חטיבה בהיסטוריה בלימודי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
חטיבה בהיסטוריה בלימודי תואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה

חטיבה בהיסטוריה – האוניברסיטה הפתוחה

 

לימודי חטיבה בהיסטוריה – למי זה מתאים?

 

האוניברסיטה הפתוחה מציעה לבוגרי תואר ראשון במסגרת לימודים לתואר חד- חוגי בניהול, כלכלה, סוציולוגיה ופסיכולוגיה להרחיב את מסגרת הלימודים ולהוסיף חטיבה בהיסטוריה. בנוסף, לימודים אלו מיועדים לחייבים בלימודי חטיבה ובחרו ללמוד אותה במסגרת החוג להיסטוריה.

 

מסגרת הלימודים בחטיבת היסטוריה של האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לסטודנט לרכוש ידע נרחב בתקופות שונות בהיסטוריה של תרבות המערב ומעניקה כלים להבנת תהליכים היסטוריים. תוכנית זו מתאימה לאוהבי ההיסטוריה, לאלו שמוצאים עניין רב בלמידה היסטורית ומעוניינים להרחיב אופקים ולהעשיר את הידע ההיסטורי שלהם.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לחטיבה בחוג להיסטוריה מחולקת לשלוש תקופות עקריות. בתקופת העת העתיקה מושם דגש רב על רומא ויוון הקלאסית בעיקר משום שרוב המידע הקיים בידי היסטוריונים הוא בעיקר מאיזורים אלו. ימי הביניים וראשיתה של העת החדשה המזוהה עם המהפכה הצרפתית, היוו תקופות משמעותיות ומעצבות בהיסטוריה האנושית.

 

העת החדשה מאופיינת במהפכות כמו גם מלחמות עולם. לימודי החטיבה מאפשרים לסטודנט לבחור באחת התקופות ולהתמקד בה או לבחור קורסים שונים מכל תקופה.

 

לימודי חטיבה בהיסטוריה כוללים בתוכם שלוש תקופות, להלן פירוט התקופות והקורסים בלימודי חטיבה בהיסטוריה:


העת העתיקה – להלן מספר דוגמאות לקורסי הבחירה בעת העתיקה:

 

  • יוון הקלאסית – הקורס סוקר את חיי התרבות העשירים ביוון של המאה ה-5 לפנ"הס. תרבות זו נחשבת לראשיתה של ההיסטוריה המערבית כפי שאנו מכרים אותה כיום. הקורס מקנה כלים לניתוח והבנת טקסטים היסטוריים תוך בחינה מעמיקה של חיי החברה ביוון הקלאסית.

 

  • ירושלים לדורותיה – ההיסטוריה של העיר ירושלים הינה ארוכת שנים ומרתקת. הקורס בוחן את תולדותיה מראשיתה ועד היום, כעיר הבירה של מדינת ישראל תוך בחינת היבטים שונים כגון ההיבט החברתי, הכלכלי, הצדיני הדתי ועוד.

 

  • הנצרות הקדומה – הקורס מתמקד בהיווצרותה של הנצרות ובדמותו של ישו, חייו פעילותו והתגבשות הכנסייה לאחר מותו.

 

ימי הביניים והעת החדשה המוקדמת - דוגמאות לקורסי הבחירה:

 

  • חסידות אשכנז בתולדות המחשבה היהודית - התמקדות במאות ה-12 וה-13 וסקירת תנועת חסידות אשכנז לדורותיה.

 

  • ילדות בימי הביניים: ילדים יהודים וילדים נוצרים - הקורס סוקר את היחס לילדים ולילדוּת באירופה. מתי החלה תופעת הילדות וכיצד מהווה מראה לחברה האירופאית לאורך ההיסטוריה.

 

  • עלייה לרגל: יהודים, נוצרים, מוסלמים - הקורס בחון את העלייה לרגל בימי הביניים כתופעה חברתית ודתית, תוך התייחסות לדומה ולשונה בין הדתות.

 

העת החדשה - להלן מספר דוגמאות לקורסי הבחירה בעת החדשה:

 

  • החברה הערבית בישראל – בחינה של חיי הערבים החיים במדינה היהודית, תוך התייחסות להיבטים שונים כגון: ההיבט הכלכלי, תרבותי, דתי ועוד.

 

  • ג'נוסייד (‏רצח עם‎) – ההתייחסות לרצע עם כתופעה היסטורית, ובמיוחד במאה ה-20. הקורס מעורר שאלות רבות בנוגע לחיי האנושות, למוסריות, לדרכים והתהליכים ההיסטוריים שהובילו למעשים של השמדת עם.

 

  • האנטישמיות במאה ה – 19 – עוד בימי הביניים אנו נחשפים לגילויי אנטישמיות שונים, אולם האנטישמיות של המאה ה-19 ושיאה במאה ה-20, קיבלה תפנית שונה. הקורס סוקר את הופעת האנטישמיות המודרנית במאה ה-19 תוך בחינה של מאפייניה השונים וקריאה בטקסטים המגלמים ביטויי אנטישמיות.
למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על חטיבה בהיסטוריה - האוניברסיטה הפתוחה
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
09/04/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת שאפשר ללמוד לימוד עצמי בלי לחץ וזה לא מפריע להמשך החיים כמו עבודה ילדים.

על הקמפוס

קמפוס מעולה

טיפים

לצאת ללמוד.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp