רוצה פרטים על ביוטכנולוגיה או ביולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - ביוטכנולוגיה או ביולוגיה?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ביוטכנולוגיה או ביולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: ביולוגיה או ביוטכנולוגיה
 
צעירים המתלבטים בין לימודי ביולוגיה ובין לימודי ביוטכנולוגיה, קרוב לוודאי שהם מתעניינים בטבע, ברפואה ו/או בחקלאות. לשני המקצועות יש נגיעה בתחום לימודי מדעי החיים, אלא שאחד הוא תואר מדעי, ואילו השני – תואר הנדסי. מה זה אומר? – להלן ההבדלים בין ביולוגיה וביוטכנולוגיה בהרחבה.
 
ההבדלים
 
  ביולוגיה    ביוטכנולוגיה   
למי זה מתאים?    מתאים למי שרוצה להיות מדען או להמשיך למחקר בתחום, וכן למי שרוצה להשתלב בתעשיית התרופות והמזון. למי שאוהב הנדסה, רוצה תואר מהנדס, ויש לו גם עניין במדעי החיים והטבע 
משך הלימודים 3 שנים (תואר במדעים) 4 שנים (תואר בהנדסה)
תוכן לימודי מתמקדים בחומרים שעוזרים להבין את הטבע; את המבנים, המגוונים, הסביבות, ההתנהגויות ומערכות הגומלין. לשם ההשוואה, עוסקים הרבה פחות במקצועות מדעיים אחרים, כמו פיזיקה ומחשבים. בהתאם לכך שזה תואר הנדסי, לומדים הרבה פיזיקה ומתמטיקה + מחשבים, סטטיסטיקה ועוד מקצועות מסביב לביולוגיה.
אלטרנטיבה מומלצת

ביולוגיה חישובית או תואר דו חוגי בביולוגיה ומחשבים. באופן זה, תקבלו יותר ביולוגיה, וגם תזכו בטכנולוגיה.

מה דרוש כדי להתקבל? בגרות מלאה וציון פסיכומטרי בסביבות 560  בגרות מלאה וציון פסיכומטרי בסביבות 600
דרישה בשוק קיימת דרישה לבוגרי תואר ראשון בביולוגיה גם בתעשייה, ולא רק במחקר הדרישה פחות גבוהה. ברוב הצעות העבודה בתחום מדעי החיים, שבהן מחפשים מהנדסים (בניגוד למדענים), יחפשו אחרי בוגרי הנדסת כימיה או הנדסת חומרים.
שכר ביולוגים מתחילים מרוויחים בסביבות 6,500 ₪ בחודש. ביולוגים מתחילים עם תואר שני מרוויחים בסביבות 12,500 ₪ בחודש.    עובדים מתחילים בעלי תואר ראשון בביוטכנולוגיה מרוויחים בסביבות 6,000 ₪ בחודש, ולאחר כמה שנים מגיעים גם ל – 10.5 אלף ₪ בחודש; עם תואר שני מרוויחים בהתחלה בסביבות ה – 10.5 אלף, ובעלי וותק עם תואר שני מרוויחים בסביבות 20,000 ₪ בחודש.   
אפשרויות תעסוקה הוראת ביולוגיה, מחקרי מעבדה, פיתוח וייצור תרופות ומזון, תועמלנות רפואית, או מחקר אקדמי (המשך לימודים עם מלגה) פיתוח תרופות וייצור מזון, גילוי גז ונפט, תועמלנות רפואית, מחקר והוראה באקדמיה
אפשרויות ללימודי המשך תואר שני בביולוגיה ובמקצועות מדעיים קרובים   תואר שני בביוטכנולוגיה/ ביוטכנולוגיה ימית, תואר שני במקצועות ההנדסה הקשורים למדעי החיים, כגון: הנדסת חומרים, הנדסת כימיה, הנדסה רפואית, הנדסת תרופות, הנדסה גנטית ועוד; ייתכנו השלמות נדרשות.
 
 
שאלות ותשובות
 
סיימתי תיכון במגמות כימיה וביולוגיה, ומעניין אותי להתעסק בפיתוח תרופות ובתחומי הגנטיקה והתאים, מה כדאי לי ללמוד?
  • תואר ראשון בביוטכנולוגיה משלב תחומים כמו גנטיקה, ביולוגיה מולקולארית, פיתוח מוצרי מזון, תרופות ועוד. מאחר ולמדת מדעים, תוכלי להגיש מועמדות למסלול זה.

 

סיימתי תואר ראשון בביולוגיה, ואני מעוניינת להשתלב בתעשיית התרופות. איזה תואר שני יתאים לי?
  • תוכלי להמשיך לתואר שני בביולוגיה או בביוטכנולוגיה, שניהם מכוונים לעולם התרופות.
 
אני בת 21, ומאד מעניין אותי תחום הגנטיקה וההנדסה הגנטית. האם יתאים לי ללמוד ביוטכנולוגיה או ביולוגיה?
  • לימודי הביולוגיה מתאימים יותר אם את מתכוונת לעסוק במחקר. לעומת זאת, בלימודי הביוטכנולוגיה הדגש הוא ייצור ותעשייה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ביוטכנולוגיה או ביולוגיה?

רוצה לדעת יותר על ביוטכנולוגיה או ביולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: בחירת לימודים

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא בחירת לימודים

ד"ר תמי אמיר
ביולוגיה הנו מקצוע מחקרי תיאורטי. החוג לביולוגיה נחשב כחוג ש"אינו ריאלי" ואינו "הומאני" אלא נמצא היכן שהוא באמצע, אך למרות זאת, על סטודנט בחוג לביולוגיה להתמודד בשנות לימודיו הראשונות עם הרבה מקצועות כמותיים לא פשוטים (מתמטיקה, פיזיקה, כימיה) ולכן רצוי שכישוריו הכמותיים של מועמד לביולוגיה יהיו טובים. סטודנט לביולוגיה, כדאי שיתעניין במדע ובחקר, ושבסגנון עבודתו יתהה מהיכן "צומחים הדברים" ופחות יקבל דברים כפשוטם. ככל שיהיה סבלן לתהליך מחקרי תיאורטי שאורך זמן ויודע עליות ומורדות ולא יתייאש, כך צפוי שיצליח יותר הן בלימודים והן בתעסוקה.
מבין התכונות שיכולות לעזור לסטודנט/ית בתחום זה הם: סבלנות לתהליכי מחקר ארוכים שבמהלכם קיים מרכיב של אי וודאות, תחושת מסוגלות להתמודד עם מצבים עמומים, רצויה יכולת חברתית לעבודה/לימודים בצוותים, ארגון, סדר, דיוק, סקרנות, משמעת עצמית.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
ד"ר תמי אמיר
תחום מחקרי המשלב את הידע הטהור של עולמות הביולוגיה, כימיה, מתמטיקה ופיזיקה בידע הנדסי טכנולוגי המנסה להפיק חומרים וליצור מוצרים בתחום התעשייה הרפואה והחקלאות מאורגניזמים חיים (תאים, רקמות, צמחים, מיקרואורגניזמים ועוד).
סטודנט הלומד תחום זה, צריך להיות בעל יכולת אנליטית לוגית גבוהה, יכולת כמותית וטכנית כמו גם יכולת צורנית טובה וכמובן רצויה שליטה טובה בשפה האנגלית.
בנטיותיו, רצוי שיתעניין בתחומים מדעיים, חברתיים וטכנולוגיים. בתכונות האישיות – חקרן, סבלן, אוהב עבודת חקר ואינו זקוק תמיד לאינטראקציות חברתיות, מכיל תהליכי מחקר ארוכים, עצמאי, מסודר, מאורגן וסקרן.
כמובן שבמידה והבוגר ישתלב גם בתחומי הניהול, רצוי שיהיה עצמאי, דומיננטי, מקבל החלטות, שקול, בעל חשיבה מקורית ויחסי אנוש טובים.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp