בעבודה בגיל הרך.
 
חובות המסלול
 
על מנת לסיים בהצלחה את הלימודים במסלול לתואר ראשון בחינוך לגיל הרך, על הסטודנטיות להשיג ציונים חיוביים בכל הקורסים העיוניים ולסיים ב"הערכה חיובית" את הסטאז' המעשי. נוסף על כך, בכדי לעבור לשלב העבודה המעשית של שנה ב', עליהן לעבור בחינה בלשון עברית בציון של 85 לפחות. כמו כן, בתום המסלול עליהן להגיש עבודת B.Ed מחקרית, עבודה סמינריונית ברמה גבוהה, ולהציג את ממצאיה באופן פרונטלי.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום הלימודים במסלול זה זוכות הבוגרות שעמדו בכל דרישותיו בתעודת תואר ראשון B.Ed בחינוך לגיל הרך והן יכולות להשתלב כנשות חינוך מובילות בגנים לגילאים שבין 3 ל – 6 ובכיתות א' ו – ב' בבתי ספר ממלכתיים דתיים.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללה ירושלים - מכללה לבנות דתיות, השכלה אקדמית ולימודי קודש

עוד מסלולי לימוד - מכללה ירושלים
פורום לימודים לחרדים דתיים
איפה אפשר לעשות מכינה לחרדים?
ישראל מאיר שעשוע
1 תגובות
משכנתאות לימוד בירושלים לקהל הדתי
מני
1 תגובות
לימודי שמאות נדלן לקהל הדתי
אהרן
1 תגובות
קורס תיווך לציבור החרדי
מרדכי אנגל
1 תגובות
איפה אפשר לעשות קורס QA בהפרדה?
דוד
1 תגובות
לימודי הדרכת הורים לקהל הדתי
אסתר יצחק
1 תגובות
לימודי תרפיה באומנות בשנה הבאה במכללת לומדה
מושית הלחמי
3 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp