קורס דוברות פוליטית, היחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי תקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על הקריה האקדמית אונו - דוברות פוליטית.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס דוברות פוליטית ביחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו

 

מסלול הלימודים  אינו פעיל 

 

איש הקשר בתקשורת ובפוליטיקה

 

לימודי דוברות מתמקדים בגורם המקשר בין חברי המערכת הפוליטית לבין אמצעי התקשורת ויחסי הציבור. הדובר נוגע במסגרת תפקידו במגוון פלטפורמות, כמו עיתונות, רדיו, אינטרנט, טלוויזיה ומסיבות עיתונאים, וככזה עליו לשלוט בדרכי התנהלות המדיה ובאקטואליה הפוליטית. יכולות השכנוע והאסטרטגיה של הדובר הן בין הגורמים שיכריעו לבסוף את הצלחת הקמפיין הפוליטי, ויקבעו אם יזכה לתמיכת הציבור.

 

תכנית הלימודים

 

בתחילת הלימודים בקורס, נחשפים המשתתפים למבנה המערכת הפוליטית הישראלית, ולדרגי התפקידים בה, ובמקביל לומדים על ערוצי התקשורת השונים בישראל ועל התחרות ביניהם. לאחר מכן, הם מעמיקים במערכת היחסים בין התקשורת וחברי הממשלה והכנסת, וביטוייה היום יומיים. הם לומדים על סוגיות בהן נדרשים דוברים להגיב לעיתונות ולטלוויזיה, ומקבלים כלים לכתיבה יעילה למגוון סוגי מדיה. הם גם חוקרים אסטרטגיות שונות להתמודדות עם משברים תקשורתיים. כמו כן, הם סוקרים את ההתפתחויות האחרונות בתחום הדוברות באינטרנט, ולהשפעות שלהן על הדוברות הקלאסית.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים בקורס דוברות מתפרשים על פני כארבעה חודשים, ומתקיימים במסגרת 16 מפגשים, הנערכים פעם בשבוע בשעות הערב. הם כוללים שיעורים עיוניים, תרגולים מעשיים בכתיבת תכנים פוליטיים, והרצאות אורח של חברי כנסת. התכנית מתקיימת בקמפוס המכללה באור יהודה.


נושאי הלימוד

 

 • עבודה עם חברי כנסת ושרים
 • אתיקה וחקיקה 
 • תקשורת מקומית ובין לאומית
 • תפקידי עוזר השר
 • דפי מסרים ותיאום מרואיינים
 • יחסי הכתב והדובר
 • כתיבת מאמרים ונאומים פוליטיים
 • ערוצי טלוויזיה בישראל
 • תדרוך לקראת תכניות אקטואליה
 • יצירת דעת קהל חיובית
 • ספינים תקשורתיים והסחות דעת
 • בניית קמפיין פוליטי יעיל
 • התמודדות עם מצבי משבר     
 • הפקה וניהול של מסיבת עיתונאים     
 • ועוד

 

צוות הוראה

 

בין המרצים בקורס נמנים: חבר כנסת אשר היה ממונה בעבר על רשות השידור, וכן שימש יועץ ויזם בתחום הנדל"ן והבנייה, אשר קידם חוקים רבים בנושאים סביבתיים וצרכניים; כתב פוליטי, שדרן רדיו, ומגיש חדשות בערוץ מוביל, בעל הכשרה אקדמית במדע המדינה; יועץ אסטרטגי ותקשורתי למפלגה גדולה, בעל מומחיות בניהול משברים, אשר שימש יועץ לשר הביטחון; יועץ תקשורתי ששימש כמייצג בעלי תחנת רדיו חרדית, וכיום בעל חברה לייצוג משקיעים זרים בישראל; מנכ"ל חברת שיווק באינטרנט, אשר עבד במסגרת משרד ראש הממשלה ועם תנועה פוליטית לקידום צעירים; ועוד.

 

תנאי קבלה

 

לקורס הדוברות הפוליטית מתקבלים מועמדים בעלי הכשרה קודמת וניסיון תעסוקתי בתחומי הפוליטיקה והתקשורת. מתאימים מוזמנים לריאיון קבלה אישי במכללה.

 

על מוסד הלימוד

 

היחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, הממוקמת באור יהודה, נועדה להכשיר לקבלת מגוון תעודות מקצוע בתחומי הניהול, המס, הכספים והמחשבים. הלימודים נוגעים בפן הפרקטי של העבודה, ומספקים למשתתפים הכשרה מעשית וידע תיאורטי. המוסד מנהל מחלקה להכוונה מקצועית דרכה היא מסייעת לבוגרים להשתלב במשק.

 

 

תעודה

 

סטודנטים המסיימים בהצלחה את לימודיהם בתכנית, זכאים לקבל תעודת סיום קורס, המוענקת מטעם היחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו. על מנת להיות זכאים לתעודה, המשתתפים נדרשים לא להחסיר מלמעלה משלושה שיעורים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: לימודי תעודה והמשך בקריה האקדמית אונו

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו - לימודי תעודה והמשך

ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

האם לימודי עיתונאות הם פרקטיים?
רותם
1 תגובות
מה שואלים בראיון אישי במכללת ספיר?
מיטל
1 תגובות
לימודי פסיכולגיה ואח״כ תואר שני בתקשורת
נועה
4 תגובות
דו חוגי במשפטים ותקשורת
שי
1 תגובות
מה כדאי לשלב עם תואר בתקשורת
אור
2 תגובות
איפה בצפון מומלץ ללמוד תקשורת?
אוריאן
2 תגובות
התלבטות בין תואר בפסיכולוגיה עם שיווק ולימודי תקשורת
נועה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,813 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,565 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי תקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
Whatsapp Whatsapp