לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > חינוך והוראה > חינוך לגיל הרך - גורדון

תואר בחינוך לגיל הרך במכללת גורדון


רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על חינוך לגיל הרך - גורדון.

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה - חינוך
תואר ראשון בחינוך
גננות ומורות
חינוך מיוחד
פסיכולוגיה וחינוך
מדעי המדינה וחינוך
חינוך לגיל הרך
חינוך לבתי ספר יסודיים
חינוך על יסודי
כלכלה וחינוך
 
 
חינוך בלתי פורמלי
לימודי חינוך לקויי שמיעה
מכללות לחינוך והוראה במגזר הדתי
תואר ראשון בחינוך מוסיקלי
חינוך גופני
חינוך בעזרת בעלי חיים
לימודי אבחון דידקטי
חינוך והוראה לתעודה
הסבת אקדמאים להוראה
תעודת הוראה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מסלול גננות והגיל הרך במכללה האקדמית גורדון

 

המכללה האקדמית גורדון הינה מכללה המתמקדת במקצועות החינוך וההוראה. המכללה ממוקמת על רכס הכרמל ומשקיפה אל נופו המדהים של הים התיכון. בשנות החמישים, בעקבות ההחלטה לאחד את בית המדרש למורים ואת הסמינר של המרכז לחינוך זרם העובדים, הוקמה המכללה האקדמית גורדון. המכללה, אשר נקראה בשנותיה הראשונות "סמינר גורדון", קיבלה במהלך פועלה היתר מהמועצה להשכלה גבוהה להפעיל מסלולים לתואר אקדמי מטעמה. כיום, מפעילה המכללה מגוון מסלולים לתואר ראשון, שני ותעודת הוראה.

 

במרכז הקמפוס של המכללה האקדמית גורדון ממוקמת ספריית גורדון. הספרייה מכילה אוסף עצום של ספרים וכתבי עת. על מנת לאפשר לסטודנט לקבל את כל החומר הלימודי לו הוא זקוק, יצרה הספרייה שיתוף פעולה עם מספר אוניברסיטאות. על כן, במידה ונוצרת דרישה לספר שאינו קיים במאגר הספרייה, הסטודנט יכול להזמינו מספריות אוניברסיטאיות אחרות. בנוסף, לרשות הסטודנטים, יצרה הספרייה גישה למאגרי מידע שונים המתמחים בתחום החינוך וההוראה.

 

לרשות הסטודנטים פועלת במכללה אגודת הסטודנטים. תפקידה של האגודה הינו לדאוג לרווחתו של הסטודנט ולייצג אותו אל מול הנהלת המכללה. חברי האגודה זוכים בתעודת סטודנט ארצית המזכה אותם בשלל הטבות. בנוסף, מארגנת האגודה מדי שנה פעילויות, מופעים ומסיבות להנאתם של הסטודנטים.

 

מהו מקצוע הגננות?

 

חוק חינוך חובה, אשר נקבע עוד בשנת 1949, חל על ילדים כבר מגיל חמש. החוק מחייב את ההורים לשלוח את ילדיהם, טרם הלימודים בבית הספר, לגן חובה. כיום, ברוב המשפחות, נאלצים ההורים לשהות רוב שעות היום במקום עבודה. על כן, נשלחים הילדים בגילאים מוקדמים יותר לפעוטונים וגני טרום חובה.

 

האחריות המוטלת על הגננים הינה רבה. תפקידם לא רק להשגיח על הזאטוטים ולהאכילם, אלא גם לחנכם ולהקנות בהם ערכי יסוד של שוויון, אהבה ורוחב לב אשר ילוו אותם לאורך כל חייהם. בתקופה הזו רוכשים הילדים מיומנויות בסיסיות בקריאה וכתיבה, מוזיקה, ציור ובעיקר לומדים להתחבר עם ילדים אחרים בגילם ולהסתדר במסגרת המנותקת ממשפחתם.

 

מדוע כדאי ללמוד במסלול הגננות והגיל הרך במכללה האקדמית גורדון?

 

המכללה האקדמית גורדון שמה לה למטרה לטפח מחנכים בעלי יכולת מנהיגות וראיית עולם הומאנית. תלמידי המכללה ילמדו להקנות לילדים ולנוער ערכים וחינוך אשר יאפשרו להם להפוך לאזרחים טובים ותורמים. אין ספק, כי השנים הראשונות לחייו של הילד הן המכריעות ביותר בעיצוב אישיותו. המכללה האקדמית גורדון מודעת לכך, ועל כן בנתה את תוכנית הלימוד במסלול הגננות והגיל הרך באופן מוקפד. תוכנית לימודים זו כוללת שלל נושאים חשובים בתחומי הפסיכולוגיה, טיפוח כישורי למידה, הקניית ידע בסיסי בתחומי המדע והאומנויות, ואף פילוסופיה של החינוך.

 

תוכנית הלימודים במסלול הגננות ולימודי חינוך לגיל הרך משלבת בתוכה, בנוסף למגוון שיעורים עיוניים מרתקים, גם ניסיון מעשי. כבר בשנת הלימודים הראשונה יוצאים הסטודנטים, מלווים במדריכים צמודים, אל גני הילדים. השילוב בין הלימוד בכיתות והיציאה לגנים מעשירה את הסטודנטים במיומנויות חינוכיות ומכינה אותם אל חייהם המקצועיים.

 

לאחר הלימודים יוכלו הסטודנטים להשתלב כגננים מדופלמים בגני ילדים ממלכתיים, פרטיים, פעוטונים ומעונות יום ברחבי הארץ.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים במסלול הגננות והגיל הרך במכללת גורדון הינה חד-חוגית. הלימודים נמשכים כ-4 שנים, בעוד בשנה הרביעית ביכולתם לבחור אם להמשיך בלימודי הסמכה לחינוך מיוחד או הסמכה ללימוד בכיתות א' ו-ב'. במהלך הלימודים נדרשים הסטודנטים לצבור כ-95 ש"ש.

 

הקורסים הנלמדים במסלול הינם מרתקים ומגוונים כגון התפתחות שפת ילדים, משפחה והורות, ילדים בסיכון, ניתוח סיטואציות הוראתיות, מדע לגיל הרך, הומניסטיקה, נושאים בפסיכולוגיה התפתחותית ועוד.

 

 

תנאי קבלה

 

על מנת להתקבל ללימודים במסלול הגננות והגיל הרך במכללה האקדמית גורדון יש לעמוד באחד מתנאי הקבלה הבאים:

 

 • תעודת בגרות או אישור זכאות לבגרות ופסיכומטרי בציון התאמה 525 לפחות.
 • מועמדים בעלי תעודת בגרות מהמגזר הערבי והדרוזי ידרשו לציון 80 לפחות ב-5 יח"ל וציון 70 לפחות ב-3 י"ח ערבית.
 • מועמדים בעלי תעודת בגרות מחו"ל ידרשו לתרגום נוטריוני של התעודה, גיליון ציון מתורגם וציון 525 לפחות בבחינה הפסיכומטרית. סטודנטים אלו יחויבו בהשלמת קורסים עבריים.
 • מועמדים אשר חסרה להם בגרות אחת בתעודת הבגרות ועברו את בחינת הפסיכומטרי יתקבלו בתנאי שישלימו את הבחינה במהלך השנה הראשונה ללימודים.
 • מועמדים אשר עברו את גיל ה-30 ללא תעודת בגרות נדרשים לעמוד בציון 525 במבחן הפסיכומטרי. בנוסף, ידרשו במהלך הלימודים להשלמת קורסים.
 • מועמדים שסיימו את כיתות י"ב וחסרה להם זכאות לבגרות, אשר קבלו ציון 525 לפחות בבחינה הפסיכומטרית, ידרשו להגיש את אישור הזכאות עד חודש דצמבר.

 

המכללה האקדמית גורדון, מחלקת מדי שנה מאות מלגות. המלגות מיועדות עבור סטודנטים מצטיינים, סטודנטים פעילים במעורבות חברתית וסטודנטים המגיעים ממצב סוציו אקונומי שאינו מאפשר להם לשלם את שכר הלימוד.

 

סגל המרצים

 

ראש המכללה, ד"ר צפורה אשרת, בעלת ניסיון רב שנים באקדמיה, הכשירה אלפי מחנכים ומנהיגים בישראל. ד"ר אשרת העמידה לטובת הסטודנטים סגל מרצים מוכשר בעלי תארים מתקדמים וניסיון מקצועי בעולם החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

חוות דעת של סטודנטים: חינוך לגיל הרך - גורדון (16 חוות דעת)
התקבלו 16 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
, חינוך לגיל הרך - גורדון, 01/12/2018

דירוג: 3/5 
דניאל, חינוך לגיל הרך - גורדון
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת את העניין כי המכללה מציעה עבודה עבור סטודנטים תמורת מלגה, נוסף לכך אני אוהבת את העניין כי ישנה אופציה לבצע קורסים באופן מקוון, דבר אשר מוריד מן העומס הלימודי. יחד עם זאת, ישנם קורסים רבים העוסקים בטכנולוגיה ומחייבים את הסטודנטים בשימוש באייפדים. לא לכולם ישנה האופציה לרכוש אייפד ולדעתי מספיק קורס אחד או שניים בנושא.

על הקמפוס
בקמפוס ישנה קפיטריה בה המחירים מעט יקרים אך עדיין מציעה מגוון מוצרים עבור סטודנטים. נוסף לכך ישנה אגודה אשר פועלת ועושה רבות למען הסטודנטים שגם בה ניתן לרכוש מוצרים. את המערכת ללימודים מקבלים מוכנה, יחד עם זאת ניתן לבצע שינויים שונים דרך המזכירות או דרך האתר. חלק מן הקורסים מתבצעים באופן מקוון וחלק פרונטליים. יש מגוון רחב של מסלולים בתיום ההוראה וכן במסלול הגננות.
, חינוך לגיל הרך - גורדון, 07/11/2018

דירוג: 4/5 
הדר, חינוך לגיל הרך - גורדון
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת שמלמדים כמו שצריך בתחום שלי אני לא יודעת מה עם שאר המקצועות אבל מי מה שהבנתי דרך חברות שלי שגם במקצועות האחרים גם מעברים כמו שצריך לפי המקצוע של כל אחד

על הקמפוס
מקום נחמד נקי ומסודר
יש בעיות רציניות עם חניות הקפטריה בתקופות שאני הייתי במכינה ולא היו עוד סטודנטים במכללה אז לא היו אוכל ושום דבר טקי המרצים מאוד נחמדים וכל הנהלה מנסים לעזור כמה שאפשר!
 
המסלולים המבוקשים
לימודי חינוך לתואר שני
תואר B.Ed - חשבת על תואר בחינוך?
לימודי הוראת אנגלית
לימודי הוראה מתמטיקה
לימודי הוראת ביולוגיה לתואר
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לחינוך והוראה
מכללת אוהלו - חינוך
לימודי חינוך - אוניברסיטת חיפה
תואר בחינוך וחברה - הקריה האקדמית אונו
חינוך - דוד ילין
מכללת כנרת - תואר בחינוך וקהילה
עוד מוסדות לימוד
 עוד דברים שהסטודנטים מספרים על מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון
 • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
 • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
 • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
 • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
 • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?
 • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?

סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תואר שני בהערכה ותכנון לימודים (לפני 3 שעות, 53 דקות)
לימודי תעודה בטיפול באוטיזם (לפני 1 ימים, 13 שעות, 19 דקות)
תואר שני בהערכה בית ספרית (לפני 3 ימים, 2 שעות, 59 דקות)
המרת תואר שני אקוויוולנטי (לפני 4 ימים, 4 שעות, 4 דקות)
איזו הכשרה צריך כדי להכשיר משפחתון? (לפני 5 ימים, 12 שעות, 52 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD