השתלמויות עמיתים לעובדי מדינה - דעו את זכויותיכם!

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על עמיתים השתלמויות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השתלמות עמיתים
 
מה זה אומר?
 
בשנת 1999 התכנסו יחד לישיבה נציגי הסתדרות העובדים, נציגים מטעם ארגון המעסיקים ואנשי משרד האוצר. בישיבה זו חתמו יחד על הסכם קיבוצי, המקנה לעובדי מדינה (עובדים בדרג מינהלי) זכות להירשם כחברים בעמותות לקידום מקצועי. בפועל, המעסיק מחויב לשלם לעמותות אלו דמי חבר שנתיים בגין עובדי מדינה המועסקים אצלו, והאחרונים רשאים להשתתף בשני סמינרים לפיתוח מקצועי בכל שנה. סמינרים אלה מאורגנים על ידי העמותות לקידום מקצועי, או לחילופין על ידי ועד העובדים במקום העבודה. רוב הקורסים מתקיימים בשעות אחר הצהריים, לנוחיות העובדים.
 
זכאויות לעמיתים
 
בכל שנה עומדים לרשות העמיתים אלף שקלים למטרת השתתפות בסמינרים מקצועיים. במקרים של אי מימוש הזכאות, ישנה הצטברות של 50% משנה לשנה. בקורסים המוכרים לגמול השתלמות א' סבסוד הלימודים הוא בלתי מוגבל. משמעות הדבר היא שהעובדים יכולים להשתתף בכמות בלתי מוגבלת של קורסים המוכרים לגמול א', וליהנות משכר לימוד נמוך, העומד על 190 שקלים לכל 50 שעות.
 
הכרה בגמול מזכה את העובד/ת בתוספת פנסיונית של כ – 328 שקלים ברוטו בתלוש השכר החודשי. ניתן לצבור שעות לימוד לקבלת גמול לאורך תקופה של עד חמש שנים. סכום הגמול נקבע בהתאם לשיעור המשרה. חשוב לציין, כי יש להבדיל בין קורסים מקצועיים לקורסי העשרה. עובד/ת הרוצה בגמול חייב/ת להשלים לפחות 200 שעות בקורסים מקצועיים, זאת מתוך הכמות הכוללת של השעות המצטרפות לגמול השתלמות.
 
עמית יכול לפנות לעמותה בבקשה לסיוע פיננסי לצורך תשלום שכר הלימוד, במידה והוא מעוניין להשתתף בהשתלמות או בקורס המוכר לגמול במשרד החינוך או במרכז השלטון המקומי. עובדים עמיתים המעוניינים להשתתף בקורסים ברשויות מקומיות, המוכרים לגמול מיוחד, יכולים ליהנות ממלגה על סך אלף שקלים בשנה. הם יוכלו ליהנות ממלגה זו פעמיים בלבד לאורך חייהם המקצועיים.
 
המועצה המדעית מכירה בזכאותם של רופאים מומחים, המועסקים בהיקף מינימלי של חצי משרה, לצאת להשתלמויות עמיתים, שמטרתן התמקצעות בנושא מסוים בתחומי העיסוק הרפואי שלהם. אישור היציאה להשתלמות מתבצע לאחר הגשת בקשה, שמצורפים אליה אישור המתמחה, אישור מנהל המחלקה ותכנית מפורטת של הקורס. השתלמויות לדוגמא שהוכרו על ידי המועצה המדעית התקיימו בנושאים כגון: דימות ילדים, פסיכיאטריה של הזקנה, השתלת מח עצם, שבץ מוח, רפואת מתבגרים ועוד.
 
 
תכנית אופק חדש
 
תכנית אופק חדש הוקמה במטרה לעודד את מימוש הזכאות להשתתפות בסמינרים בקרב העובדים. כיצד? במסגרת תכנית זו נוספו אפשרויות מגוונות ללימודי השתלמות, בעלות נמוכה ובקרבת אזורי מגורים ותעסוקה. הנגישות הגיאוגרפית לקורסי ההשתלמות מתאפשרת בזכות שיתופי פעולה עם מכללות בכל רחבי הארץ.
 
 
אופי ההשתלמויות
 
במרבית המקרים, להשתלמויות העמיתים ישנה מטרה ליצור גיבוש בין העובדים ולתרום לאווירה טובה במקום העבודה, אמצעים המסייעים למניעת שחיקה ולהגברת שביעות הרצון מן העיסוק המקצועי, ומהחיים בכלל. חלק מן הקורסים נושאים אופי חווייתי חזק. כך למשל, עובדי עיריית קריית אתא השתתפו בסמינר שכלל נסיעה לבודפשט, ביקור במפעל מיחזור מים בקרבת נהר הדנובה ומסע בעקבות אתרי הנצחה יהודיים.
 
בקורסים מסוימים מושם דגש על לימוד של כלי עזר, למקצוע ולחיים. כך למשל, עובדי בית החולים שערי צדק השתתפו בסמינר, שבו קיבלו עצות מעשיות לניהול יעיל של כלכלת משק הבית ולתכנון הוצאות. הסמינר כלל גם חלק שיוחד לדיון בזכויות עובדים ודיני עבודה. בכפר יאסיף השתתפו העובדים בקורס אקסל. 
 
קיימות גם תכניות ייעודיות לבכירים בארגונים. אלה הם קורסי ניהול לגמול השתלמות, שבהם ניתן לפתח כישורי מנהיגות ולהכיר כלים חדשים לייעול תהליכי הניהול. רבות מתכניות השתלמות אלה הן ייעודיות לעובדי מדינה.
 
קורסים לדוגמא
 
השתלמויות לעובדי מדינה מוצעות במגוון נושאים, באזורי הארץ השונים. הבאנו לכם כמה דוגמאות מן הקורסים הניתנים לבחירה:
 
 • פיתוח קריירה
 • גישור
 • עריכה לשונית
 • אנגלית
 • עזרה ראשונה
 • שוק ההון
 • שיפור השירות
 • שפת גוף
 • קבלת החלטות
 • אסרטיביות
 • תקשורת בינאישית
 • יישומי מחשב
 • תוכנות אופיס השונות
 • מבואות בפסיכולוגיה וסוציולוגיה      
 • ועוד
 
 
חוות דעת של סטודנטים: השתלמויות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp