לימודי מוזיקה לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מוזיקה לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה

לימודי חטיבה במוסיקה - למי זה מתאים?

 

לימודי מוסיקה מיועדים לסטודנטים הלומדים לקראת תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה במסגרת לימודים לתואר חד-חוגי בדיסציפלינות הבאות : היסטוריה, ניהול, כלכלה, פסיכולוגיה וסוציולוגיה והחייבים בלימודי חטיבה ובחרו ללמוד אותה במסגרת החוג למוסיקה.

 

מהם לימודי מוסיקה?

 

המוסיקה מלווה את כולנו ביומיום. לאורך ההיסטוריה, המוסיקה היוותה חלק בלתי נפרד מהעשייה התרבותית של האדם והעשירה את חיי הרוח שלו. במהלך השנים נוצרו סגנונות וזאנרים שונים למוסיקה ביניהם: מוסיקה קלאסית, אופרה, מוסיקה מלוז וג'אז, פופ, רוק ואפילו מוסיקת ההיפ הופ.

 

המוסיקה משקפת את חיי התרבות של חברה מסויימת ומושפעת באופן ישיר מהחברה והסביבה בה היא מיוצרת. חוקרי המוסיקה מנסים להתחקות אחר הסגנונות השונים, תוך ניתוח מעמיק והבנה מוסיקלית של יצירות מופת ויצירות פולקלור למיניהן.

 

לימודים בחטיבה למוסיקה של האוניברסיטה הפתוחה:

 

הלימודים בחטיבה למוסיקה של האוניברסיטה הפתוחה כוללים מגוון רחב של קורסי בחירה. קיימים קורסים כללים, במסגרת קורסי החובה בלימודי החטיבה, המעניקים לסטודנט כלים והבנה בסיסית במוסיקה תוך התייחסות למושגי יסוד במוסיקה והעשרת הרפרטואר המוסיקאלי.

 

במקביל, ניתן ללמוד קורסים העוסקים בתיאוריות מוסיקאליות שונות, בבחינה של יצירות מוסיקאליות קאנוניות בהיסטוריה של המוסיקה המערבית, בהתבוננות במקומה של המוסיקה בתרבות ובחברה ובפיתוח הכישורים הנדרשים להאזנה מוסיקאלית תוך התייחסות לכל מאפייניה השונים.

 

קורסי בחירה

 

קורסים נוספים הנלמדים במסגרת הלימודים לחטיבה במוסיקה של האוניברסיטה הפתוחה, הם קורסי בחירה בין מגוון רחב של נושאים. בין הלימודי הבחירה מצויים קורסים העוסקים באמנים מוסיקאלים לדוגמא בבטהובן. הקורס מתעמק באישיותו של בטהובן כאחד המלחינים המשפיעים ביותר על תולדות המוסיקה.

 

במקביל, הקורס הבוחן יוצרים משפיעים נוספים כגון היידן ומוצרט. ניתן להעמיק את הידע באופרה, תוך בחינה של התפתחות האופרה בהיסטוריה החל מראשיתה במאה ה-17 ועד למאה ה-20 והתייחסות לכל היבטיה השונים: ההיבט ההיסטורי, ההיבט התרבותי מרכיב העלילה, שילוב של מוסיקה וטקסט ועוד.

 

ניתן גם להרחיב את הידע במוסיקה עברית ובמורשת של המוסקיה בקהילות ישראל. קורס זה מפגיש את הסטודנטים עם המוסיקה בתולדות ההיסטוריה של עם ישראל ובמסורות המוסקאליות היהודיות.

 

תוכנית לימודים

 

תוכנית הלימודים לחטיבה במוסיקה מתאימה גם למי שאין לו רקע והבנה קודמת במוסיקה ומעוניין להעשיר את לימודיו ולרכוש השכלה בתחום המוסיקה. התוכנית מותאמת גם לאלו שמכירים את התחום ומעוניינים להרחיב את אופקיהם המוסיקאליים.

  

קורסי החובה הבאים:

 • מוסיקה ממבט ראשון
 • מבוא למוסיקה
 • בחירה בין 2 הקורסים הבאים: מוסיקה ממבט ראשון: שלב ב' או התנסויות סימפוניות

 

קורסי בחירה כגון:

 • מוסיקה ממבט ראשון – שלב ב
 • מוסיקה ממבט ראשון – שלב ג ‏
 • המורשת המוסיקלית של קהילות ישראל
 • האופרה
 • בטהובן: מורד ורומנטיקן
 • המוסיקה של יוהן סבסטיאן באך
 • הסגנון הקלאסי
   
למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על תואר במוזיקה – האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
30/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני ברןך ה' אוהבת הכל מהכל הרמת לימודים יחס של המרצים, הכנה טובה לקראת הבחינות נוהל הרישום ההענות של קרא עוד...

על הקמפוס

כל הקמפוסים אשר אני למדתי בהם נהנתי בהם מכל הבחינות הן לימודית הן חברתית

טיפים

אם יש לכם בעיה עם תעודת בגרות מכל סיבה שהיא, אל תתמהמהו ישר הירשמו לאוניברסיטה הפתוחה, היא מקבלת כל  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp