מה למדו מפורסמים בעולם הבידור והמוסיקה בישראל?

18/12/2013 מאת: מערכת "לימודים בישראל" (6,179 צפיות)

איך זה שכוכב עולה, איך זה קורה למען השם? הרי זה נפלא. אספנו כמה נתונים מעניינים על האנשים הכי אהובים בבידור, בטלוויזיה ובמוסיקה, וגילינו כמה קווי דמיון מפתיעים - ביניהם: חשיפה מוקדמת למקצוע, ידיעת שפות, אהבת ספרות וחרדות!  

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה למדו גיבורי הבידור שלנו?

 

בחירות של ענקים

 

כמו באופנה גם בעולם הבידור מסתמכים במידה רבה על טרנדים מתחלפים, ולכן ודאי רבים תוהים אם בכלל יש טעם ללמוד באוניברסיטה או במכללה מקצועות דינאמיים כל כך. נכון, ידוענים ואנשי תקשורת מצליחים רבים למדו את העבודה תוך כדי תנועה, אך למולם תמיד יש רבים אחרים שרכשו השכלה אקדמית או מקצועית. מה מאפיין את שני סוגי ה"סלבז" האלה, מה הביא אותם להצלחה הגדולה, מה למדו במסגרות הפורמאליות, ומה למדו בכוחות עצמם? – הלכנו ובדקנו את הקריטריונים האלה אצל כמה גיבורי טלוויזיה ובידור נבחרים בישראל.

 

מה למד ארז טל?

 

חיפשנו וחיפשנו, ולא מצאנו מסגרת שהתאימה לגודל של האיש האדיר הזה. על עצמו אמר בראיון רדיו אישי עם קובי מידן – "אני לא צעיר, לא יפה ולא חדש", ולאחר מכן באותה תכנית הוסיף בבדיחות הדעת – "לכן הלכתי לבידור, כי לא צריך להיות משכיל". אבל כולנו יודעים שהבן אדם גאון, וסקרניים לדעת – איפה הוא צדק, ומהיכן זה בא לו.

 

מה שבכל זאת למדנו עליו היה, שבתור ילד הוצרך להסתגל למעברים התכופים של הוריו בין מדינות שונות בעולם. כך, ארז טל הילד כבר זכה ללמוד בבתי ספר בפריז ובאיטליה, לדעת ארבע שפות לפחות, לראות עולם ולהכיר את ישראל מבפנים ומבחוץ. מגוון הפרספקטיבות שרכש בתקופה זו על ישראל הקנה לו דבר מה בעל ערך רב, לדבריו.

 

כמו שעשה בכל פעם שנכנס לבית ספר חדש, כשהתאים את עצמו לתכנית הלימודים המקומית באמצעות השלמות רלוונטיות, כך עשה גם כשהגיע לגלי צה"ל בתור קריין. בזמן הפנוי שהיה לו, עבר על הסרטייה כדי לבדוק, איך נהגו לשדר חדשות בזמנים שונים במדינת ישראל. משקיען, אתם אומרים? – מעין אוטודידקט כנראה. ארז טל מספר על עצמו, שעד כיתה יא' היה קורא ספר אחד בכל יום מבחירה ומתוך עניין אישי. אך מרגע שהתבקש לקרוא לקראת בחינה ספר שלא אהב, הפסיק לקרוא.

 

מה למדה יונית לוי?

 

לעיתונאית יונית לוי יש סיפור הצלחה מסחרר ומדהים. כולנו מכירים אותה כמגישת החדשות של ערוץ 2, זאת שסיפרה לנו על אסון התאומים בארצות הברית, על עליית הנשיא אובמה, על מדגמי הבחירות בישראל. ראינו אותה מראיינת שלושה נשיאים אמריקנים, צפינו בה משוחחת עם ביל גייטס, שמענו אותה מדברת איטלקית שוטפת, ונהנינו מהמבטא המוצלח שלה באנגלית.

 

מה שבאמת כל כך מפתיע בסיפור שלה הוא הגיל הצעיר (25) שבו הפכה למגישת המהדורה המרכזית, אותה הנחתה תקופה מסוימת לגמרי לבד. פרט מפתיע נוסף, שאולי רבים אינם יודעים עליה, הוא שבתור ילדה פחדה "פחד מוות" (ציטוט של דבריה) מטלוויזיה. עד כדי כך פחדה, שההורים שלה חשבו להוציא את "הקופסא" מהחדר.

 

כמו ארז טל גם יונית לוי השתלבה בגלי צה"ל במסגרת השירות הצבאי. גלי צה"ל וידיעת שפות אינם קווי הדמיון היחידים בין השניים. אלמנט זהה נוסף ביניהם הוא האהבה לספרות. לוי למדה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית בחוגים היסטוריה וספרות אנגלית, והשמועה אומרת שהיא נוהגת לקרוא בשקיקה מחזות של שייקספיר. בזמן הלימודים התחילה לעבוד בערוץ השני ככתבת – תפקיד, שלדבריה, הרבה יותר מעניין מהגשת חדשות.

 

מה למדה אורלי וילנאי?

 

הנה דוגמא נוספת לעיתונאית נמרצת, חרוצה ומפתיעה. את אורלי וינלאי רובינו מכירים כ"אורלי וגיא", השם המסחרי של מפעל חברתי ענק, שכולו עזרה לזולת. שני הטלפונים הניידים שלה לא מפסיקים לצלצל, כשמהעבר השני של הקו ממתינים למענה אנשים הצריכים סיוע, אותו אמורים היו לקבל מהמדינה. וילנאי תופשת את העיתונות ככוח הרתעה, שהוא היתרון שלה בתפקידה האמיתי - עובדת סוציאלית לא מדופלמת.

 

בתור ילדה, אביה, שעבד ככתב משטרה, היה לוקח אותה איתו לעבודה. משם כנראה נדבקה בחיידק התקשורת. בעבר חלמה להיות דוברת צה"ל, מה שלא עלה בידה. היא למדה באוניברסיטת תל אביב לתואר ראשון בתקשורת וטלוויזיה, והמשיכה לתואר שני בלימודי ביטחון. אחד המניעים שלה לפנות לתואר שני בביטחון היה החרדה שלה, שמישהו מסביבתה הקרובה ייקלע, חלילה, לפיגוע.

 

בתקופת לימודיה לתואר שני עבדה במכון לחקר הטרור באוניברסיטת תל אביב, וביצעה מחקרים של הפנטגון בנושא הטרור האסלאמי. היא ביקשה להבין מה גורם לאנשים להוביל תנועת טרור ולהשתמש באלימות להשגת מטרות פוליטיות. לאחר שבדקה תהליכים ארוכי טווח של הידברות עם ארגוני טרור במדינות אחרות, הגיעה למסקנה מלאת התקווה, שניתן להגיע לשלום גם בישראל.

 

מה למד אביב גפן?

 

אם כבר מדברים על שלום, למה שלא נדבר על הילד המוכשר, שגדל בשנות ה - 80 על גיבורי הסיקסטיז?! אביב גפן, שהכרנו בתחילת שנות ה – 90, כבש אותנו עם הטוטאליות והתמימות הנערית המהפכנית, שאפיינה את שנות ה – 60 בארצות הברית. כמו הרבה דברים שמגיעים לישראל באיחור, אביב הביא לנו בפרוס הניינטיז את ה"הארדקור" של נערי הפרחים. ואהבנו את זה, מאד, כמו שלא נאהב עוד לעולם.

 

אביב גפן גדל בבית שהיה מלא בתרבות. הוא גדל עם השירה של אלתרמן ועם היצירות של טום ווייטס, ניק קייב ודייויד בואי. דיוויד ברוזה היה עושה לו בייביסיטר. במשפחת גפן היו שרים ומנגנים בפסנתר ובגיטרה, באותה תדירות שבה משתמשים היום בכל בית במחשב. הוריו רשמו אותו לבית הספר רימון, כשהיה בן 16 והפסיק להגיע לתיכון (אגב, גם הוא אהב ספרות ואנגלית).

 

ברימון קיבלו אותו למרות הגיל הצעיר ועל אף שלא הייתה לו בגרות, לאחר שהוכיח כישרון רב בבחינת המיון. כמוהו למדו באותו מחזור לפחות עוד שתי סטודנטיות בלי בגרות. במסגרת הזו רכש כלים אמנותיים ומקצועיים שעזרו לו ביצירה, וכשהרגיש שקיבל את כל מה שהוא צריך כדי לפלס את דרכו כזמר, עזב את הלימודים.

 

בזמן שעוד למד ברימון, הגיעה הזמרת נורית גלרון לשמוע אותו באופן מיוחד בהופעה שעלתה בבית הספר. היא התרשמה עמוקות, וזכרה אותו גם שנתיים לאחר מכן. שני שירים של אביב נכנסו לאלבומיה והתפרסמו. אחד מהם הוא השיר "אתה כה חסר לי". את שאר ההיסטוריה רובינו כבר מכירים היטב. היום, גפן כמו טל, כבר לא חדש ולא צעיר, והוא אף פעם לא היה יפה במיוחד, אבל הוא מוסיף לככב בפריים טיים, וגם פורש כנפיו אל העולם הרחב והגדול.

 

מה למדה אורנה בנאי?

 

ממשפחת גפן למשפחת בנאי; אורנה בנאי היא אחותם של אביתר ומאיר, שני מוסיקאים מוכשרים. בשונה מאחיה, אורנה בחרה במסלול משחק. לשם כך, הלכה ללמוד בסטודיו למשחק ניסן נתיב, החוגג השנה (2013) יובל שנים להיווסדו. בהקשר מסוים סיפרה אורנה בנאי על כמה מן השיעורים בסטודיו, שהיו "קסומים ומטריפים", ושתמיד הייתה ציפייה לקראתם.

 

בתום לימודיה הגיעה לאודישנים בתיאטרונים הגדולים, כשבינתיים ניקתה בתים לפרנסתה. כנראה באותה תקופה שמע בעל מועדון הסטנד אפ "דומינו גרוס", שאומנית צעירה ומצחיקה מאד מחפשת חשיפה. ה"דומינו גרוס" היה המקום שבו הוקלטו מערכוני תכנית הטלוויזיה "דומינו" בשלהי שנות ה – 90. אורנה בנאי הוזמנה להופיע במועדון העולה, שאיגד סביבו את הדור הבא של הקומיקאים.

 

באחת מהופעותיה ישב בין הצופים דודו טופז, שהייתה לו אז תכנית טלוויזיה בעלת רייטינג מעולה. טופז אהב את מה שראה והתחיל לשלב

את אורנה בנאי בתכניתו, בתפקיד "לימור". מאז השתתפה בעוד תכניות רבות לצד ארז טל, טל פרידמן, גורי אלפי ואנשי בידור נוספים. בניגוד לתכנית הראשונית שלה לפתח קריירה בתיאטרון, אורנה בנאי כבשה את מרקע הטלוויזיה, וגם את ליבנו.

 

אולי יעניין אותך גם

סקר לימודים בישראל ואתר גלובס

מאת: אנאבל אדמסקי, 24/3/2020
סקר שערכנו באתר "לימודים בישראל", שהתפרסם באתר "גלובס" מראה מה באמת חושבים הסטודנטים על הלימודים מרחוק בעקבות התפשטות הקורונה. לכתבה המלאה >>

קורונה ולימודים - מה החלטות המוסדות עם התפשטות הנגיף?

מאת: אנאבל אדמסקי, 12/3/2020
התפשטות הקורונה מאיימת לפגוע בפתיחת סמסטר ב' שנמצא ממש מעבר לפינה. מה הנחיות מוסדות הלימוד לגבי קיום לימודים? ואיך יעזרו לסטודנטים כדי למנוע פגיעה בלימודים? לכתבה המלאה >>

גם אתם יכולים להיות ידענים כמו הצ`ייסר: איתי הרמן מסביר איך לזכור באמצעות הקשר

מאת: תובל קליין, 29/1/2020
הצ'ייסר, איתי הרמן, מגלה את השיטה באמצעותה גם אתם תוכלו לפתח את הזיכרון וסוף סוף לדעת את כל החומר למבחן, ומסביר למה ידע כללי הוא עבורו שליחות. לכתבה המלאה >>

איך נראה יום של טראומטולוג? ד"ר דרור סופר חושף את מאחורי הקלעים של חדר הניתוח

מאת: אנאבל אדמסקי, 22/1/2020
ד"ר דרור סופר, כירורג ומנהל מערך הטראומה בבית החולים איכילוב, מספר על עבודתו המיוחדת שמפגישה אותו עם הגבול הדק שבין חיים למוות, ומשתף בדברים חשובים למי שחולמים ללמוד רפואה. לכתבה המלאה >>

רענן שקד על כלים לתחילת הדרך בתעשיית התקשורת והחשיבות של אמירה אישית

מאת: אנאבל אדמסקי, 21/1/2020
העיתונאי רענן שקד מספר על כלים חשובים לתחילת הקריירה בעולם התקשורת, על התרומה של האקדמיה לעיתונאים מתחילים ועל הכוח של סיפור טוב בעידן הצפת המידע והרשתות החברתיות. לכתבה המלאה >>

הפתרון העיצובי שלכם יכול להיות הסטארט אפ הבא: מה הקשר בין עיצוב תעשייתי לבין עולם ההייטק?

מאת: תובל קליין, 15/1/2020
רוצים קריירה שמשלבת בין יצירתיות ובין צרכים פרקטיים בתעשייה? כיום קיימת עלייה בביקוש למעצבים תעשייתיים: ראש התכנית לעיצוב תעשייתי באחד מהמוסדות המובילים בארץ מספר למה לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין
Whatsapp Whatsapp