רוצה פרטים על כימיה או רוקחות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - כימיה או רוקחות?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כימיה או רוקחות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: תואר בכימיה או תואר ברוקחות

 

האם אפשר למצוא עבודה עם תואר ראשון בכימיה? – כן. האם אפשר להתקבל לתואר שני בכימיה עם תואר ראשון ברוקחות? – כן. לאיזה תואר יש יותר ביקוש במשק? – בלוח הדרושים בשבוע האחרון התפרסמו כ – 17 מודעות המתאימות לבוגרי לימודי כימיה, וכ – 5 מודעות שהתאימו לבוגרי רוקחות. יחד עם זאת, ייתכן שלא כל המעסיקים מודעים לקיומו של מסלול לתואר ראשון ברוקחות, או שאינם מכירים את תוכנו. שווה לנסות לדבר איתם ולראות מה הם אומרים. בינתיים, הנה טבלת השוואה בין המקצועות.

 

  כימיה    רוקחות   
למי זה מתאים?    אנשים המעוניינים לעסוק בפיתוח וייצור חומרים שונים בתעשיות ההייטק, התרופות, המזון, הקלינטק ועוד; פחות עבודה עם אנשים, יותר עבודה במעבדה אנשים הרוצים לעבוד בבית מרקחת, לתת שירות וייעוץ לאנשים, להכין תכשירים על פי מפרט מוכן, לערוך רישום או להשתלב במעבדות לפיתוח ומחקר של תרופות חדשות
משך הלימודים שלוש שנים ארבע שנים + שמונה חודשי התמחות
תכנים לימודי תיאוריה ועבודה במעבדות; ניתן להתמחות בכימיה אורגנית, בכימיה פיזיקאלית, בכימיה ביופיזית, בכימיה סינתטית ועוד. לימוד תיאורטי והתנסות מעשית. בין תכני הלימוד: מדעי הרפואה, תזונה, אנליזה תרופתית, ביולוגיה ועוד.
מקומות לימוד בארץ בכל הארץ ירושלים או באר שבע
תנאי קבלה ציון בגרות 95 עד 110 ויותר, ופסיכומטרי – 650 עד 680 ומעלה פסיכומטרי – 650 ומעלה, ציון בגרות: 100 לפחות
דרישה בשוק

לתואר ראשון בכימיה יש דרישה גבוהה יותר במשק

שכר כימאי במעבדה אנליטית מרוויח בראשית דרכו בין 6,000 ₪ ל – 8,000 ₪ בחודש. עם תואר שני בכימיה ושנות ניסיון בודדות (אפילו שנה אחת) ניתן להגיע כבר לשכר של בין 15,000 ₪ ל - 20,000 ₪ בחודש. רוקחים מתחילים בקופות חולים ובבתי מרקחת עם תואר ראשון ברוקחות מרוויחים בין 8,000 ל – 12,000 ש"ח בחודש. עם הוותק ניתן להגיע למשכורת חודשית של בין 15,000 ל – 23,000 ₪ (גם בלי תואר שני).
אפשרויות תעסוקה תועמלנות רפואית, רישום, פיתוח תכשירים, אנליזה, בדיקות מעבדה, בקרת איכות, לבורנטים מחקר ופיתוח פורמולציה, רישום תרופות, עריכת פטנטים, לבורנטים, שירות ומכירה בבתי מרקחת ובקופות חולים
אפשרויות ללימודי המשך לימודי תואר שני מקנים את האפשרות לפתח קריירה אקדמית, לעסוק במחקרים מתקדמים באיכות הסביבה, בתחליפי אנרגיה ועוד. תואר שני ברוקחות מאפשר להתפתח בתחומי המחקר ולשמש כיועצים וכמאבחנים קליניים בבתי חולים ובמרפאות שונות. ברוב מוסדות הלימוד ניתן להתקבל לתואר שני בכימיה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כימיה או רוקחות?

רוצה לדעת יותר על כימיה או רוקחות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

אלון גל, פרופ' יורם יובל, פרופ' יוסי יסעור ועוד

+ אם אין לך מושג מה לעשות עם החיים שלך

+ אם קשה לקבל החלטה מה ללמוד 

+ אם אין לך מושג מה ללמוד היום שיהיה רלוונטי גם מחר

+ אם יש לך הפחד לקבל את ההחלטה הלא נכונה

הסדנה שלנו יכולה לסדר לך את הראש!

חוות דעת של סטודנטים: בחירת לימודים

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא בחירת לימודים

ד"ר תמי אמיר
מדע העוסק בחקר החומרים ומתכתב עם המדעים האחרים כגון פיזיקה, מתמטיקה מחשבים ביוכימיה ועוד. מסטודנט לכימיה נדרשת יכולת אנליטית גבוהה, יכולת כמותית טובה, רצויה רמת אנגלית טובה ויכולת צורנית ומרחבית טובה. בנוסף, כבכל תחום מחקר, כישורים יצירתיים ("חשיבה מחוץ לקופסא") יהוו יתרון.
בתחומי העניין, רצוי להתעניין בתחומי המדע וכנטייה משנית בתחומי הארגון, החברה והטכנולוגיה (אחד מהם או יותר).
בתכונות האישיות – יצירתיות ומהצד השני מבניות בתהליכי חשיבה, כמו כן נדרשת סבלנות לתהליכים מחקר ארוכים שלא תמיד מניבים תוצאות, יכולת התמודדות עם מצבי אי וודאות, עצמאות בתפקוד, סדר וארגון. יחסי אנוש תמיד יועילו.
כמובן שבמידה והבוגר/ת ישתלב גם בתחומי הניהול, רצוי שיהיה עצמאי, דומיננטי, מקבל החלטות, שקול, בעל חשיבה מקורית ויחסי אנוש טובים.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
ד"ר תמי אמיר
תחום פרא רפואי העוסק במדעי הבריאות הבסיסיים ובמדעי הרוקחות (כימיה תרופתית, רוקחות קלינית) ולצדם קורסים העוסקים בהיבט הטיפולי ובהיבטים הכלכליים של הרוקחות. ככזה, על הסטודנט/ית לרוקחות להיות בעל הבנה אנליטית לוגית גבוהה, להיות בקיא בשפה האנגלית ובעל ידע כמותי טוב.
תחומי העניין של הפונים לרוקחות, הם נטייה לתחומי המדע והמחקר ולצדם נטייה חברתית וארגונית. כלומר, העוסק בתחום צריך לאהוב לעשות מחקר, על כל המשתמע מכך, להיות חקרן וסקרן באישיותו ובנוסף, בעל עניין חברתי במתן שירות לאנשים (יכולת למתן שירות, ליצירת קשר בינאישי, לרגישות ולאמפתיה).
בתכונותיו האישיות – בראש וראשונה אחראי, עצמאי בתפקודו, קפדן, אמין. שם לב לפרטים. יסודי. ובנוסף – מדויק, מסודר ומאורגן, יכולת יצירת קשר נעימה וקלה ובעל יחסי אנוש טובים.
רוקחים העובדים במחקר או בעת לימודיהם, טוב יהיה אם יהיו סקרנים, חקרנים, יצירתיים, בעלי סבלנות לתהליכי מחקר ארוכים ויכולת התמודדות טובה במצבי אי וודאות, בהם נפגשים לא אחת בשלבי המחקר השונים.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp