קורס הוראה מתקנת במכללת לוינסקי לחינוך, לימודי המשך

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לוינסקי - הוראה מתקנת.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראה מתקנת במכללת לוינסקי לחינוך - לימודי המשך

כשמורים מבינים תלמידים

במכללת לוינסקי לחינוך קיימים קורסים שונים להוראה מותאמת (מתקנת. מטרת התכנית היא להקנות למורים ידע וכלים עדכניים, שיסייעו להם ליישם באופן מקצועי המלצות של מאבחנים דידקטיים, על מנת להקל על תלמידים מתקשים לקלוט ולהפנים את נושאי הלימוד בכיתות מערכת החינוך.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים דנים בהרחבה בתחום האבחון הדידקטי ולומדים כיצד להעריך באופן יעיל תפקודי למידה של תלמידים. כמו כן, הם דנים בבנייה של תכניות התערבות אשר מותאמות אישית לצורכים של כל אחד מן התלמידים בתחום הלימודי. נוסף על כך, הם מכירים אסטרטגיות פרקטיות שאותן תלמידים יכולים ליישם כדי להתמודד עם שלל קשיים שהם נתקלים בהם בזמן הלמידה. בקורס מתבססים על בנייה של תכניות מעצימות לתלמידים שמביאות בחשבון את הקשיים והיכולות שלהם גם יחד, תוך התבססות על מחקרים עדכניים בתחום ההוראה המתקנת.

 

התכנית מורכבת משלושה חלקים, שכל אחד מהם מתמקד בהוראה מתקנת במקצוע אחר הנלמד במערכת החינוך. ניתן ללמוד כל חלק באופן נפרד או את שלושתם יחד.

 


קורס מבוא בסיסי

 

בקורס בסיסי זה המשתתפים נחשפים לתכני יסוד של תחום ההוראה המתקנת. הם לומדים על מושגים כגון לקויות למידה וקשיי למידה ועל לקויות כתיבה ושפה וכן דנים במושג הפרעות הקשב. היקפו של קורס זה כ - 30 שעות לימוד.

 

הוראה מתקנת בקריאה ובכתיבה

בחלק אחד זוכים המשתתפים להכשרה בהוראה מתקנת בקריאה ובכתיבה. בתוך כך, הם לומדים על גורמים שונים המובילים לשגיאות ולקשיים בפיתוח וביישום מיומנויות אלו ובהבנת הנקרא, כגון: חסכים פונולוגיים, יכולות סמנטיות ודקדוקיות. הסטודנטים נחשפים גם לגורמים מגינים ולמרכיבים חזקים אצל לומדים בעלי לקויות, שיכולים לעזור להם לפצות על נקודות החולשה והקושי. בנוסף, הם מתוודעים לדרכים שונות אפשריות להקניית יכולות קריאה, ולשיטות פיתוח תהליכי התערבות למען תלמידים עם קשיים. חלק זה מקיף 60 שעות אקדמיות, ונלמד ב - 15 מפגשים, המתקיימים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים.

הוראה מתקנת בחשבון

בחלק זה של התכנית המשתתפים מוכשרים בהוראה מתקנת בחשבון. הסטודנטים מכירים מאפיינים של תלמידים טיפוסיים שונים, וביניהם תלמידים עם צרכים מיוחדים. הם משתדלים לפתח לעצמם תפישה מכלילה של תלמידים מתקשים בתוך הכיתה, ורוכשים כלים מתאימים לשילובם בפועל. המטרה של חלק זה היא לסייע למורים להתמודד עם הטרוגניות בכיתת הלימוד, ולהקנות להם שיטות להוראת מתקשים גם במתכונת פרטית. היקפו של קורס זה הוא כ - 60 שעות לימוד אקדמיות.

סגל הוראה

 

מרכזת התכנית היא מומחית בתחום ההוראה המתקנת, שברשותה ניסיון של מעל 30 שנה באבחון ובהדרכה בתחום לקויות הלמידה. היא עוסקת בהדרכה של מאבחנים דידקטיים ועוסקת גם בטיפול בהפרעות קשב וריכוז ובסיוע בבנייה של אסטרטגיות למידה. בעבודתה היא מסייעת לילדים, בני נוער ומבוגרים כאחד.

 


על מוסד הלימוד


במכללת לוינסקי לחינוך ניתן למצוא מגוון מסלולים ללימודי תעודה, שבהם יכולים ללמוד אנשי הוראה כדי לפתח ולשכלל את סל הכלים המקצועי. בין הקורסים הנלמדים במכללה נמנים קורס אבחון דידקטי, קורס התמחות באוטיזם, קורס אימון בגישת מיינדפולנס, קורס מטפלים התנהגותיים ABA ועוד.

 

קהל יעד


קורס זה מתאים לעוסקים בתחומי החינוך והטיפול, כגון מורים, פסיכולוגים ויועצים חינוכיים, שברצונם להרחיב את הידע המקצועי שברשותם בתחום ההוראה המותאמת. היא מתאימה גם לאנשי חינוך שמעוניינים לעסוק בשילוב של תלמידים עם קשיי למידה בכיתות רגילות.

 

תעודה


בסיום מוצלח של כל שלושת החלקים מקבלים תעודת בוגרי התכנית להתמחות בלקויות למידה המוענקת על ידי מכללת לוינסקי.

במקרים מסוימים, מורים העומדים בתנאים יכולים להגיש בקשות להכרה בשעות הקורס לצורך פיתוח מקצועי במסגרת אופק חדש. יש לפנות למוסד הלימוד או למשרד החינוך בנושא הגמול.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי המשך - מכללת לוינסקי לחינוך

חוות דעת של סטודנטים על לוינסקי - הוראה מתקנת

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מכללת לוינסקי - לימודי המשך
11/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הנגישות של המכללה מצויינת, המרצים ברמה גבוהה, הלימודים עצמם ברמה טובה והגיונית.

על הקמפוס

הכיתות בקמפוס מרווחות, הארגון ברור ויש שילוט לכל מקום, הספריה עשירה ומגוונת.

טיפים

כדאי לברר את כל דרכי ההגעה למוסד הלימודים כמו שצריך לפני שמתחילים ללמוד במקום מסויים.


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי חינוך

עיסוק בייעוץ חינוכי מבלי לעשות תואר ראשון ושני
לין בטיש
1 תגובות
הסבה לחינוך מיוחד או הוראת אנגלית?
חלפון מיכל
1 תגובות
הנחיות לקבלה לתואר שלישי בחינוך
יפעת
1 תגובות
ניתן להוציא תעודת הוראה ללא בגרות?
נטלי
1 תגובות
צריך תואר שני כדי לעסוק באבחון פסיכו דידקטי?
הילה
1 תגובות
חייבים שנת סטאז לקבלת תואר?
סתיו
1 תגובות
האם אני יכולה לעמוד בלימודי חינוך
Edi
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,899 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן951 חוות דעת

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp