לימודי ניהול לתואר ראשון ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי ניהול לתואר ראשון ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון בניהול ומדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה - לימודים דו חוגיים


תחום מדעי הקוגניציה מתמקד בתהליכים שונים אותם עוברים בני האדם בעת קליטת מידע, עיבודו והוצאתו לפועל באמצעות החושים. לימודי מדעי הקוגניציה לתואר ראשון משלבים דיסציפלינות ממדעי החברה והרוח אשר חיוניות להבנת מורכבותה של התפישה החושית ושל מניעיה. כדי ליצור תמונה מלאה ולהבין את הגורמים שמעורבים בהתנהגותם של בני האדם עם המידע אליו הם נחשפים יש צורך לשלב בין תחומים כגון פסיכולוגיה, פילוסופיה, מדעי המחשב וענפים נוספים.


באוניברסיטה הפתוחה יכולים מי שמתעניינים הן בפעילות התודעה האנושית ומורכבותה והן בתהליכים ניהוליים בעולם העסקי והארגוני יכולים ללמוד בתכנית הדו חוגית לתואר ראשון בניהול ומדעי הקוגניציה שמתקיים באוניברסיטה הפתוחה. התכנית מאפשרת לסטודנטים להכיר תהליכים וכלים החשובים לבעלי תפקידים בכירים במשק ובמקביל ללמוד אודות שלל התהליכים אותם עוברים בני אדם בעת קליטה ועיבוד של מידע. הלימודים פותחים מגוון דלתות לתעסוקה בפני הבוגרים. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בתחומי הניהול או הקוגניציה.


תכנית הלימודים


תואר ראשון בניהול מעניקה לסטודנטים ידע נרחב בהיבטים מעשיים ותיאורטיים ומפתח יכולות ללמידה עצמאית חשובים להשתלבות בתפקידים ניהוליים בכירים. הסטודנטים נחשפים לתחומים שונים בניהול כגון התנהגות ארגונית, שיווק, מימון, ניהול טכנולוגיה וחשבונאות. דרך דיון בנושאים אלה הם רוכשים מיומנויות דרכן הם יכולים להוביל, לשנות וליזום כמנהלים.


לימודי מדעי הקוגניציה מתמקדים בהיבט המשותף לפסיכולוגיה, לפילוסופיה, למדעי המחשב ולענפים נוספים במטרה להבין את ההליכים המאפיינים את עולם הקוגניציה. הסטודנטים בוחנים שלל תהליכים שאותם עובר האדם בעת קליטת מידע, עיבוד מידע והוצאתו לפועל. במרכז התכנית עומדים מושגים שונים ובהם ההכשרה האנושית, נפש האדם, קבלת החלטות, רכישת שפה ויחסי גומלין של האדם עם ערוצי מידע שמספקים גירוי חושי. דרך היכרות עם מגוון היבטים אלה, הסטודנטים רוכשים ידע נרחב אודות כישורים מנטליים ומפתחים מיומנויות מחקר בתחום.


מתכונת הלימוד


הלימודים בתכנית זו מתקיימת במתכונת דו חוגית. סטודנטים הלומדים באוניברסיטה הפתוחה יכולים לתכנן את משך וקצב הלימודים בהתאם לצורכיהם וכך לשלב בין לימודים ועבודה בצורה נוחה. ניתן לפרוש את הלימודים על פני שלוש שנים או לסיימם בפרק זמן ממושך יותר. שיטת הלימוד מבוססת על שילוב בין מפגשים פרונטליים להדרכה במרכזי הלימוד לבין לימוד מקוון מהבית המשולב טכנולוגיות מתקדמות.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית אפשר למנות את הנושאים הבאים:

 

 • דינמיקות של משא ומתן
 • שוויון הזדמנויות בעבודה
 • ניהול טכנולוגיה וחדשנות
 • חשבונאות ניהולית ותמחיר
 • תכנון ועיצוב מערכות מידע
 • שיטות מחקר במדעי החברה
 • התנהגות ארגונית מיקרו ומקרו
 • ניהול פיננסי ומימון בגופים עסקיים   
 • מוח וקוגניציה
 • קוגניציה ושפה
 • כלכלה ניהולית
 • ניהול בין לאומי
 • בלשנות תיאורטית
 • פילוסופיה של הנפש
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה הפתוחה עורכת שלל מסלולי לימוד אשר מוכרים על ידי המל"ג, היא מתייחדת במתכונת לימודים שמציעה לסטודנטים להתאים את קצב הלימוד ואת משך הלימודים לצורכיהם וכך לשלב בין הלימודים לבין עבודה וחיי משפחה. הסטודנטים יכולים לבחור מבין עשרות מרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה בפרישה ארצית, מצפון ועד דרום.


בין התחומים שנלמדים באוניברסיטה הפתוחה אפשר למצוא לימודי כלכלה, לימודי חשבונאות, שנת השלמה בחשבונאות, לימודי פילוסופיה, לימודי היסטוריה או לימודי מדעי היהדות. כמו כן נלמדות עוד שלל תכניות לתואר ראשון ולתואר שני בענפי מדעי הרוח, מדעים מדויקים, מדעי החברה וההנדסה. הסטודנטים יכולים ללמוד במסלולים חד חוגיים, בתכניות דו חוגיות או לשלב לימודים מדיסציפלינות שונות באמצעות חטיבות לימוד. האוניברסיטה מציעה סיוע וייעוץ לסטודנטים לכל אורך תקופת לימודיהם, מן הקבלה ללימודים ועד לסיומם.


תנאי קבלה


האוניברסיטה הפתוחה איננה דורשת מן המועמדים תעודת בגרות מלאה או הצגה של הציון בפסיכומטרי כדי להתקבל ללימודים. היא אינה מתמקדת בהישגים הלימודיים הקודמים של המועמדים אלא שמה דגש על הישגיהם במהלך הלימודים עצמם. באופן זה יכולות ללמוד באוניברסיטה הפתוחה מגוון אוכלוסיות ובהן חיילים משוחררים, הורים ותלמידים בתיכון. חשוב להדגיש כי האוניברסיטה הפתוחה שמה דגש רב על מצוינות אקדמית וכדי להצליח בלימודים יש צורך באחריות ובהתמדה.


תעודה


תואר בוגר BA בניהול ובמדעי הקוגניציה ניתן על ידי האוניברסיטה הפתוחה לסטודנטים שמשלימים את כל הדרישות במסגרת לימודיהם ומסיימים אותם בהצלחה.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על הפתוחה - ניהול ומדעי הקוגניציה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
21/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב להגיע חצי שעה לפני השיעור לקחת כוס קפה להרגע לפני השיעור

על הקמפוס

הקמפוס מאוד מגוון יש מענה על כול שאלה ושאלה עם זה יעוץ פסיכולוג מזכירות וכול שאלה שעוצרת אותך מפעולה קרא עוד...

טיפים

ממליץ מאוד לנסות את המסלול בפתוחה אני אישית פחדתי מלמידה לבד אבל זה פחד שעובר הנה היום אני כבר בשנה  קרא עוד...

האוניברסיטה הפתוחה
25/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

רמת קושי גבוהה,אין מועד סיום ממנים קשים,חומר לימוד לא ממוקד תואר,

על הקמפוס

אוניברסיטה הפתוחה קייםקושי רב ברמת הקורסים,בהיבט החברתי,הרבה משמעת ולמידה עצמית

טיפים

ממליצה לסטודנטים ללמוד במכללות/אוניברסיטה בתואר מובנה דיש מועד התחלה ומועד סיום


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp