קורסי השתלמות בחינוך באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי השתלמויות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על השתלמויות עובדי הוראה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השתלמויות למורים באוניברסיטת תל אביב

 

ממשיכים להתפתח בחינוך וברווחה

 

אוניברסיטת תל אביב מציעה מגוון רחב של השתלמויות בתחומי דעת שונים הפתוחות גם לקהל הרחב, ומיועדות בעיקר למורים הנמצאים בשנת שבתון. ההכשרות מתבצעות בקבוצות קטנות, הן מונחות בידי מרצים בעלי ניסיון רב, ומעניקות למשתתפים חוויה מעשירה ויתרון וקידום מקצועי.

 

על ההשתלמויות

 

תכניות ההשתלמות מתפרשות על פני שנה או שנתיים אקדמיות, ומתקיימות אחת לשבוע, בין חצי יום ליום לימודים מלא. ניתן להשתתף בסדנאות בהיקף קצר של 30 עד 56 שעות, או בסדנאות ממושכות יותר בהיקף של 168 עד 280 שעות. ההשתלמויות מוכרות לגמול השתלמות, ומורים בשנת שבתון רשאים לממן את שכר הלימוד באמצעות קרן ההשתלמות, באופן חלקי.

 

מסלולים אפשריים

 

אבחון לקויות למידה

 

התכנית מיועדת לבוגרי תואר שני בלקויות למידה, שסיימו את התואר עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה. ההכשרה מקנה כלים לאבחון לקויות למידה, קשיים שפתיים ולקויות סנסומוטוריות אצל ילדים ומבוגרים. במהלך ההכשרה המשתתפים מפתחים מיומנויות לניתוח כלי אבחון שונים, הם בונים תכניות טיפול בהתאם לממצאים, ומתנסים בעבודה מעשית במרכזי אבחון.

 

התכנית מתפרשת על פני שנה וחצי, ונלמדת בהיקף של 224 שעות המוכרות לגמול עם ציון. מורים בשנת שבתון זכאים לסבסוד חלקי. בוגרי הקורס זכאים לקבל תעודת הכרה לאבחון לקויות למידה מטעם משרד החינוך.

 

מנחי שילוב לילדים אוטיסטיים

 

קורס מנחי שילוב מתאים למטפלים ולמחנכים שבמסגרת תפקידם הם עובדים עם צעירים ומתבגרים בעלי לקות על רצף האוטיזם. במהלך ההכשרה המשתתפים רוכשים הבנה תיאורטית ומעשית רחבה בנושא האוטיזם, הם נחשפים לאסטרטגיות ולמודלים שונים בתחום הנחיית השילוב, ומתנסים בעבודה מעשית. על מנת להתקבל למסלול נדרש תואר ראשון בחינוך או בטיפול וניסיון מעשי בעבודה עם אוטיסטים.

 

התכנית מתפרשת על פני שנתיים ונלמדת בהיקף של 224 שעות לגמול עם ציון, באישור משרד החינוך.

 

ניתוח התנהגות יישומי ABA

 

קורס ABA מתאים לבוגרי תואר שני בתחומי הטיפול והייעוץ, כמו: פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק וכדומה, המעוניינים לקבל הכנה מקיפה לקראת מבחני ההסמכה הבינלאומיים בתחום ניתוח ההתנהגות היישומי. סטודנטים שלא ייגשו למבחני ההסמכה, יהיו זכאים לאישור על השתתפותם בקורס בלבד. ההכשרה כוללת הקניית כלים מתקדמים לאבחון ולהערכה קליניים, שיטות מגוונות לתצפיות, אסטרטגיות לטיפול התנהגותי, בניית תכניות התערבות והתנסות מעשית.

 

התכנית מתפרשת על פני שנתיים ונלמדת בהיקף של 300 שעות אקדמיות, כאשר 280 שעות מוכרות לגמול עם ציון ו - 60 שעות מוכרות לעובדי הוראה בשבתון בהתאם למתווה אופק חדש.

 

ייעוץ בהתפתחות קריירה לצעירים

 

הקורס מיועד לפסיכולוגים, לעובדים סוציאליים, ליועצים חינוכיים ולבוגרי לימודי עבודה, המעוניינים לרכוש כלים עיוניים ומעשיים בתחומי הייעוץ וההכוונה לבניית עתיד מקצועי. התכנית עוסקת ביחסי עבודה ומשפחה, במתן הדרכה ברשת, בבניית תהליכי חקירה מתמשכים, והיא כוללת גם התנסות מעשית. על מנת להתקבל ללימודים נדרש תואר שני בתחומים רלוונטיים, אך תתאפשר גם קבלת בוגרי תואר ראשון בעלי ניסיון מעשי בעבודה עם מבוגרים וצעירים.

 

 

ההכשרה נלמדת בהיקף של 168 שעות אקדמיות לגמול עם ציון, ולבוגרים תוענק תעודת סיום מטעם האוניברסיטה.

 

הנחיית קבוצות במעגל החיים

 

הסדנה חושפת בפני משתתפיה שיטות מגוונות להנחיית קבוצות בתחומי עניין מגוונים. היא מתאימה לאנשי חינוך בוגרי תואר ראשון, שבמסגרת עבודתם הם מכשירים צוותים ועוסקים בפעילויות הדרכה. התכנית כוללת ימי התמחות מרוכזים, ומקנה לסטודנטים כלים מעשיים להנחיה בסגנונות שונים, הבנה של תהליכים קבוצתיים, חשיפה לתיאוריות העוסקות במעגלי החיים ועוד.

 

היקף הסדנה הוא 224 שעות אקדמיות המוכרות לגמול עם ציון, חלק מהשעות מוכרות גם למתווה אופק חדש, והבוגרים מקבלים תעודת סיום.

 

ייעוץ ארגוני למערכות חינוכיות

 

קורס ייעוץ ארגוני למערכות חינוכיות מיועד לבעלי תפקידים מרכזיים במערכת החינוך, בוגרי תואר ראשון ומעלה, המעוניינים לפתח את יכולת החשיבה האסטרטגית ולסגל סגנון אישי בייעוץ. במהלך הלימודים המשתתפים בוחנים את זהותו המקצועית של היועץ, הם עוסקים בתרבות ארגונית, ומבינים כיצד להתמודד במצבי משבר.

 

ההכשרה נלמדת בהיקף של 224 שעות אקדמיות לגמול עם ציון וכוללת גם התנסות מעשית. חלק מהשעות מוכרות למתווה אופק חדש.

 

ייעוץ ארגוני – הלכה למעשה

 

סדנה מתקדמת, המיועדת לבעלי תואר שני במדעי החברה, מדעי ההתנהגות ומנהל חינוכי, המעוניינים להעמיק ולפתח מיומנויות מתקדמות ולרכוש כלים יישומיים להתמודדות עם האתגרים השונים במערכת החינוך. התכנית עוסקת בפיתוח האישיות, הובלת שינוי במוסד החינוכי, ייעוץ ממוקד פתרון, התערבות במצבי חירום ועוד.

 

הסדנה בנויה משבעה מפגשים, כאשר כל מפגש מונחה על ידי מומחה אחר בתחומי הייעוץ הארגוני. ההיקף הוא 30 שעות אקדמיות.

 

 

ביבליותרפיה

 

התכנית לתעודה בביבליותרפיה מתאימה למורים לספרות, לספרנים, למטפלים באמנות ולאנשי החינוך המיוחד, המעוניינים להיפגש עם טקסטים ספרותיים מגוונים וליצור באמצעותם קשר עמוק עם הקול הפנימי. במהלך ההכשרה הסטודנטים נחשפים ליסודות הביבליותרפיה, הם מתמקדים בתחושות ורצונות ובפיתוח המודעות, ולומדים להתאים יצירות ספרותיות למצבי החיים השונים.

 

ההכשרה נלמדת בהיקף של 112 שעות המוכרות לגמול עם ציון ו- 60 שעות למתווה אופק חדש, והיא מקנה לבוגרים תעודת סיום.

 

כתיבה תרפית

 

הסדנה מאפשרת למשתתפיה לפתח את היכולת של כתיבה זורמת וספונטאנית ושל הבעה חופשית ללא מעצורים, ומקנה כלים לעבודה חינוכית עם תלמידים, על מנת שיוכלו לתאר במילים הכתובות את הפחדים, החששות, המחשבות והרצונות.

 

התכנית נלמדת בהיקף של 56 שעות גמול עם ציון, והיא פתוחה לקהל הרחב ומיועדת למחנכים, מטפלים ויועצים ולבוגרי הסדנה לביבליותרפיה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי תעודה | קורסים

איפה עושים קורס הכנה למבחן NCLEX?
Sabrine Kassas
ללא תגובה
היכן לומדים טכנאי מוצרי חשמל?
בשארה
ללא תגובה
אפשרויות לימוד לקהל הגיל השלישי
אורלי אלקלעי
1 תגובות
היכן לומדים קורס גמול השתלמות?
ואליד זבידאת
1 תגובות
נושאי לימוד בקורס זוגי
רון
1 תגובות
משך ועלות קורס ניהול סיכונים
איה
1 תגובות
איפה לומדים קורס הכנת שוקולד?
שיר שטיין
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp