רוצה פרטים על סיעוד או עבודה סוציאלית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - סיעוד או עבודה סוציאלית?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על סיעוד או עבודה סוציאלית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: סיעוד או עבודה סוציאלית?


ישנם אנשים שהנתינה והתרומה לקהילה זורמים בעורקיהם. קיימים מעגלים רבים בהם יכול להתבטא הסיוע, כמו למשל עמותות לנזקקים כלכלית, טיפול בבעלי מוגבלויות פיזיות או נפשיות, עבודה עם ילדים בסיכון והרשימה עוד ארוכה. העזרה יכולה להינתן במסגרת גופים ממשלתיים או ארגונים פרטיים.


מקצועות הסיעוד והעבודה הסוציאלית עוסקים שניהם בסיוע לזולת, ומלווים בעבודה קשה אך רוויית סיפוק. עם זאת, ישנם מספר הבדלים מהותיים ביניהם. בעוד ענף הסיעוד נושק למקצועות הרפואה והעבודה בו מתבצעת לרוב במרכזים קליניים, עבודה סוציאלית נוגעת יותר להיבטים חברתיים, תרבותיים וכלכליים, והעוסקים בענף פועלים במסגרת מרכזים קהילתיים ומוסדות הרווחה.

 

מתלבטים יכולים למצוא מסלולים נוספים שבהם ניתן לסייע לזולת ולעסוק בטיפול. בין היתר התלבטות כזו כוללת עבודה סוציאלית או פסיכולוגיה, שכן לימודי פסיכולוגיה עוסקים גם הם בעולם בריאות הנפש ובסיוע לאנשים.

 

  סיעוד עבודה סוציאלית
למי מתאימים הלימודים לימודי סיעוד מתאימים לבעלי יכולת אמפתיה והכלה, לבעלי נטייה לענפי מדעי הרפואה, המסוגלים לבצע משימות בצוות, ולקבל החלטות בזמן אמת ובתנאי לחץ. לימודי עבודה סוציאלית מיועדים לבעלי רצון לסייע לקהילה, ולתת מענה לבעיות הזולת. מדובר באנשים אוהבי אדם שיוכלו להתמודד מול האוכלוסיות המגוונות המרכיבות את החברה הישראלית.
משך הלימודים הלימודים לתואר ראשון בסיעוד מתפרשים על פני ארבע שנים. לימודי עבודה סוציאלית נמשכים בדרך כלל שלוש שנים.
תכנים אנטומיה ופיזיולוגיה, סיעוד לאוכלוסייה מבוגרת, אתיקה במפגש עם מטופלים, טיפול במערכת בריאות הנפש, פעולתן של תרופות שונות, מגפות ומחלות מדבקות, בריאות הציבור והקהילה, סיעוד ילדים ומתבגרים. סיוע במצבי משבר, התמודדות עם התמכרות, אלימות בתוך המשפחה, פסיכולוגיה התפתחותית של הילד, סיוע לגיל הזהב, תמיכה בבעלי מוגבלות נפשית, שירותי מבחן, יחסים בתוך המשפחה, שיטות מחקר סטטיסטיות.
סגנון העבודה בוגרי לימודי סיעוד עובדים במסגרות שונות במערכת הבריאות. הם משמשים כאחים ואחיות מוסמכים ותומכים בצוות הרופאים והמטפלים במוסדות. העבודה כוללת מפגש ישיר עם מטופלים ומתן מענה לצרכיהם. העוסקים בעבודה סוציאלית מתמודדים מדי יום עם אתגרים רבים. הם נדרשים לפתור בעיות ומצבי משבר בקרב מטופליהם, הנתונים לרוב בתנאי קיפוח, אפליה או אלימות. במסגרות מסוימות נדרשת עבודה עם ילדים ובני נוער.
שכר שכרן הממוצע של אחיות מתחילות בעלות תואר ראשון נע בין 2,600 - 5,700 שקלים לחודש בערך. חשוב להדגיש שמדובר במשכורת בסיסית, ניתן להעלות את רמת השכר לפי כמות המשמרות והיקף המשרה וכן בעזרת כוננויות. אחיות בעלות ותק של מעל חמש שנים משתכרות בין 3,200 - 6,600 שקלים לחודש בערך כשכר בסיסי ובדומה לאחיות מתחילות יכולות להעלות את שכרן דרך משמרות נוספות וכוננויות. אחיות בעלות תואר שני בסיעוד יכולות להעלות את שכרן החודשי הבסיסי אף לכ - 6,000 שקלים לחודש. עובדים סוציאליים מתחילים משתכרים בסכום של כ - 2,300 - 7,000 שקלים לחודש. חשוב לציין כי מדובר בשכר למשרה חלקית, כאשר רוב המשרות הן חלקיות. למשרה מלאה השכר מתחיל לרוב ב - 7,210 שקלים ומעלה. לאחר כחמש שנות ניסיון, משכורתם החודשית של עובדים סוציאליים עולה, ועומדת על 5,000 - 8,000 שקלים בערך למשורת חלקיות. במסגרות מסוימות, כמו מחלקות סגורות ובתי סוהר, השכר לחודש יכול להגיע אף ל - 10,000 שקלים לחודש למתחילים ובערך 20,000 לעובדים סוציאליים בעלי ותק.
אפשרויות תעסוקה בוגרי לימודי סיעוד עובדים במרפאות, בבתי חולים, במרכזי שיקום, בבתי אבות ובמרכזי בריאות הנפש. בהמשך דרכם המקצועית הם יכולים להתקדם למשרות ניהוליות במערכת הבריאות. בוגרי לימודי עבודה סוציאלית יכולים להשתלב בעבודה במסגרות מגוונות, למשל במוסדות לשכת הרווחה, במערכת הבריאות, בשירות בתי הסוהר, במערכת החינוך הפורמלית, וכן בארגוני סיוע פרטיים.
לימודי המשך הבוגרים יכולים להמשיך לתואר שני בסיעוד ולדוקטורט. הם יכולים גם לבחור להמשיך בענפי לימוד משיקים כמו פסיכולוגיה וענפים אחרים בטיפול. בוגרים יכולים לבחור להמשיך את לימודיהם לתואר שני בעבודה סוציאלית. כמו כן, ביכולתם להמשיך בלימודים במשפטים או במקצועות טיפוליים נוספים.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על סיעוד או עבודה סוציאלית?

רוצה לדעת יותר על סיעוד או עבודה סוציאלית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד סיעוד או עבודה סוציאלית
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: בחירת לימודים
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
Whatsapp Whatsapp