לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > חינוך והוראה > אורנים - לימודי חינוך אנתרופוסופי

לימודי חינוך אנתרופוסופי במכללה האקדמית לחינוך אורנים


רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אורנים - לימודי חינוך אנתרופוסופי.

עוד מסלולים ומידע
תנאי קבלה - חינוך
תואר ראשון בחינוך
גננות ומורות
חינוך מיוחד
פסיכולוגיה וחינוך
מדעי המדינה וחינוך
חינוך לגיל הרך
חינוך לבתי ספר יסודיים
חינוך על יסודי
כלכלה וחינוך
 
 
חינוך בלתי פורמלי
לימודי חינוך לקויי שמיעה
מכללות לחינוך והוראה במגזר הדתי
תואר ראשון בחינוך מוסיקלי
חינוך גופני
חינוך בעזרת בעלי חיים
לימודי אבחון דידקטי
חינוך והוראה לתעודה
הסבת אקדמאים להוראה
תעודת הוראה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

לימודי חינוך אנתרופוסופי במכללה האקדמית לחינוך אורנים - לימודי חינוך וולדורף


ללמוד ולצמוח


גישת חינוך וולדורף מתמקדת בעקרונות התפישה החינות של רודולף שטיינרף שסבר כי ילדים הם ישויות מתפתחות, אשר נמצאות במצב של הבשלה וצמיחה שבה מתפתחים בהדרגה על הכישורים וההבנות שלהם. בהתאם לכך, תכניות הלימודים ודרכי ההוראה לפי חינוך וולדורף מותאמים לתת מענה לשלבים השונים בהתפתחות הילד, ללא האצה של ההתפתחות. גישת הוראה זו גם מתייחסת אל הילד כאל ישות מגוונת מאוד שיש בה פנים רבות, וכך התלמידים בבית הספר האנתרופוסופי מפתחים כישורים באמנויות שונות כחלק אינטגרלי מהעשייה החינוכית וכך מפתחים את עצמם ואת הכישורים שלהם.


בישראל פועלים מספר מוסדות חינוך ברוח חינוך וולדורף, הם כוללים גני ילדים, בתי ספר יסודיים ובתי ספר תיכוניים. בכל אלה שואפים ליצור עבור התלמידים סביבה חינוכית מיטבית שמתאימה לשלב ההתפתחותי שלהם ואשר ביכולתם לסייע להם לצמוח. תפישה חינוכית זו שמה לה למטרה, בין היתר, להוות אלטרנטיבה לגישות חינוך אחרות והיא שמה דגש על אישיותם ויכולותיהם של המורים והמורות.


המכללה האקדמית לחינוך אורנים מציעה תכנית לימודי חינוך וולדורף, אשר מכשירה אנשי הוראה לבתי ספר יסודיים ועל יסודיים של החינוך האנתרופוסופי, ואשר מאפשרת להם להשתלב גם בחינוך הרגיל. במהלך תכנית זו הסטודנטים לומדים בהחרבה על עקרונות התפישה האנתרופוסופית ועל האופן בו ניתן לשלב את עקרונותיה בכיתות הלימוד.


תכנית הלימודים


בתחילת הלימודים הסטודנטים לומדים על השקפת העולם האנתרופוסופית ועל דרכים להוראת מקצועות שונים בבית הספר ברוח השקפה זו. במהלך התכנית הם עוסקים באמנויות שונות ברוח האנתרופוסופיה, לרבות ציור, תנועה, שירה ותיאטרון ובוחנים את שילובם בכיתה. הם גם מעמיקים בלימודים עיוניים בתחום החינוך ומפתחים את המיומנויות האקדמית שברשותם. כמו כן, הם מתוודעים לגישות חדשניות ואלטרנטיביות בעולם החינוך.


מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במסגרת תכנית הוראה לבית הספר היסודי, כאשר הסטודנטים יכולים לבחור בהתמחות הוראת טבע, הוראת לשון עברית או חינוך מתמטי. לחלופין הם יכולים ללמוד בתכנית הוראה לבית הספר העל יסודי ולשלב את הלימודים עם חוג נוסף מתוך מדעי החברה והרוח. המכללה האקדמית אורנים עורכת גם תכנית להסבת אקדמאים להוראה, שמכשירה מורים ברוח חינוך וולדורף.


אורכם של הלימודים בתכנת זו הוא כארבע שנים. מפגשים מתקיימים בחמישה ימים מלאים במהלך השבוע. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים ומעשיים בתחום החינוך וכן בקורסים פרקטיים בתחומי האמנות השונים. במהלך התכנית הם גם משלבים התנסות מעשית, אשר נערכת הן בבתי ספר של החינוך האנתרופוסופי והן בבתי ספר אחרים, יסודיים ועל יסודיים.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית לחינוך אורנים עורכת שלל תכניות לתואר ראשון ולתואר שני בחינוך. בין המסלולים ניתן למצוא לימודי חינוך לגיל הרך, לימודי חינוך מיוחד, לימודי חינוך מתמטי, לימודי חינוך יסודי ולימודי חינוך על יסודי.

 

בין התחומים בהם ניתן להתמחות במסגרת לימודי החינוך נכללים הוראת אנגלית, הוראת היסטוריה, הוראת אמנות, הוראת גיאוגרפיה וסביבה, הוראת מקרא, הוראת מחשבת ישראל, הוראת תקשורת, תכנית חינוך בלתי פורמלי ומסלולים רבים נוספים.


מכללה זו שואפת להשפיע על החברה הישראלית וליצור שינוי חברתי באמצעות הכשרתם של מחנכים ומורים איכותיים, שיכולים להשתלב בקהילות השונות. כמו כן, מוסד הלימוד מפעיל רשת ענפה של שיתופי פעולה וקשרים עם בתי ספר וקהילות מקומיות, במטרה לסייע לבוגרים בהשתלבות בהוראה וכן כדי לתרום לקידום עולם ההוראה.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודי חינוך במכללה האקדמית אורנים נדרשים להיות בעלי ציון משולב (שמורכב מממוצע הבגרויות והפסיכומטרי, או מהציון במכינה קדם אקדמית ופסיכומטרי) של לפחות 540. לחלופין יכולים להתקבל מועמדים בעלי ציון ממוצע של לפחות 93 בבגרויות או במכינה קדם אקדמית, גם ללא פסיכומטרי, כאשר ברשותם ציון בבגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות לימוד ובמקצוע מורחב נוסף ברמת 5 יחידות. מועמדים שגילם מעל 30 צריכים לעבור בהצלחה מכינת 30+ ולהציג ציון של לפחות 540 בפסיכומטרי.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל החובות במהלך הלימודים בהצלחה זכאים לקבל תואר ראשון B.Ed. בחינוך יסודי, או תואר ראשון BA לחינוך על יסודי ותעודת הוראה. כמו כן, הבוגרים מקבלים תעודה פנימית מטעם המכללה האקדמית אורנים אשר מעידה על הכשרה ברוח חינוך וולדורף, דיפלומה זו מוכרת על ידי הארגון הבינלאומי לחינוך וולדורף.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

 
המסלולים המבוקשים
לימודי חינוך לתואר שני
תואר B.Ed - חשבת על תואר בחינוך?
לימודי הוראת אנגלית
לימודי הוראה מתמטיקה
לימודי הוראת ביולוגיה לתואר
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לחינוך והוראה
מכללת אוהלו - חינוך
לימודי חינוך - אוניברסיטת חיפה
תואר בחינוך וחברה - הקריה האקדמית אונו
חינוך - דוד ילין
מכללת כנרת - תואר בחינוך וקהילה
עוד מוסדות לימוד
 סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תואר או תעודת הוראה בחינוך גופני (לפני 1 ימים, 15 שעות, 25 דקות)
תואר שני בהערכה ותכנון לימודים (לפני 1 ימים, 16 שעות, 16 דקות)
זכאות ללימודים למטרת פתיחת משפחתון ללא תעודת גננת (לפני 1 ימים, 19 שעות, 17 דקות)
איפה עדיך ללמוד חינוך מיוחד? קיי או אחווה? (לפני 1 ימים, 20 שעות, 0 דקות)
לימודי תעודה בטיפול באוטיזם (לפני 3 ימים, 1 שעות, 42 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD