לימודי חינוך באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך באוניברסיטה הפתוחה

חטיבה בחינוך – האוניברסיטה הפתוחה

 

לימודי חינוך – למי זה מתאים?

 

חטיבת לימודי חינוך מיועדת לסטודנטים הלומדים לקראת בוגר תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה במסגרת לימודים לתואר חד-חוגי בהיסטוריה, ניהול, כלכלה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה והחייבים בלימודי חטיבה ובחרו ללמוד אותה במסגרת החוג להיסטוריה.

 

לימודים בחטיבת חינוך מכשירים את הסטודנטים המעוניינים לעסוק בחינוך וטיפוח ילדים ובני נוער. מסלול הלימודים הנבחר מתמקד בקבוצות הגיל השונות החל מהגיל הרך ועד לבני נוער בבתי הספר העל יסודיים. כמו כן, לימודי החינוך כוללים מספר התמחויות ביניהן: ההתמחות במדעים, התמחות בהוראת היסטוריה, הוראת מתמטיקה, הוראת המדעים ועוד.

 

החוג הראשי של התואר שלכם (כלכלה, סוציולוגיה היסטוריה וכו') יכול להוות את תחום ההתמחות שלכם. תוכנית הלימודים בחטיבת חינוך מעניקים לסטודנט כלים להתמודד עם הוראה בגילאים השונים, הבנה בפסיכולוגיה של ילדים ונוער, בניית תוכניות לימודים ושיטות הוראה, עיצוב סביבת לימודים חינוכית, שילוב של ילדים בעלי צרכים מיוחדים בכיתות רגילות ועוד.

 

תוכנית הלימודים בחטיבת חינוך מתאימה לכל מי שמעוניין להמשיך בתחום ההוראה, לעצב את דור הילדים והנוער ולכל מי שרואה בחינוך ככלי משמעותי ליצירת שינוי חברתי. החינוך הוא המקום לתרום מהידע שלכם, הסבלנות שלכם ובתמורה, לא רק שתלמדו בתוכנית לימודים עשירה ומרתקת, תקבלו תחושת סיפוק מהעשייה החינוכית, תחושה שאין שווה לה.

 

 

לימודי חטיבה בחינוך כוללים -

 

בחירה באחד משלושה קורסי חובה בלימודי חינוך, להלן קורסי החובה:

 

  • תכנון, פיתוח ויישום תכניות לימודים - קורס זה מעניק כלים לבניית מודלים חינוכיים ויישומם באמצעות תוכניות לימוד שונות. הקורס מיועד למפקחים, מנהלי בתי ספר או לעוסקים בעשייה חינוכית במוסדות השונים לדוגמא מדריכים צבאיים מדרכי נוער ועוד.

 

  • פרקים בסוציולוגיה של החינוך - הקורס מתמקד בתיאוריות שונות העוסקות בסוציולוגיה של החינוך וניתוחן באמצעות כלים סוציולגיים. מטרת הקורס היא להקנות כלים מקצועיים לבחינה בקורתית של תהליך החינוך.

 

  • פסיכולוגיה בחינוך – מטרת הקורס היא להקנות לסטודנטים ידע והבנה בתהליכים הפסיכולוגיים הקשורים לחינוך וללמידה.

 

קורסי בחירה בחינוך:

 

  • הוראה יחידנית – מטרת הקורס הינה לגבש תפיסה חינוכית הרואה את האינדיווידואל במוקד של תהליכי ההוראה. הקורס מתמקד בהיבטים פילוסופיים של החינוך, תוך בניית תוכנית יחידנית מעשיעת במסגרת המרכז לטכנולוגיה חינוכית.

 

  • מטפורה בחשיבה החינוכית – ניתוח תאוריות מרכזיות בחשיבה המטפורית בדגש על ההיבט החינוכי.ההנחה המרכזית היא שמטפורה מהווה מנגנון לתקשורת, הבנה, חשיבה ועוד.

 

  • מחוננות וכישורים מיוחדים – הקניית כלים וידע בעולם המחוננות האינטלקטואלית וכישרונות מיוחדים. הקורס מאפיין ילדים ובני נוער בעלי יכולות מיוחדות ומקנה כלים להתמודדות עם תלמידים אלו תוך התייחסות לצרכיהם השונים. הקורס מציג שיטות שונות לשלבם בתוכנית הלימודים ולממש את הפוטנציאל הייחודי המצוי בהם.
     
למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על לימודי חינוך - האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 87 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
23/06/2020

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מענה הולם אוזן קשבת

על הקמפוס

מאתגר מאווד וכייף ממליצה מאווד

האוניברסיטה הפתוחה
23/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת באוניברסיטה הפתוחה שאין חובת הגעה לשיעורים ובשל כך אני יכולה לעבוד במשרה מלאה ולכלכל את עצ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מאוד נקי ומסודר והאנשים מאוד נעימים. יש תמיד מענה לשאלות בתוך הכיתה ויש מודיעין שאפשר לנווט ב קרא עוד...

טיפים

לסדר את הלוח זמנים שלכם מבחינת לימודים ביום יום שיהיה מסודר, שתדעו באיזה תאריכים ישנם עבודות הגשה ול קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp