השתלמויות מקצועיות בחקלאות במדור ללימודי חוץ באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי השתלמויות?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - השתלמויות לחקלאים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השתלמויות מקצועיות במדעי בעלי החיים במדור ללימודי חוץ באוניברסיטה העברית

 

איך עושה פרה?

 

תחום מדעי בעלי החיים עוסק בשימוש בחיות משק בחקלאות, ובמחקר הביולוגי והפיזיולוגי. הוא נוגע בתחומי הגידול, התזונה, הרבייה והגנטיקה של חיות שונות, ובהיבטים המסחריים של תעשיית המזון.

 

המחקר הישראלי במדעי בעלי החיים מתקדם בצעדי ענק בעשורים האחרונים, והענף כולו עובר תהליכי מיכון ושכלול טכנולוגיים. כמו כן, עולה המודעות לסוגיות איכות הסביבה ובעלי מקצוע רבים עוברים לגידול אורגני של בעלי חיים.

 

המדור ללימודי חוץ של האוניברסיטה העברית מקיים מגוון השתלמויות מקצועיות לעובדים בענפי הלול, המדגה, הצאן והרפת, המאפשרות פיתוח של היכולות המעשיות והכלכליות. התכניות שייכות לחוג למדעי בעלי החיים, וניתן לשלבם עם לימודי איכות הסביבה, כלכלה, או ביוטכנולוגיה.

 

להלן קורסי הניהול השונים המוצעים לחקלאים ביחידה ללימודי חוץ:

 

קורס ניהול לול

 

הקורס הוא פרי שיתוף פעולה בין האוניברסיטה העברית לבין מערך בריאות העופות של השירות הווטרינרי. הוא עוסק בתהליכים השונים שמצריך ניהול לול, כמו למשל טיפול בעופות והזנתם, וטרינריה, כלכלה, גידול עופות אורגניים, ובסוגיות באיכות הסביבה. השיעורים סוקרים את הפיתוחים החדשניים בענף, ומסייעים לבוגרים להשתלב בעבודה רווחית בשוק המודרני.

 

הלימודים מתאימים לבעלי חוות, לנציגי חברות בתחום שירותי הלול, ולעובדים בלולים. הקורס מתפרש על פני שנה, וכולל בסל הכל 220 שעות. השיעורים מתקיימים ביום לימודים אחד בשבוע, בשעות אחר הצהרים, ובמסגרתם הסטודנטים משתתפים בהרצאות עיוניות, בסדנאות במעבדה ובסיורים לימודיים.

 

 

קורס ניהול מדגה

 

הלימודים הם פרי שיתוף פעולה בין האוניברסיטה לבין אגף הדיג של משרד החקלאות. הם מיועדים לעובדי ומנהלי חוות דגים, ולבכירים בחברות בתחום שירותי המדגה. השיעורים סוקרים סוגיות בגנטיקה, פיזיולוגיה, חקלאות ימית ואיכות המים, וכן נוגעים בפן המסחרי של הענף, כמו איכות המוצר וכלכלת הייצור.

 

הקורס מתפרש על פני כחצי שנה, והשיעורים מתקיימים בשעות הצהריים ביום אחד בשבוע. הסטודנטים נדרשים לבחור מסלול התמחות, במערכות אינטנסיביות בברכות וחוות או בגידול דגי נוי.

 

קורס ניהול צאן

 

הקורס מנוהל על ידי הפקולטה לחקלאות ולסביבה ומועצת החלב, והוא מיועד למגדלי כבשים ועיזים, ולעוסקים בשירותים בענף הצאן. הסטודנטים דנים בגידול גזעים שונים, בהזנת בעלי החיים, ובמחלות שונות של צאן, וכמו כן, עוסקים בהיבטים הכלכליים של עיבוד החלב ושיווק התוצרת. השיעורים כוללים מגוון סיורים והתנסות מעשית, ומועברים על ידי בכירים בענף הדיר. הם מתפרשים על פני שנה אחת, ומתקיימים בשעות אחר הצהריים באחד מימי השבוע, בקמפוס הפקולטה הממוקם בעיר רחובות.

 

קורס ניהול רפת

 

הלימודים מתאימים לבכירים בענף הרפת, כמו מנהלי רפתות, ווטרינרים, ועומדים בראש מרכזי מזון. הסטודנטים סוקרים את תחומי העבודה השונים הכרוכים בניהול רפת, כמו שגרת חליבה, רבייה, פיטום, גידול עגלות, וכן היבטי ניהול, מימון וכלכלה. כמו כן, הם בוחנים תהליכי מיכון שעוברות הרפתות בשנים האחרונות, ומתוודעים למגוון שיטות טכנולוגיות חדשות.

 

הקורס להכשרת מנהלי רפתות מתפרש על פני שנה וחצי. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב, ובמסגרתם משתתפים הסטודנטים במגוון סיורים ומעבדות. הם נדרשים להגיש מטלות עיוניות ועבודה מסכמת על מנת להיות זכאים לתעודת הגמר.

 

 

תעודה

 

סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם ועומדים בכל חובות הקורס, זכאים לקבל תעודת גמר, המוענקת מטעם הפקולטה לחקלאות מזון וסביבה על שם רוברט ה. סמית, המדור ללימודי חוץ באוניברסיטה העברית, והשירות הווטרינרי. על מנת לקבל את התעודה, נדרשים המשתתפים לנוכחות מלאה במפגשים, להשתתפות בסיורים ובסדנאות, ולהגשת מטלת הסיום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

פורום לימודי תעודה | קורסים

היכן לומדים טכנאי מוצרי חשמל?
בשארה
ללא תגובה
אפשרויות לימוד לקהל הגיל השלישי
אורלי אלקלעי
1 תגובות
היכן לומדים קורס גמול השתלמות?
ואליד זבידאת
1 תגובות
נושאי לימוד בקורס זוגי
רון
1 תגובות
משך ועלות קורס ניהול סיכונים
איה
1 תגובות
איפה לומדים קורס הכנת שוקולד?
שיר שטיין
1 תגובות
קורס גישור בסיסי
מירב
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp