חטיבה בקולנוע - לימודי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר

האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה

לימודי חטיבה בקולנוע באוניברסיטה הפתוחה - למי זה מתאים?

 

תוכנית הלימודים בחטיבה לקולנוע של האוניברסיטה הפתוחה מיועדת לסטודנטים הלומדים לקראת בוגר תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה במסגרת לימודים לתואר חד-חוגי בדיסציפלינות הבאות : היסטוריה, מדע המדינה ויחסים בין-לאומיים, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, היסטוריה של המזרח התיכון ותרבויותיו, פילוסופיה ותקשורת והחייבים בלימודי חטיבה בחרו ללמוד אותה במסגרת החוג לקולנוע.

 

 

לימודי קולנוע מהווים תחום לימודים מרתק ואהוב על הרבה מהסטודנטים. במידה והתחום מעניין אתכם במיוחד ואתם "פריקים" של סרטי קולנוע, בחירה בחטיבה זו תהווה עבוכם תוספת מרתקת לתוכנית הלימודים שלכם לתואר ראשון.

 

מה לומדים בחטיבה לקולנוע?

 

כמעט כל אחד מאיתנו אוהב ללכת לקולנוע, להתנתק מעולם, לנשנש קצת פוקפורן ולחיות חיים של אחרים לשעה וחצי. עם הופעתו של המדיום הקולנוע מוסדות רבים השכילו להבין את השימוש שניתן לעשות במדיום זה ואת כוחו בהשפעה על החברה. כיום, הקולנוע מהווה נדבך מרכזי בחקר התרבות והאומנות.

 

ההיסטוריה של הקולנוע החלה בסופה של המאה ה19. בבית קפה ידוע בפריס, הקרינו לראשונה האחים לומייר את הסרטים הראשונים, שאז כנו בשם "הראינוע" עוד לפני שהתווסף הקול לחווית הצפייה. תגובת הקהל הייתה אוהדת במיוחד ועד מהרה המדיום החל לתפוס תאוצה. עם תחילת המאה ה-20 מדיום הקולנוע הפך פופלארי במיוחד והשלטונות החלו לעשות בו שימוש. אחת הדוגמאות הידועות היא השימוש שעשתה המפלגה הנאצית במדיום זה על מנת להעביר את התעמולה שלה להמונים בגרמניה.

 

במהלך המאה ה-20 החלו להתייחס לקולנוע כתחום מחקר נפרד מתחום האומנות. תוכנית הלימודים בקולנוע חושפים את הסטודנט לתיאוריות קולנועיות ולבחינה בקורתית של מדיום זה תוך העמקה בטקסטים קולנועיים ששינו את פניו של הקולנוע. במסגרת תוכנית הלימודים בחטיבה לקולנוע נעשית סקירה כללית של ההיסטוריה של הקולנוע מאז שהוקם ועד היום.

 

מה לומדים?

 

תוכנית הלימודים בחטיבה לקולנוע כוללת קורסים מגוונים העוסקים בנושאים כגון: מיקומו ותפקידו של הקולנוע בתרבות האנושית, הקולנוע כמקור מידע היסטורי, קולנוע וזיכרון, ההשפעה ההדדית של התפתחות הטכנולוגיה על הקולנוע, הקולנוע ומציאות, הקולנוע כמראה לחברה האנושית, קולנוע פופלארי, קולנוע חתרני, תפקידם של אנשי המקצוע בעשייה הקולנועית ועוד.

 

קורסים שונים חושפים את הסטודנט להבנת המרכיבים של היצירה הקולנועית, הבנה של המבע הקולנועי, מקדם העלילה והעברת משמעויות באמצעות מדיום הקולנוע. במקביל נלמדים קורסים העוסקים בקולנוע ישראלי ובהשפעתו על התרבות הישראלית.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי חטיבה בקולנוע דורשים בין 24 ל – 30 נ"ז לפי הפירוט הבא:

 

 • 18 נ"ז בקורסי החובה הבאים:
   - להבין סרטים: מבוא לאמנות הקולנוע
   - סיפורת ישראלית ועיבודיה לקולנוע 
   - תולדות הקולנוע: מהוליווד הקלאסית לנאו-ריאליזם האיטלקי

 

 • 6 – 12 נ"ז בקורסי בחירה כגון:
   - מיתוס ואתוס בקולנוע הישראלי
   - ז'אנרים של המותחן בקולנוע

 

בלימודי חטיבה בקולנוע מספר נ"ז משתנה בהתאם לדרישות החוג הראשי בתואר החד חוגי.

 

תנאי קבלה

 

האוניברסיטה הפתוחה מזמינה את כל מי שמעוניין ללמוד קורסים בודדים או לימודים לתואר ראשון כחלק ממגוון תוכניות הלימודים הרחב שמציעה האוניברסיטה ללא דרישות מקדימות. בניגוד למוסדות לימוד אקדמיים אחרים הדורשים ציוני פסיכומטרי או ציוני בגרויות, הלימודים באוניברסיטה הפתוחה אינם דורשת תנאי קבלה מוקדמים.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

חוות דעת של סטודנטים על חטיבה בקולנוע – האוניברסיטה הפתוחה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
18/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את הסיגנון לימוד אך לא אוהב את התקלות ברשת

על הקמפוס

האוניברסיטה הפתוחה אני לומד באמצעות מערכת זום היא מערכת אינטרנטית אשר המורה מרצה מהבית והסטודנטים מצ קרא עוד...

טיפים

יש מלא סטודנטים שלא בקשר עם האב ולמרות זאת ברוב המלגות מבקשים אישור מיסים של האב יש לשאול זאת במלג קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp