רוצה פרטים על סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות


מה ללמוד?


מדעי החברה השונים נוגעים למכלול ההיבטים בחיי האדם, וביחסי הגומלין בינו לבין סביבתו. בני האדם הם יצורים חברתיים, והמחקר האקדמי עוסק רבות בניסיונות לאפיין את דרכי הפעולה, המחשבה והתגובה שלהם למצבים שונים. ענפי הסוציולוגיה ומדעי ההתנהגות עוסקים שניהם ביחסי האדם והחברה, ונראה כי אלו שני תחומי עיסוק זהים. אמנם, המחקר בשני ענפים אלה משיק לעיתים קרובות, אולם מדובר למעשה בערוצי מחקר נבדלים, ששמים דגש על היבטים שונים בהתנהלות האנושית.


לימודי סוציולוגיה מתמקדים בפן החברתי, הפוליטי והכלכלי של חיי האדם, כאשר העבודה המעשית עוסקת ברובה בייעוץ לחברות, ארגונים וגופים ציבוריים, ובניתוח פעילות חברתית למטרות מחקריות ועסקיות. לעומת זאת, מדעי ההתנהגות הוא שדה חקר ששם דגש על ההיבט הפסיכולוגי, וכך מנתחים הסטודנטים בלימודיהם דפוסי אישיות וסוגיות של פתולוגיה ויחסי גומלין. בוגרי ענף זה עשויים למצוא עצמם משתלבים בעיסוקים דומים לאלה של בוגרי לימודי הסוציולוגיה, אך הם יכולים לעסוק גם בטיפול וייעוץ במסגרות חינוך ובארגונים פרטיים וציבוריים.

 

 

  סוציולוגיה מדעי ההתנהגות
למי מתאימים הלימודים לימודי סוציולוגיה מתאימים למעוניינים לחקור נושאים כמו פוליטיקה, דת, חברה, משפחה והורות. כל מי שסקרן לגבי יחסי הגומלין בין בני אדם לחברה ולכלכלה, ימצא עניין רב בלימודים אלה. לרוב, נלמד מקצוע הסוציולוגיה במתכונת דו חוגית עם ענף נוסף כמו קרימינולוגיה, אנתרופולוגיה או פסיכולוגיה. לימודי מדעי ההתנהגות מתאימים למי שמגלים עניין באישיות האדם, דפוסי התנהגותו, ויחסיו עם סביבתו. זהו ענף חקר שמשלב בין פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, ומשלב מחקרים משלל תחומי מדעי החברה. ניתן לשלב את לימודי מדעי ההתנהגות עם מקצוע נוסף במתכונת דו חוגית, וכך ללמוד גם כלכלה, מדע המדינה, חינוך ועוד.
משך הלימודים לימודי סוציולוגיה מתפרשים בדרך כלל על פני שלוש שנים. לימודי מדעי ההתנהגות נמשכים על פי רוב שלוש שנים.
תכנים פסיכולוגיה חברתית, מבנה החברה הישראלית, אי שוויון ופערים חברתיים, סטטיסטיקה, תיאוריות אישיות, תיאוריות סוציולוגיות קלאסיות ומודרניות. פסיכולוגיה קוגניטיבית, סטטיסטיקה, תהליכי למידה וזכירה, פסיכולוגיה ארגונית, מבוא לקרימינולוגיה, יחסי כוחות בחברה, מצבי חרדה ולחץ, תיאוריות של מגדר.
סגנון העבודה עבודתם של סוציולוגים היא בחלקה מחקרית באופייה, ובחלקה נוגעת לייעוץ והדרכה עבור גופים וחברות. בוגרים רבים נודעים בעבודתם הנוגעת לתהליכים עסקיים, ומקבלים החלטות משמעותיות בחברות וארגונים, בין היתר בנושאי מציאת עובדים, יחסי עבודה ויצירת סביבה ארגונית. מומחים במדעי ההתנהגות עוסקים בדרך כלל טיפולית בעבודה שהיא באופייה או נוגעת בהדרכה ובייעוץ. כמו כן, הם עורכים גם מחקר במסגרת ארגונים ומוסדות, על מנת לנתח דפוסי פעולה והתנהגות של עובדים ולקוחות.
שכר בוגרי לימודי סוציולוגיה משתכרים בתחילת דרכם כ - 6,000 שקלים לחודש. המשכורות הממוצעות לחודש עולות עם שנות הניסיון. שכרם של בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות מתחיל ב - 4,000 שקלים לחודש בערך, ויכול להגיע גם לכ - 6,000 שקלים, בהתאם לחברה או לארגון בו עובדים הבוגרים. אלו שהשלימו גם תואר שני וצברו ניסיון בעבודה יכולים להתקדם לתפקידים בכירים, בהם המשכורות גבוהות יותר.
אפשרויות תעסוקה על מנת לעסוק בפועל בסוציולוגיה, יש להמשיך לתואר שני בענף, שכן לימודי הסוציולוגיה הם כלליים וכוללים במרביתם מבואות עיוניים. סוציולוגים מבוקשים הן במגזר הציבורי והן בפרטי. הם יכולים לעבוד בחברות כוח אדם, בעמותות חברתיות, בחברות השמה, או במסגרת מכוני מחקר אקדמיים שונים. בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות יכולים להשתלב בעבודה בחברות השבה או בענפי משאבי האנוש. על מנת להרחיב את ענפי העבודה, נדרשים הבוגרים להמשיך לתואר שני, שבוגריו יכולים לעסוק במגוון סוגי הדרכה וייעוץ במערכת החינוך, במסגרות אכיפת החוק, במערכת הרווחה, במערכת הפוליטית ובמגזר העסקי.
לימודי המשך בוגרי התכנית יכולים להמשיך לתואר שני בסוציולוגיה, על מנת להעמיק את הידע שלהם בנושאים מסוימים. כדי לעבוד בפועל בענפי הסוציולוגיה השונים, תואר שני הוא הכרחי. בוגרי לימודי מדעי ההתנהגות יכולים להמשיך לתואר שני בענף, במסלול מחקרי או עיוני. בתואר השני מתמקדים בנושאים פרקטיים יותר, ומעמיקים את כישורי העבודה בפועל. ניתן גם להמשיך הלאה לקיירה מחקרית וללמוד לתארים אקדמיים מתקדמים.

 

גולשים שואלים וזוכים לתשובות

 

אני מתלבט בין לימודי סוציולוגיה ומדעי ההתנהגות. מה ביניהם יפתח  עבורי יותר אפשרויות תעסוקה, והאם נדרש גם תואר שני?

 

  • בוגרי מדעי ההתנהגות משתלבים לרוב בייעוץ ארגוני וטיפול. בוגרי לימודי סוציולוגיה פונים בעיקר לכיוון מחקרי, בדרך כלל בסוציולוגיה ארגונית. יש להביא בחשבון ששני התחומים מייעדים את בוגרי התואר הראשון ללימודי המשך. במידה ותעמוד בתנאי הקבלה, תוכל להמשיך לתואר שני בסוציולוגיה ארגונית, לימודי עבודה, או פסיכולוגיה.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות?

רוצה לדעת יותר על סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד סוציולוגיה או מדעי ההתנהגות
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: בחירת לימודים
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
Whatsapp Whatsapp