רוצה פרטים על ייעוץ ארגוני או משאבי אנוש?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - ייעוץ ארגוני או משאבי אנוש?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ייעוץ ארגוני או משאבי אנוש? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: ניהול משאבי אנוש או ייעוץ ארגוני
 
מי שמעוניין להתפתח לעמדה ניהולית, לעבוד עם אנשים, ולהתעמק בשאלות הנוגעות להתנהגות חברתית או לגורמי רווח ורווחה, עשוי להתלבט בין שני תחומי לימוד: לימודי ייעוץ ארגוני או לימודי משאבי אנוש. שניהם מתאימים למועמדים עם ראייה רחבה וכושר אבחנה, ובכל זאת קיימים הבדלים מהותיים. לפניכם טבלה המונה הבדלים מרכזיים בין המקצועות, ומטרתה לסייע לכם להחליט לאיזה מהם אתם נמשכים יותר.
 
 
  ייעוץ ארגוני       משאבי אנוש      
למי זה מתאים?        למי שרוצה לעסוק בשיפור וייעול התנהלות בחברות, מפרספקטיבה רחבה למי שרוצה לעסוק במיון וגיוס עובדים, הדרכת עובדים, תקשורת ויחסים בין מעסיק לעובד
משך הלימודים לימודי תואר ראשון (מומלץ: פסיכולוגיה חברתית/תעסוקתית, מדעי ההתנהגות, או לחילופין – מנהל עסקים) אורכים שלוש שנים; בנוסף שנתיים אקדמיות נדרשות לתואר שני בייעוץ ארגוני. בסך הכל - חמש שנים. שלוש שנים לתואר ראשון; רצוי לעשות גם תואר שני, אך לא חובה.
תכנים לימודיים ניתן להתמחות באימון ניהולי, ייעוץ מחקרי, פיתוח אסטרטגי, התנהגות ארגונית ועוד. ניתן ללמוד במסלול ראשי או כהתמחות משנית עם מנהל עסקים, מדעי ההתנהגות, כלכלה וניהול. 
תנאי קבלה תואר ראשון במנהל עסקים, במדעי החברה או במדעי ההתנהגות בממוצע 80 ומעלה, והשלמות רלוונטיות תעודת בגרות וציון פסיכומטרי, כאשר הממוצע משתנה ממוסד למוסד.
דרישה בשוק עד שנות התשעים היה קיים קדר מצומצם של אנשים שעסקו בתחום, ואילו עתה יועצים ארגוניים נאלצים להתחרות לא רק אחד בשני, אלא גם באנשים המציגים עצמם כיועצים ארגוניים, אך למעשה לא עברו אותה הכשרה. הסיכוי למצוא עבודה כשכיר, נמוך ביותר. כיום, יועצים ארגוניים מאוגדים באמצעות ארגון איפ"א. תחרות גבוהה, ויש חשיבות לגורמי אישיות ולתואר שני, ופחות למקצוע התואר הראשון, בהתקבלות לעבודה. חשוב לצבור ניסיון בגיוס דרך רשתות חברתיות ובעבודה מול מנהלים.
שכר יועץ ארגוני בשנים הראשונות מרוויח בין 5,000 ₪ ל 10,000 ₪ בחודש. בעלי ותק יכולים להגיע ל - 17,000 ₪ בחודש. בעלי תואר ראשון במשאבי אנוש מרוויחים בתחילה בסביבות 6,000 ₪ בחודש, ובעלי ותק יכולים להרוויח בין 10,000 ל - 17,000 ₪ בחודש.
אפשרויות תעסוקה פיתוח ארגוני, ניהול פרויקטים, ניהול מערכי שירות, הנחיית קבוצות, עזרה אישית למנכ"ל, משאבי אנוש, העברת סדנאות מקצועיות  מיון וגיוס עובדים, השמת מבקשי עבודה בחברות, רכזות או ניהול משאבי אנוש בארגונים פרטיים וציבוריים
מה עושים במקצוע? ביצוע הערכות וסקרים, העברת סדנאות להכשרת צוותים, הובלת שינויים בארגונים, בניית אסטרטגיה או תכנית עבודה גיבוש ראיונות קבלה, תשאול מועמדים ועריכת מיונים, הכוון תעסוקתי, אחריות מנהלתית על מערך כוח אדם בארגון
לימודי המשך ניתן להמשיך ללימודי מחקר. רצוי להעשיר את הידע בקורסים פיננסיים ועסקיים. ניתן להמשיך ללימודי תואר שני בייעוץ ארגוני, או לכל תחום רלוונטי אחר. 
 
 
גולשים שואלים
 
יש לי תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במשאבי אנוש, האם אני יכולה לעבוד כיועצת ארגונית?
  • על מנת לעבוד כיועצת ארגונית את חייבת ניסיון תעסוקתי, ורוב המעסיקים דורשים תואר שני בייעוץ ארגוני. נדיר למצוא עבודה בתחום ללא תואר שני. חשוב שתדעי, כי רוב היועצים הארגוניים הם עצמאיים, ומעט מאד חברות מעסיקות יועצים כשכירים. לכן, כדאי שתתחילי לצבור ניסיון תעסוקתי רלוונטי ובמקביל תלמדי לתואר שני.  
 
 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ייעוץ ארגוני או משאבי אנוש?

רוצה לדעת יותר על ייעוץ ארגוני או משאבי אנוש?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד ייעוץ ארגוני או משאבי אנוש

חוות דעת של סטודנטים: בחירת לימודים

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא בחירת לימודים

ד"ר תמי אמיר
למועמדים המתעניינים בתחומים חברתיים ומעוניינים לעבוד בארגונים, משאבי אנוש מהווה תחום מבוקש. כיום, יש הרבה תוכניות לימודים המקנות אפשרויות תעסוקה בתחום זה (לימודי עבודה, התנהגות ארגונית, מדעי ההתנהגות, ניהול כח אדם, פסיכולוגיה ארגונית ומשאבי אנוש) ובכולם ניתן להגיע לאותו תפקיד.
תחום משאבי האנוש, מתאים לאנשים שהיכולת המילולית שלהם טובה, הנוטים לתחומי עניין חברתיים ארגוניים עסקיים ואמנותיים ויש להם רצון להשתייך לארגון/חברה בסדר גודל בינוני ומעלה.
התפקידים בהם ניתן להשתלב הם תפקידי מיון, גיוס, אבחון, יעוץ, ליווי, הובלת שינויים בארגון, הפקת אירועי חברה ועוד.
בתחום זה, יכול כל העוסק בו להביא לידי ביטוי את נימתו האישית והאמנותית וליזום אירועים או תהליכים שמטרתם שיפור אוירת העבודה בארגון.
מקומות העבודה לאחר הלימודים מגוונים מאד וניתן להשתלב בכל ארגון בין אם בהייטק, בחינוך, במוסדות תרבות, מלונאות, משרדי ממשלה, ביטוח ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp