לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > בחירת לימודים > סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות

מה ללמוד - סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות?


מחפש/ת מידע על לימודים? סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
ייעוץ לימודים
סקר הסטודנטים הרשמי
היזהרו מבחירת לימודים שגויה
הכוונה ללימודים
המבדק: נסה את חכמת ההמונים
בחירת לימודים ועבודה
נרשמים ללימודים? עצור!
לוח מלגות
מכללה או אוניברסיטה?
שאלות ותשובות על לימודים
 
 
משכורת לפי מקצוע
מקצועות העתיד
בחירת לימודים לפי נומרולוגיה
אסטרולוגיה ובחירת לימודים
סמסטר בחו"ל
המבדק: הורוסקופ לבחירת לימודים ומקצוע
עבודה בייעוץ עסקי כבוגר ממשל
כיוונים לעתיד
גישור או בוררות
סיעוד או עבודה סוציאלית

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות


מה ללמוד?


מדעי החברה השונים נוגעים למכלול ההיבטים בחיי האדם, וביחסי הגומלין בינו לבין סביבתו. בני האדם הם יצורים חברתיים, והמחקר האקדמי עוסק רבות בניסיונות לאפיין את דרכי הפעולה, המחשבה והתגובה שלהם למצבים שונים. ענפי הסוציולוגיה ומדעי ההתנהגות עוסקים שניהם ביחסי האדם והחברה, ונראה כי אלו שני תחומי עיסוק זהים. אמנם, המחקר בשני ענפים אלה משיק לעיתים קרובות, אולם מדובר למעשה בערוצי מחקר נבדלים, ששמים דגש על היבטים שונים בהתנהלות האנושית.


לימודי סוציולוגיה מתמקדים בפן החברתי, הפוליטי והכלכלי של חיי האדם, כאשר העבודה המעשית עוסקת ברובה בייעוץ לחברות, ארגונים וגופים ציבוריים, ובניתוח פעילות חברתית למטרות מחקריות ועסקיות. לעומת זאת, מדעי ההתנהגות הוא שדה חקר ששם דגש על ההיבט הפסיכולוגי, וכך מנתחים הסטודנטים בלימודיהם דפוסי אישיות וסוגיות של פתולוגיה ויחסי גומלין. בוגרי ענף זה עשויים למצוא עצמם משתלבים בעיסוקים דומים לאלה של בוגרי לימודי הסוציולוגיה, אך הם יכולים לעסוק גם בטיפול וייעוץ במסגרות חינוך ובארגונים פרטיים וציבוריים.

 

 

  סוציולוגיה מדעי ההתנהגות
למי מתאימים הלימודים לימודי סוציולוגיה מתאימים למעוניינים לחקור נושאים כמו פוליטיקה, דת, חברה, משפחה והורות. כל מי שסקרן לגבי יחסי הגומלין בין בני אדם לחברה ולכלכלה, ימצא עניין רב בלימודים אלה. לרוב, נלמד מקצוע הסוציולוגיה במתכונת דו חוגית עם ענף נוסף כמו קרימינולוגיה, אנתרופולוגיה או פסיכולוגיה. לימודי מדעי ההתנהגות מתאימים למי שמגלים עניין באישיות האדם, דפוסי התנהגותו, ויחסיו עם סביבתו. זהו ענף חקר שמשלב בין פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, ומשלב מחקרים משלל תחומי מדעי החברה. ניתן לשלב את לימודי מדעי ההתנהגות עם מקצוע נוסף במתכונת דו חוגית, וכך ללמוד גם כלכלה, מדע המדינה, חינוך ועוד.
משך הלימודים לימודי סוציולוגיה מתפרשים בדרך כלל על פני שלוש שנים. לימודי מדעי ההתנהגות נמשכים על פי רוב שלוש שנים.
תכנים פסיכולוגיה חברתית, מבנה החברה הישראלית, אי שוויון ופערים חברתיים, סטטיסטיקה, תיאוריות אישיות, תיאוריות סוציולוגיות קלאסיות ומודרניות. פסיכולוגיה קוגניטיבית, סטטיסטיקה, תהליכי למידה וזכירה, פסיכולוגיה ארגונית, מבוא לקרימינולוגיה, יחסי כוחות בחברה, מצבי חרדה ולחץ, תיאוריות של מגדר.
סגנון העבודה עבודתם של סוציולוגים היא בחלקה מחקרית באופייה, ובחלקה נוגעת לייעוץ והדרכה עבור גופים וחברות. בוגרים רבים נודעים בעבודתם הנוגעת לתהליכים עסקיים, ומקבלים החלטות משמעותיות בחברות וארגונים, בין היתר בנושאי מציאת עובדים, יחסי עבודה ויצירת סביבה ארגונית. מומחים במדעי ההתנהגות עוסקים בדרך כלל טיפולית בעבודה שהיא באופייה או נוגעת בהדרכה ובייעוץ. כמו כן, הם עורכים גם מחקר במסגרת ארגונים ומוסדות, על מנת לנתח דפוסי פעולה והתנהגות של עובדים ולקוחות.
שכר בוגרי לימודי סוציולוגיה משתכרים בתחילת דרכם כ - 6,000 שקלים לחודש. המשכורות הממוצעות לחודש עולות עם שנות הניסיון. שכרם של בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות מתחיל ב - 4,000 שקלים לחודש בערך, ויכול להגיע גם לכ - 6,000 שקלים, בהתאם לחברה או לארגון בו עובדים הבוגרים. אלו שהשלימו גם תואר שני וצברו ניסיון בעבודה יכולים להתקדם לתפקידים בכירים, בהם המשכורות גבוהות יותר.
אפשרויות תעסוקה על מנת לעסוק בפועל בסוציולוגיה, יש להמשיך לתואר שני בענף, שכן לימודי הסוציולוגיה הם כלליים וכוללים במרביתם מבואות עיוניים. סוציולוגים מבוקשים הן במגזר הציבורי והן בפרטי. הם יכולים לעבוד בחברות כוח אדם, בעמותות חברתיות, בחברות השמה, או במסגרת מכוני מחקר אקדמיים שונים. בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות יכולים להשתלב בעבודה בחברות השבה או בענפי משאבי האנוש. על מנת להרחיב את ענפי העבודה, נדרשים הבוגרים להמשיך לתואר שני, שבוגריו יכולים לעסוק במגוון סוגי הדרכה וייעוץ במערכת החינוך, במסגרות אכיפת החוק, במערכת הרווחה, במערכת הפוליטית ובמגזר העסקי.
לימודי המשך בוגרי התכנית יכולים להמשיך לתואר שני בסוציולוגיה, על מנת להעמיק את הידע שלהם בנושאים מסוימים. כדי לעבוד בפועל בענפי הסוציולוגיה השונים, תואר שני הוא הכרחי. בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות יכולים להמשיך לתואר שני בענף, במסלול מחקרי או עיוני. בתואר השני מתמקדים בנושאים פרקטיים יותר, ומעמיקים את כישורי העבודה בפועל. ניתן גם להמשיך הלאה לקיירה מחקרית וללמוד לתארים אקדמיים מתקדמים.

 

גולשים שואלים וזוכים לתשובות

 

אני מתלבט בין לימודי סוציולוגיה ומדעי ההתנהגות. מה ביניהם יפתח  עבורי יותר אפשרויות תעסוקה, והאם נדרש גם תואר שני?

 

  • בוגרי מדעי ההתנהגות משתלבים לרוב בייעוץ ארגוני וטיפול. בוגרי לימודי סוציולוגיה פונים בעיקר לכיוון מחקרי, בדרך כלל בסוציולוגיה ארגונית. יש להביא בחשבון ששני התחומים מייעדים את בוגרי התואר הראשון ללימודי המשך. במידה ותעמוד בתנאי הקבלה, תוכל להמשיך לתואר שני בסוציולוגיה ארגונית, לימודי עבודה, או פסיכולוגיה.
רוצה לדעת יותר על סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות


לימודי מדעי ההתנהגות במכללת בת ים המכללה האקדמית צפת - לימודי מדעי ההתנהגות
מכללת עמק יזרעאל - לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה | תואר ראשון לימודי מדעי ההתנהגות במכללת פתח תקווה
לימודי מדעי ההתנהגות במכללה למדעים ראשון לציון לימודי מדעי ההתנהגות במכללת רחובות
אוניברסיטת בר אילן - לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה וקרימינולוגיה האוניברסיטה העברית ירושלים - לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה לתואר ראשון
אוניברסיטת בן גוריון – לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר ראשון לימודי מדעי ההתנהגות במכללת רעננה
האקדמית נתניה - לימודי מדעי ההתנהגות האקדמית גליל מערבי - לימודי סוציולוגיה עם התמחות בריאות ורווחה
המכללה לחברה ואמנויות - לימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון אוניברסיטת תל אביב – לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר ראשון
אפיק מעבר ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית אפיק מעבר ללימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב
אוניברסיטת אריאל - לימודי מדעי ההתנהגות, מדעי המוח ופסיכולוגיה ניסויית אוניברסיטת אריאל - לימודי מדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה חינוכית
אוניברסיטת אריאל - לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות קרימינולוגיה המרכז האקדמי פרס - לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות משאבי אנוש
אוניברסיטת אריאל - לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות בריאות הנפש המכללה האקדמית תל אביב יפו - לימודי מדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיית ספורט
המכללה האקדמית הדסה - לימודי מדעי ההתנהגות בהתמחות סוציולוגיה ואנתרופולוגיה אוניברסיטת בר אילן - לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לתואר ראשון
אוניברסיטת בן גוריון - לימודי מדעי ההתנהגות לתואר ראשון האוניברסיטה הפתוחה - לימודי סוציולוגיה ומדעי המחשב לתואר ראשון
האוניברסיטה הפתוחה - לימודי סוציולוגיה לתואר ראשון האוניברסיטה הפתוחה – לימודי סוציולוגיה וחינוך לתואר ראשון
המסלול האקדמי המכללה למנהל - לימודי מדעי ההתנהגות ותקשורת לתואר ראשון המסלול האקדמי המכללה למנהל - לימודי מדעי ההתנהגות וקרימינולוגיה ואכיפת החוק לתואר ראשון
       
כל המסלולים


 
פורומים בתחום
פורום ייעוץ לימודים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודים לבני 40 פלוס - לימודים אקדמיים בגיל 40
מכללות בירושלים - חוות דעת
שיפור בגרות או מכינה
תואר חד חוגי או דו חוגי - מה כדאי?
מה ללמוד - כלכלה או ראיית חשבון?
עוד מאמרים
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד בחירת לימודים
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
איפה לומדים קרימינולוגיה בתכנית לתעודה (לפני 8 שעות, 2 דקות)
אפיק מעבר בתכנית דו חוגית (לפני 1 ימים, 16 שעות, 0 דקות)
לאיזה מוסד לימודים נרשמת (לפני 1 ימים, 21 שעות, 51 דקות)
לימודי שלטון מקומי ומדעי המדינה (לפני 1 ימים, 21 שעות, 56 דקות)
לימודי תואר בגיל 56 (לפני 1 ימים, 22 שעות, 38 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD