רוצה פרטים על רוקחות או רפואת שיניים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - רוקחות או רפואת שיניים?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על רוקחות או רפואת שיניים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: רוקחות או רפואת שיניים
 
קיימות כמה סיבות לכך, שאנשים אולי מתלבטים בין לימודי רפואת שיניים ללימודי רוקחות. סיבה אחת היא ששני המקצועות מאפשרים לעבוד גם עם אנשים וגם עם חומרי מעבדה, ואז עולות שאלות כגון: איזה מהם נחשב למקצוע יוקרתי יותר? היכן מרוויחים טוב יותר? במה יש יותר עבודה? סיבה שנייה קשורה בכלל לנושא של קבלה ללימודי רפואה, שכן חלק מן המתלבטים פונים לרפואת שיניים או לרוקחות כערוץ אלטרנטיבי להתקבלות לתכניות כלליות ברפואה.
 
עבור אלה המנסים להתקבל לרפואה, ישנה אפשרות (בינתיים) ללמוד שנה אחת במסלול לרפואת שיניים במוסד אקדמי בישראל, להשיג ממוצע של 85 לפחות, ומשם להמשיך לשנה ב' ברפואה. אפשרות נוספת היא לעשות תואר שלם בתחום רלוונטי אחר, לקבל ממוצע כללי של 85 לפחות, ואז להתקבל לשנה ב' ברפואה. ניתן לבחור בין מקצועות כגון: מדעי החיים, מעבדנות רפואית, פסיכוביולוגיה, ביו רפואה, רוקחות ועוד.
 
אנו משערים, כי רבים בוחרים לעשות תואר ראשון ברוקחות דווקא, כיוון שזהו מקצוע פרקטי שניתן כבר לעבוד איתו מיד בתום התואר. בהתלבטות בין שנת לימודים אחת ברפואת שיניים ובין תואר שלם ברוקחות, אנו מניחים כי נלקח בחשבון, בראש ובראשונה, האלמנט של רמת הקושי בלימודים.
 
רבים מניחים, כי לימודי רוקחות קלים יותר מרפואת שיניים, ולכן יאפשרו להם להגיע יותר בקלות לציון הממוצע הנדרש כדי להמשיך לרפואה. גם אם לא יצליחו להשיג ממוצע של 85 לפחות בתואר ראשון ברוקחות, עדיין יוכלו לעבוד בתחום זה ולהתפרנס. לעומת זאת, הבחירה ברפואת שיניים, יש בה סיכון רב יותר, אך אם מצליחים, אפשר כבר כעבור שנה להתחיל ללמוד רפואה.
 
  רוקחות      רפואת שיניים     
למי זה מתאים?      אנשים שרוצים לעבוד בבית מרקחת, לתת שירות לקהל או לעבוד במעבדה בסביבה של פיתוח ומחקר אנשים שרוצים מקצוע טיפולי מסודר וטוב, לעבוד עם קהל מגוון, ולקבל תואר דוקטור
משך הלימודים ארבע שנים + שמונה חודשי התמחות בבית מרקחת שש שנים
תכנים מדעי הרפואה, תזונה, אנליזה תרופתית, ביולוגיה והרבה לימודי כימיה; הלימודים לא קלים. לומדים מדעי הרפואה וביולוגיה, ורוכשים כלים קליניים. הלימודים מתקיימים בשלושה שלבים: טרום רפואיים, פרה קליניים וקליניים.
תנאי קבלה ציון סכם - 680 (בן גוריון), או: ממוצע בגרויות 10.5 ובפסיכומטרי – דגש על ציון בפרק כמותי: 665 ומעלה (העברית) ציוני בגרות בממוצע 10.5 ומעלה, ופסיכומטרי 685 ומעלה (העברית), או: ציון פסיכומטרי 670 ומעלה, וחייבים ידע קודם במתמטיקה, פיזיקה וכימיה (אוניברסיטת תל אביב). ציוני הסכם עומדים על כ - 720.
מקומות לימוד בארץ רק בירושלים או בבאר שבע רק בתל אביב או בירושלים
דרישה בשוק בשני המקרים, הדרישה בארץ גבוהה יחסית למקצועות אחרים.
 
שכר רוקחים מתחילים בקופות חולים ובבתי מרקחת מרוויחים בסביבות ה - 8,000 ₪ בחודש. רוקחים וותיקים מרוויחים בסביבות ה - 12,000 ₪ בחודש.
רופאי שיניים מתחילים מרוויחים כ - 10,000 ₪ בחודש. שכר של רופאי שיניים ותיקים יכול להגיע ל - 25,000 ₪ בחודש ויותר.
 
כיווני התפתחות  עלולים להישאר תמיד בתפקיד קבוע, ומצד שני תואר שני ברוקחות מאפשר לסטודנטים להתפתח בתחומי המחקר ולשמש כיועצים וכמאבחנים קליניים בבתי חולים ובמרפאות. בסיום הלימודים, ניתן להמשיך בלימודי התמחות ברפואת שיניים לילדים, שיקום הפה, אורתודנטיה, רפואת הפה ועוד. 
 
גולשים שואלים
 
אני מבולבלת, התקבלתי ללימודי רוקחות, אבל הבנתי שרופאי שיניים מרוויחים הרבה יותר, מה כדאי לי ללמוד?
  • בעבר רפואת שיניים נחשבה לעיסוק רווחי ביותר, אך כיום בעקבות הביטוחים השונים, ההכנסות ירדו בצורה משמעותית. למרות זאת, רופאי שיניים מרוויחים יותר טוב מרוקחים גם במגזר הפרטי וגם במגזר הציבורי. לפני שאת מחליטה מה ללמוד, שימי לב שההשקעה היא שונה, גם בשנות הלימוד וגם ביציבות שני המקצועות; הרוקחות נחשבת למקצוע פחות רווחי, אך הוא נשאר קבוע.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על רוקחות או רפואת שיניים?

רוצה לדעת יותר על רוקחות או רפואת שיניים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: בחירת לימודים

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא בחירת לימודים

"מי שחולמים ללמוד רפואה צריכים לדעת שמחכה להם דרך ארוכה אבל גם מרתקת מאוד לדעתי. אני חושב שזה המקצוע הכי יפה בעולם ועדיין חושב כך אחרי כל השנים שלי במקצוע.
במהלך ההכשרה של כל רופא עוברים במחלקות שונות ונתקלים במגוון דיסציפלינות, כך אנשים יכולים לבחור את מה שמעניין אותם ומתאים להם, בכל תחום הרופאים הם קצת שונים. בתחום הטראומה, צריך הרבה ביטחון עצמי ולהיות מישהו שלא נבהל בקלות. צריך להיות אדם שלא מפחד לעבוד בתנאים של חוסר וודאות."
ד"ר דרור סופר
כירורג ומנהל מערך הטראומה בבית החולים איכילוב
ד"ר תמי אמיר
תחום פרא רפואי העוסק במדעי הבריאות הבסיסיים ובמדעי הרוקחות (כימיה תרופתית, רוקחות קלינית) ולצדם קורסים העוסקים בהיבט הטיפולי ובהיבטים הכלכליים של הרוקחות. ככזה, על הסטודנט/ית לרוקחות להיות בעל הבנה אנליטית לוגית גבוהה, להיות בקיא בשפה האנגלית ובעל ידע כמותי טוב.
תחומי העניין של הפונים לרוקחות, הם נטייה לתחומי המדע והמחקר ולצדם נטייה חברתית וארגונית. כלומר, העוסק בתחום צריך לאהוב לעשות מחקר, על כל המשתמע מכך, להיות חקרן וסקרן באישיותו ובנוסף, בעל עניין חברתי במתן שירות לאנשים (יכולת למתן שירות, ליצירת קשר בינאישי, לרגישות ולאמפתיה).
בתכונותיו האישיות – בראש וראשונה אחראי, עצמאי בתפקודו, קפדן, אמין. שם לב לפרטים. יסודי. ובנוסף – מדויק, מסודר ומאורגן, יכולת יצירת קשר נעימה וקלה ובעל יחסי אנוש טובים.
רוקחים העובדים במחקר או בעת לימודיהם, טוב יהיה אם יהיו סקרנים, חקרנים, יצירתיים, בעלי סבלנות לתהליכי מחקר ארוכים ויכולת התמודדות טובה במצבי אי וודאות, בהם נפגשים לא אחת בשלבי המחקר השונים.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp