לימודי סוציולוגיה וספרות באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי סוציולוגיה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על הפתוחה - סוציולוגיה וספרות.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סוציולוגיה וספרות באוניברסיטה הפתוחה - תכנית דו חוגית


נדבך חשוב בחקר החברה הישראלית שייך לתחומי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה. חוקרים בענפים אלה יכולים לבחון את שלל הרבדים שמהם מורכבת החברה הישראלית וכן להעמיק בתהליכים השונים שחווים הפרטים שחיים בה. לימודים בתחום זה מאפשרים לסטודנטים לבחון שלל תופעות חברתיות ותרבותיות ולהכיר פנים שונות של החברה בישראל לצד סוגיות במגדר, בתרבות, בפוליטיקה ובעולם הארגוני.


לימודים בתחומי האמנות מאפשרים לסטודנטים להכיר יצירות מופת ולהעשיר את העולם הפנימי. לימודי ספרות מקיפים שלל היבטים בשירה, בפרוזה ובתיאוריה ועוסקים בתהליכים שנובעים מתוך היצירות.


במסגרת התכניות הדו חוגיות שניתן ללמוד באוניברסיטה הפתוחה, אפשר ללמוד בתכנית ללימודי סוציולוגיה וספרות. מסלול זה מעניק לסטודנטים ידע הן בתופעות ומרכיבים של החברה הישראלית והגלובלית, והן היכרות עם זרמים, תהליכים ותיאוריות בעולם הספרות. הבוגרים יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בתחומים אלה וכן להשתלב במגוון של אפיקים במשק הישראלי.


תכנית הלימודים


לימודי סוציולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה כוללים קורסים תיאורטיים וקורסי מבוא ולצדם קורסים שעוסקים במגוון היבטים של החברה הישראלית וקורסים שמתמקדים בתחומי מחקר ספציפיים כגון תרבות, משפחה, מגדר, ארגונים, סטייה חברתית, ספורט וחברה, ריבוד ואי שוויון ופוליטיקה. דרך הקורסים הנלמדים הסטודנטים רוכשים את היסודות של החשיבה הסוציולוגית והמחקר הסוציולוגי ומעמיקים בשלל תופעות חברתיות ותרבותיות בישראל ובעולם.


לימודי ספרות לתואר ראשון חושפים את הסטודנטים למבחר קורסים, שחלקם עוסקים בספרות העברית ואחרים בספרות הכללית. קורסים נוספים שנלמדים בתכנית עוסקים בשירה, בפרוזה ובתיאוריה של הספרות. הלימודים גם כוללים קורסים מתחום התיאטרון.


מתכונת הלימוד


לימודי סוציולוגיה וספרות באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במסגרת תכנית לימודים דו חוגית. הסטודנטים יכולים להשלים את הלימודים תוך פרק זמן של כשלוש שנים או לחלופין לפרוש את לימודיהם על פני פרק זמן ארוך יותר כדי להתאים לצורכים האישיים שלהם. הלימודים כוללים מגוון של קורסים משני תחומי הידע. במסגרת לימודי ספרות, הסטודנטים לוקחים חלק בסדנאות כתיבה בהן הם מתוודעים להיבטים בפרוזה ובשירה.


הלימודים באוניברסיטה הפתוחה משלבים בין הרצאות פרונטליות המשלבות טכנולוגיה מתקדמת לבין למידה מקוונת מהבית. הסטודנטים יכולים להתאים את קצב הלימודים לצורכיהם וגם לבחור את מיקומם של הלימודים מתוך עשרות מרכזי לימוד בערים ברחבי הארץ.

 


נושאי הלימוד


מבין הנושאים השונים שנלמדים במהלך התכנית נכללים גם:

 

 • פואטיקה של ספרות ילדים
 • אנטי גיבורים ברומן המודרני
 • תקשורת, תרבות ופנאי בישראל
 • תיאוריות סוציולוגיות בנות זמננו
 • מחאה פוליטית ותנועות חברתיות
 • סוציולוגיה של תקשורת מקוונת ואינטרנט   
 • גלגולים של רומני חניכה
 • הפואטיקה של הסיפורת
 • תמורות בשירה העברית
 • פמיניזם ומגדר בתיאטרון
 • מגמות בחברה הישראלית   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד אקדמי שהוסמך על ידי המל"ג להעניק תארים אקדמיים במגוון מקצועות. ניתן ללמוד בה במבחר תכניות לתואר ראשון ולתואר שני. בכל שנה אלפי בוגרים משלימים בהצלחה את הלימודים בתכניות הרבות שמתקיימות באוניברסיטה הפתוחה. אחת ממטרותיו של מוסד הלימוד היא להנגיש את ההשכלה האקדמית למגוון רחב של אוכלוסיות. שיטות הלימוד הגמישות של האוניברסיטה הפתוחה ותנאי הקבלה הנוחים שלה מסייעים למגוון קהלי יעד ללמוד לתואר אקדמי, ללא צורך להתפשר על רמת לימוד או לעצור את קצב החיים.


האוניברסיטה הפתוחה עורכת עוד מגוון של תכניות לימודים נוספות כגון לימודי מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים, לימודי מדיניות ציבורית, תואר ראשון בתקשורת, לימודי קולנוע, לימודי מוזיקה לתואר ראשון, תואר ראשון בתיאטרון, לימודי תולדות האמנות, לימודי בלשנות ולשון עברית ועוד מבחר מסלולים. ניתן ללמוד גם לתכניות לתואר שני כגון תואר שני בלימודי תרבות או תואר שני בדמוקרטיה.


תנאי קבלה


האוניברסיטה הפתוחה אינה דורשת מן המועמדים ללימודים לתואר הראשון להציג את הציונים בבחינות הבגרות או את הציון בפסיכומטרי. בהתאם לכך, המועמדים לא צריכים להציג את ההישגים הלימודים הקודמים שלהם אלא להוכיח את היכולות האישיות שלהם במהלך התואר עצמו. יש לציין כי האוניברסיטה הפתוחה שמה דגש ניכר על המצוינות האקדמית ודורשת מן הסטודנטים שלה התמדה וכוח רצון כדי לסיים את הלימודים בהצלחה. תנאי הקבלה הגמישים הללו מאפשרים לשלל אוכלוסיות להתקבל ללימודים, לרבות חיילים משוחררים, תלמידים בתיכון, הורים ועוד שלל קהלים.


תעודה


תואר ראשון BA בסוציולוגיה ובספרות מוענק על ידי האוניברסיטה הפתוחה לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך הלימודים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

קבלה לתארים שניים עם ממוצע 77-78
עמיר
1 תגובות
הכרה בלימודים באוניברסיטה הפתוחה
ניקולאי
1 תגובות
תנאי קבלה לספרות זרה או אנגלית
איה
1 תגובות
יעוץ להרשמה לתואר ראשון
Aseel Tareef
2 תגובות
לימודי הערכת אמנות ועתיקות
זנדני אבנר
1 תגובות
לימודי תאטרון בובות חינוכי טיפולי
אפרת
1 תגובות
שלוחה של בצלאל במרכז הארץ
מירון בוקרה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,045 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי554 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,089 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp