לימודי פסיכולוגיה ומדעי היהדות באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכולוגיה ומדעי היהדות באוניברסיטה הפתוחה

לימודי פסיכולוגיה ומדעי היהדות באוניברסיטה הפתוחה - לימודים דו חוגיים


במחלקה לפסיכולוגיה ולחינוך של האוניברסיטה הפתוחה רואים את הסטודנטים כאנשי המקצוע והחברה של העתיד. הלימודים שואפים להעניק להם את הכלים הנחוצים להכשרתם, אשר יכולים לסייע להם לפלס דרך למקצועות בכירים בעולם הפסיכולוגיה והחינוך.


לימודי מדעי היהדות מקיפים שלל נושאים חשובים, כגון ספרות חז"ל, פילוסופיה יהודית, המקרא וכן תולדות עם ישראל מן העת העתיקה עד העת החדשה. הלימודים שמים דגש נרחב על שלל תחומי מחקר חשובים ועל נושאים מארון הספרים היהודי לרבות תרבות יהודית, תולדות עם ישראל ולימודי ארץ ישראל.


באוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד בתכנית דו חוגית ללימודי פסיכולוגיה ומדעי היהדות. תכנית זו מאפשרת לסטודנטים להעמיק בסוגיות שנוגעות לנפש האדם ולתהליכים מנטליים, וכן לבחון מקרוב היבטים מרכזיים בתרבות ובטקסטים היהודיים באופן שמאפשר לדון בתפישות, בתהליכים ובגישות שנוגעות לעולם היהדות. הלימודים פותחים דלת לשלל תפקידים במשק, הבוגרים יכולים לבחור גם להמשיך לתארים מתקדמים בתחומי היהדות או הפסיכולוגיה (כאשר לעיתים יש צורך בהשלמות).


תכנית הלימודים


לימודי פסיכולוגיה מקיפים מגוון תחומים בנפש האדם כגון פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכולוגיה התפתחותית ופסיכולוגיה של האישיות. הלימודים פותחים צוהר להבנתם של תהליכים מנטליים כגון תפישה וזיכרון, ערכים והחלטות, מוטיבציה וצרכים ודחפים המלווים את האדם מינקותו ועד שלהי החיים. דרך ההיכרות עם תחומי הפסיכולוגיה השונים, הסטודנטים מקבלים תשתית לשיטות מחקר פסיכולוגיות ויכולים לבחון מקרוב נושאים מגוונים, בהם הפרעות למהלך התקין של ההתנהגות.


לימודי מדעי היהדות מתרכזים בטקסטים אשר נתפשים כתשתית תרבותית של העם היהודי ומסייעים לחקר המהות והגלגולים של התרבות היהודית. הסטודנטים מתוודעים לתחומי מחקר חשובים ולנושאים שנוגעים לארון הספרים היהודי, לתולדות עם ישראל, לתרבות יהודית וללימודי ארץ ישראל וכך רוכשים כלים להבנתה של ספרות היסוד של התרבות היהודית. כמו כן, הם רוכשים ידע נרחב על הזרמים השונים בתרבות היהודית. המיומנויות הנרכשות במהלך הלימודים יכולים לעזור לסטודנטים להבין את המגוון הרעיוני שבונה את התרבות היהודית.

 


מתכונת הלימוד


מתכונת הלימוד הייחודית של האוניברסיטה הפתוחה משלבת בין לימודים פרונטליים במרכזי הלימוד לבין שיעורים מקוונים מהבית בשילוב טכנולוגיה מתקדמת. הסטודנטים יכולים לתכנן את קצב ומשך הלימודים וכך להתאים אותם לצורכיהם ולשילוב עם עבודה. את הלימודים אפשר להשלים תוך שלוש שנים או תוך פרק זמן ממושך יותר. האוניברסיטה הפתוחה מציעה לסטודנטים ייעוץ וסיוע לכל אורך הלימודים, מן ההרשמה ועד לקבלת התואר בסיום התכנית.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במסגרת תכנית זו כוללים בין היתר:

 

 • אנטישמיות במאה ה - 19
 • קווי יסוד במשנת הרמב"ם
 • מחשבה מדינית בימי הביניים
 • עם ישראל בתקופת בית ראשון
 • היבטים קוגניטיביים בליקויי למידה
 • פסיכולוגיה של שיפוט אינטואיטיבי
 • היסטוריה של ממלכת ישראל ויהודה    
 • פירוש רש"י לתורה
 • הזדהות עם קבוצות
 • מבחנים פסיכולוגיים
 • יצירה נבואית במקרא
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • אישיות - תיאוריה ומחקר    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בין התכניות אשר נלמדות באוניברסיטה הפתוחה אפשר למצוא לימודי חינוך, לימודי פילוסופיה, לימודי היסטוריה ולימודי מדעי הקוגניציה. כמו כן, בוגרים יכולים להמשיך לתואר שני במגוון מסלולים, כגון תואר שני בפסיכולוגיה חברתית, תואר שני בחינוך - טכנולוגיות ומערכות למידה או תואר שני במינהל ומנהיגות בחינוך.


הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה יכולים לבחור את מיקום לימודיהם מתוך כ - 50 מרכזי לימוד שמפעילה האוניברסיטה בפרישה ארצית. כמו כן, מתכונת הלימוד הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה מסייעת לסטודנטים לשלב בין הלימודים לבין עבודה וחיי משפחה, מבלי להתפשר על רמה אקדמית. תנאי הקבלה הנוחים של האוניברסיטה באים לאפשר לשלל אוכלוסיות להתקבל ללימודים וכך להנגיש את עולם האקדמיה לקהל רחב של סטודנטים.


תנאי קבלה


אין צורך בציון בפסיכומטרי או בתעודת בגרות מלאה כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה הפתוחה. מוסד הלימודים שם דגש על הישגיהם של הסטודנטים בזמן הלימודים ולא ברקע הלימודי הקודם שלהם. באופן זה, נפתחת דלת ללימודים האקדמיים למגוון של אוכלוסיות שונות, בהן תלמידי תיכון, חיילים משוחררים ועוד. עם זאת, חשוב לציין כי באוניברסיטה הפתוחה שמים דגש על מצוינות לימודית וכדי להצליח בלימודים יש צורך בהתמדה ובאחריות מצד הסטודנטים.


תעודה


לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל דרישות המסלול ניתן תואר ראשון BA בפסיכולוגיה ומדעי היהדות מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על הפתוחה - פסיכולוגיה ומדעי היהדות
התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
14/11/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת שיש דינמיות בלימודים. אני יכולה להחליט כל סמסטר אם ללמוד או לא. כמו כן כמה קורסים לקחת כל  קרא עוד...

על הקמפוס

מאד אישי, המרצים תותחים וסביבת לימודים נוחה, יש הרגשה של דיון בכיתה ומאוד כיף בשיעור , הרבה דוגמאות  קרא עוד...

טיפים

לבוא בראש פתוח. בהתחלה קשה ומאוד מבולבל...הכי חשוב לזרום ולאט לאט מצליחים, מבינים איך הוא הולך המבחנ קרא עוד...

האוניברסיטה הפתוחה
29/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אפשר לשלב את הלימודים עם עבודה ומשפחה. נוח מאוד.

על הקמפוס

לימודים מקוונים.. לא נמצאת בקמפוס

טיפים

להיות מכוון למקצוע שמעניין אותך וללמוד בגיל כמה שיותר צעיר


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp