תואר ראשון בחינוך עם אזרחות ולימודי הדמוקרטיה במכללת אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על לימודי אזרחות ודמוקרטיה - אורנים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בחינוך בהתמחות באזרחות ולימודי הדמוקרטיה במכללת אורנים

 

קצת על מכללת אורנים

 

מכללת אורנים הינה אחת מן המכללות הותיקות בארץ בענף החינוך וההוראה. המכללה נחשבת למוסד מוביל בתחום זה, ומדי שנה מכשירה היא אלפי מחנכים ומורים ברמות שונות ובתחומי ידע רבים. בתום לימודיהם, משתלבים מחנכים אלו במערכת החינוך הישראלית וזוכים להשפיע על רבבות צעירים.

 

מכללת אורנים מעניקה לבאים בשעריה תוכנית לימודים איכותית ברמה אקדמית בלתי מתפשרת. כמו כן, המכללה פונה גם לפאן המעשי ומכינה את הבוגרים להתמודד עם מגוון האתגרים איתם הם ידרשו להתמודד. 

 

מדוע ללמוד תואר ראשון בחינוך בהתמחות באזרחות ולימודי הדמוקרטיה דווקא במכללת אורנים?

 

קיימת חשיבות רבה בחינוך והקניית ערכי הדמוקרטיה לתלמידי ישראל בכל שכבות הגילאים. המטרה של מערכת החינוך היא בין היתר לגדל ולטפח אזרחים אחראיים כלפי סביבתם והמעוניינים להיות מעורבים ביצירת עתיד משותף טוב יותר למדינת ישראל. מכללת אורנים מציעה לימודי חינוך בהתמחות באזרחות ולימודי הדמוקרטיה שמטרתו להכשיר מורים ומחנכים בעלי מוטיבציה להשפיע על עתיד החברה.

 

תוכנית הלימודים בתואר עוסקת במגוון רחב של נושאים כגון זכויות מיעוטים, זכויות אדם, שסעים בחברה הישראלית, שלטון החוק ועוד. התוכנית מאפשרת לסטודנטים להעמיק את ידיעותיהם בחיי החברה הדינמיים של מדינת ישראל ולהשתלב באופן מועיל ומשפיע בחברה ובקהילה.

 

תוכנית לימודים

 

תוכנית הלימודים בתואר בנויה באופן אישי ומצומצם כך שהלימודים מתקיימים בכיתות קטנות המאפשרות קשר אינטימי בין המרצים לסטודנטים. הלימודים בתואר מקנים תעודת הסמכה להוראת אזרחות בחטיבת הביניים ובתיכון. בתוכנית קיימים קורסים מרתקים העוסקים בתחומים רבים.

 

בין הקורסים יש לציין את הבאים: מיעוט ערבי בישראל, מבוא לכלכלת ישראל, ריבוד ואי שוויון במבנה החברתי של ישראל, מבוא למשטר מדינת ישראל, זכויות ילדים ונוער, מבוא לסוציולוגיה, החברה בישראל, דת ומדינה בישראל ומה שביניהם, תקשורת ודמוקרטיה, אקטיביזם תקשורתי, מגדר בחברות מסורתיות ועוד. כמו כן, הסטודנטים משתתפים בסמינר המאפשר להם לבחור נושא למחקר המעניין אותם ולהתמקד בו.

 

בוגרי תואר ראשון בחינוך בהתמחות אזרחות ולימודי הדמוקרטיה מבוקשים מאוד בקרב מנהלי בתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ. הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידי מורים לאזרחות, מחנכים ורכזי הדרכה בבתי הספר התיכוניים ובמסגרות פרטיות שונות. כמו כן, ניתן להשתלב כפעילים בעמותות ובארגונים אזרחיים הפועלים בארץ. בוגרים המתעניינים בתחום המחקר יכולים להמשיך לקראת לימודי תואר שני במוסדות מוכרים בארץ ובחו"ל.

 

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון בחינוך בהתמחות באזרחות ובלימודי הדמוקרטיה במכללת אורנים:

 

 • תעודת בגרות או זכאות לתעודת בגרות.
 • ציון משולב 540 לפחות
 • בעלי ממוצע בגרות 93 ומעלה או מכינה בממוצע 93 שברשותם בגרות במקצוע מורחב ברמת 5 יחידות ובגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות
 • ראיון אישי או ראיון קבוצתי על ידי ועדת קבלה.

 

מכללת אורנים מציעה  מכינות קדם אקדמיות למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה של המכללה. מועמדים שציוני הבגרות אינם מספיקים מומלץ לעבור קורס הכנה לבגרות ולהגדיל את הסיכויים.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במכללת אורנים הוא בהתאם לשכר הלימוד שנקבע על ידי משרד האוצר מידי שנה. המכללה מאפשרת לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון בחינוך לשלם שכר לימוד מופחת. כמו כן, סטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד או מועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים מן הממוצע יכולים להגיש בקשה לקבלת מלגה מבין המלגות שמציעה המכללה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

הסבה מהוראת חינוך מיוחד להוראת אנגלית
ברוריה לוי
ללא תגובה
חיפוש משרה התחום החינוך
שושי
1 תגובות
הסבה מתעודת הוראה לתואר ראשון בחינוך מיוחד
תמר מזרחי
1 תגובות
סטאז לתואר שני בייעוץ חינוכי
נועה
1 תגובות
הוראה מתקנת באוניברסיטה הפתוחה
רות
1 תגובות
איפה יש תואר שני לחינוך מתמטי?
מנאל
1 תגובות
מכללה דתית למנהל מערכות חינוך
עדינה קופמן
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp