רוצה פרטים על השלמה לתואר ראשון בסיעוד?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי השלמה לתואר ראשון בסיעוד לאחים ואחיות בפועל

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על השלמה לתואר ראשון בסיעוד? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי השלמה לתואר ראשון בסיעוד לאחים ואחיות בפועל
 
השלמה לקידום
 
בעבר, לימודי אחיות התקיימו בבתי ספר לסיעוד בלבד, במסלולים שאינם אקדמיים. לאור זאת, אחים ואחיות רבים המשמשים במקצוע זה, כבר שנים רבות, אינם בעלי תואר אקדמי. בשנים האחרונות נפתחו מסלולים ללימודי תואר ראשון בסיעוד במגוון רחב מאוד של בתי ספר לסיעוד ושל אוניברסיטאות. מלבד מסלולי לימודים הנמשכים ארבע שנים לתואר ראשון בסיעוד ומיועדים לחסרי כל הכשרה בתחום, בחלק מן המוסדות מציעים לאחים ולאחיות מוסמכים אפשרות להשלים את השכלתם לתואר ראשון במסלול לימודים מקוצר - מסלול לימודי השלמה לתואר ראשון בסיעוד. 
 
על הלימודים
 
לימודי השלמה לתואר ראשון בסיעוד מוצעים בכמה וכמה מסלולים כיום, במוסדות לימוד שונים. בכל המסלולים, מטרת תכנית הלימודים היא להכשיר את הסטודנטים – בעלי הניסיון המעשי והידע המקצועי – במידע אקדמי משלים. ידע משלים זה מתמקד בעיקר בהתמחויות ובמחקר בתחום הסיעוד, בנושאים מתקדמים בענף זה, וכן בנושאים מתחומי הניהול, ובפרט ניהול מערכות בריאות.
 
מתכונת הלימודים
 
הלימודים בתכניות אלו נפרשים על פני כשנה וחצי עד שלוש שנים בהתאם למוסד הלימודים, אך ברובם ניתנת לתלמידים אפשרות לפרוש את הלימודים על שנים רבות יותר – ובדרך כלל עד חמש שנים. היקף הלימודים בכל התכניות הוא כ – 60 שעות סמסטריאליות. תכניות הלימודים מורכבות משיעורי חובה ומשיעורי בחירה – הן בתחומי הסיעוד והן בתחומים הניהוליים והמחקריים. במרבית תכניות הלימוד הסטודנטים אף נדרשים להשתתף בפרקטיקום ולהגיש סמינר מחקרי אחד לפחות.
 
נושאי הלימוד
 
הנה מבחר מייצג מן הנושאים הנלמדים בתכניות ללימודי השלמה לתואר ראשון בסיעוד:
 
 • בריאות האישה
 • גרונטולוגיה
 • מיומנויות ניהול
 • תקשורת בין אישית
 • אמבריולוגיה
 • בריאות נפש בקהילה
 • חינוך לבריאות
 • כלכלת שירותי בריאות
 • סטטיסטיקה ושיטות מחקר
 • קהילה וסיעוד
 • פסיכולוגיה חיובית ושיטות ריפוי משלימות
 • ועוד
 • התמחויות בסיעוד – פדיאטרי, פסיכיאטרי, אונקולוגי ועוד
 
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
לימודי השלמה לתואר ראשון בסיעוד מיועדים לבעלי תעודת אח או אחות מוסמכים, מטעם משרד הבריאות. בנוסף, מרבית מוסדות הלימוד דורשים עמידה בתנאי הקבלה הרגילים של המסלול, הכוללים בדרך כלל רף מסוים של ממוצע ציוני תעודת הבגרות בשילוב ציון הבחינה הפסיכומטרית. עם זאת, חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים קבלה על סמך תעודת בגרות בלבד או על סמך ציון הפסיכומטרי בלבד.
 
חתכי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד ויש לברר אותם במוסד הלימודים המבוקש. בנוסף לזאת, רוב תכניות הלימוד מעמידות רף קבלה של רמת "בינוני" לפחות באנגלית, וישנה חובת הגעה לרמת "פטור" בשפה זו עד סיום שנת הלימודים הראשונה. מועמדים שעברית איננה שפת אמם יידרשו לעבור בחינות מיון בשפה העברית (מבחן יע"ל).
 
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
 • האקדמית רמת גן: במכללה יכולים אחים ואחיות מוסמכים ללמוד בתכנית לימודי סיעוד ייעודית עבורם, אשר מביאה בחשבון את הניסיון שלהם בענף. מסלול זה כולל 96 נקודות זכות מהתכנית הארבע שנתית והוא נפרש על פני שישה סמסטרים שנלמדים ברצף.
 
 • אוניברסיטת תל אביב – מקיימת תכנית לימודי תואר ראשון B.A לאחים ולאחיות מוסמכים. התכנית נפרשת על פני שנתיים אך ניתנת לפרישה לזמן ממושך יותר.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים – מציעה לימודי סיעוד במסלול לאחיות מוסמכות, הנפרש על פני שלוש שנים.

 

 • אוניברסיטת חיפה – מסלול השלמה זה לתואר ראשון B.A בסיעוד באוניברסיטת חיפה נלמד במשך שנה וחצי, במתכונת של יומיים מלאים בכל שבוע. אוניברסיטת חיפה אף מקיימת מסלול לימודים זה בשלוחת נצרת.

 

 • מכללת מבח"ר בני ברק – מכללה זו מקיימת מסלול לימודים לחרדים, הזהה במתכונתו למסלול של אוניברסיטת חיפה, ופועל בשיתוף מלא עם אוניברסיטה זו. הלימודים מתקיימים בבני ברק תוך שמירה על הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים.
 
תעודה
 
במרבית מוסדות הלימוד, לצורך סיום המסלול בהצלחה וקבלת תעודת תואר ראשון B.A בסיעוד, נדרשים התלמידים לנוכחות מלאה בכל השיעורים והתרגולים, וכן להשתתפות בהתנסות המעשית במלואה.
 
לסיכום
 
ההתפתחות האקדמית והדרישה להשכלה בעולם כולו בעשורים האחרונים, דורשת מכל אחד מאתנו להיות בעל השכלה אקדמית בתחומו, וזאת מלבד המקצועיות המעשית הנדרשת. תחום הסיעוד הוא אחד התחומים הכדאיים ביותר להשלמה אקדמית כיום, שכן ההתפתחויות הטכנולוגיות בתחומים כביוטכנולוגיה, מכשור רפואי וכדומה, דורשות אנשי ניהול בריאות מומחים ומקצוענים בתחומם. לימודי השלמה לתואר ראשון בסיעוד לאחים ואחיות בפועל מעניקים לכם את היכולת להרחיב את תחומי הפעילות המקצועית שלכם, להתמחות בענפים מסוימים בסיעוד, להשתלב בתפקידים ניהוליים, קהילתיים וכדומה, ואף ללמוד לתארים מתקדמים בתחום או בתחומים קרובים. 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על השלמה לתואר ראשון בסיעוד?

רוצה לדעת יותר על השלמה לתואר ראשון בסיעוד?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד אח/ות

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: השלמה לתואר ראשון בסיעוד

התקבלו 34 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא סיעוד

אורנה צבי
"כדי להצליח היום בתחום הסיעוד יש צורך בהשכלה טובה וגם בערכים אישיים. במקצוע חשובים ערכים של כבוד, סובלנות, יכולות קשב ואמפתיה לאנשים. שילוב הערכים האלה יחד עם מוטיבציה ויוזמה אישית הוא שילוב מנצח."
"מלבד הקשר לחדשנות ושליטה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, יש חשיבות עדיין להיות שם עם שירות, חמלה והבנה שכולנו בני אדם, שאנשים צריכים אותנו במצבים קשים. כאן הערכים שלנו באים לידי ביטוי. מנהלי סיעוד שנותנים דוגמה אישית יכולים להשפיע על מערכת הבריאות כולה."
אורנה צבי
מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי וולפסון
ד"ר תמי אמיר
מקצוע הסיעוד מבוקש מאד אך מדובר בתחום מאד תובעני הדורש מהעוסק בו להיות כולו בתוכו.
אנשים המתאימים לתחום הסיעוד מעוניינים לא אחת בעבודה "לא שגרתית", עבודה הכרוכה בעבודה במשמרות. עם זאת, מדובר באחד המקצועות הכי מספקים שיש למי שאוהב לעזור ולהיות משמעותי לאחר, ברגעים החשובים של החיים.
בלימודי הסיעוד, תחומים רבים ומגוונים החל מתחומי המדע, הרפואה וגוף האדם, המשך בתיאוריות פסיכולוגיות, קורסים העוסקים במעגלי חיים שונים וכמו כן קורסים מתחום העבודה הסוציאלית. הכישורים הנדרשים מסטודנטים לסיעוד הם כישורים הן כמותיים והן מילוליים.
במהלך התפתחות הקריירה ובשלבים יחסית מוקדמים, הסטודנטים, מתמחים בתחומים רבים ומגוונים, יוצאים להשתלמויות ובעבודתם אחראים על תחומים מקצועיים רבים ומגוונים. לצד יכולת למידה תיאורטית ומחקרית, נדרשת יכולת הכלה בינאישית, יכולת לטפל באמצעות מגע פיזי באחרים, יכולת יצירת קשר נעים והרבה שיקול דעת, אחריות, אמינות, דיוק, עמידה בלחצים, וסקרנות לדעת וללמוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp