לימודי ניהול חטיבה ביחסי עבודה באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי ניהול?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על חטיבה ביחסי עבודה - האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


חטיבה ביחסי עבודה – האוניברסיטה הפתוחה

 

לימודי חטיבה ביחסי עבודה – למי זה מתאים?

 

לימודי החטיבה ביחסי עבודה מיועדים לסטודנטים הלומדים לקראת לימודי ניהול תואר ראשון  של האוניברסיטה הפתוחה. החטיבה בלימודי עבודה מתמקדת ביחסי הגומלין הקיימים בין כל הגורמים בשוק העבודה: השכירים, המעסיקים וצדדים נוספים (לדוגמא משרדי ממשלה ועוד).

 

קיימות ארבע גישות מרכזיות ליחסי עבודה:

 

הגישה האינדיוידואלית המתייחסת ליחסי עבודה כבעלת אינטרסים הרמוניים - גישה זו תומכת בעמדה כי סככסוך בעבודה משקף חוסר תקשורת ושיתוף פעולה בין הצדדים השונים. גישת הסכסוך גורסת ששוק העבודה מהווה זירה למאבקים בין מעמדות חברתיים. המרקסיזם המתאר את המשק כמאבק מתמיד בין הפועלים לבעלי ההון, ואסכולת פרנקפורט המפורסמת (הנגזרת אף היא מגישות נאו- מרקסיסטיות) מתארת מאבק בין מעמדות חברתיים. גישות נוספות הן גישת המערכות והגישה המדינתית.

 

לימודים בחטיבה ליחסי עבודה מעמיקים את הידע של הסטודנט בתיאוריות השונות, הקלאסיות והעדכניות העוסקות ביחסים בין הגורמים השונים בעבודה. הלימודים מעניקים לסטודנט כלים להתמודד עם בעיות, משברים וסכסוכי עבודה ובכך למעשה מכשירים מנהלים למשרות ניהול בכירות.

 

לימודי חטיבה ביחסי עבודה כוללים בתוכם 30 נ"ז המחולקות בצורה הבאה:

 

24 נ"ז בקורסי החובה הבאים:

 

 • ניהול משאבי אנוש – הקורס חושף גישות שונות בהשמה, מיון ותחזוק של כוח אדם.
 • יחסי עבודה – קורס בסיס בחטיבה העוסק כולו בתיאוריות השונות של יחסי עבודה במדינת ישראל ובעולם כולו. במסגרת הקורס לומד הסטודנט כיצד לנהל משא ומתן, על יחסי הגומלין בין המעשירים לשכירים, מידת המעורבות של הממשל ביחסי עבודה, שביתות ועוד.
 • ביטחון סוציאלי – הקורס מציג מודלים ותיאוריות הועוסקות במדינת רווחה, על הסוגיות השונות העוסקות ביטחון סוציאלי ועוד.
 • דיני עבודה – מטרת הקורס היא להקנות לסטודנט ידע בסיס בכל הנוגע לתהליך המשפטי הנוגע לדיני עבודה, החקיקה, פסקי הדין המרכזיים, יחסי עובד מעביד, חופש התארגנות ועוד.

 

6 נ"ז לבחירת קורס מתקדם מתוך הקורסים הבאים:

 

 • שוויון הזדמניות ואיסור אפליה בעבודה – מטרת הקורס הינה להקנות לסטודנט ידע בסיסי במהותו של השיוויון במקומות העבודה, הכלים בהם ניתן ליידם שיוויון תעסוקתי והכרה עם הגישות השונות בנוגע לשיוון במקומות עבודה במישור הבינלאומי ובמישור הארצי.
 • דינמיקה של משא ומתן – מטרת הקורס הינה להעניק לסטודנט כלים לביצוע משא ומתן. לשפר את הכישורים הנדרשים לכך, לזהות התנהגות אנושית בתהליכי משא ומתן ועוד.
 • היסטוריה כללית – מטרת הקורס הינה להעניק לסטודנט ידע בסיסי בהבנת ההיסטוריה האנושית בדגש על תהליכים חברתיים, כלכליים, מדיניים ותרבותיים.תוכנית הלימודים בקורס הינה מעשירה ומנקיפה נושאים רבים מארצות שונות ומתקופות היסטוריות שונות.

 

חשוב לציין כי הסטודנטים הלומדים בתוכנית לימודים הכוללת חטיבה ביחסי עבודה נדרשים ללמוד רק 22 נ"ז בקורסי הבחירה ניהול, לעומת 28 נ"ז. הבחירה בין הקורסים השונים הינה מגוונת וכוללת קורסים ברמת הבסיס: הפתיחה, או ברמה מתקדמת.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי מנהל עסקים

שכר לימוד לניהול מערכות בריאות
אסיל רובי
1 תגובות
הבדל בין תואר בכלכלה וניהול לבין תואר במנהל עסקים
אוראל
1 תגובות
פרטי הרשמה לתואר ראשון במנהל עסקים
Aseel tareef
1 תגובות
השלמת תואר שני ניהול וארגון מערכות חינוך
הלין חטיב
1 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללה
SDOV
1 תגובות
עבודה ושכר לבוגרי מנהל עסקים וכלכלה
סעיד סרבוך
2 תגובות
תנאי קבלה ללימודי המשך בייעוץ ארגוני
מורן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן948 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא ניהול

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
Whatsapp Whatsapp