תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בביקורת פנימית בקריה האקדמית אונו

האקדמית נתניה
האקדמית נתניה
האקדמית נתניה
האקדמית נתניה

תואר שני במנהל עסקים עם הסמכה למקצוע ביקורת פנימית בקריה האקדמית אונו

 

המסלול אינו פעיל


MBA בקריה האקדמית אונו

 

בקריה האקדמית אונו לומדים מדי שנה אלפי סטודנטים במסלולי הלימוד השונים לתואר ראשון או לתואר שני. המסלול לתואר שני במנהל עסקים מאפשר לסטודנטים לבחור בין מגוון התמחויות בנושאים מבוקשים כמו שיווק ופרסום, מימון, ניתוח מערכות מידע, חשבונאות, ניהול משאבי אנוש, מערכות בריאות ופארמה ועוד. כעת מציעים בקריה גם התמחות בביקורת פנימית.

 

כמה מילים על ההתמחות 

 

תפקידם של המבקרים הפנימיים עבר מתיחת פנים משמעותית בשנים האחרונות. בניגוד למצב בעבר, אז היינו שומעים על "ביקורת ציבורית" בהקשר של מוסדות מדינה, כיום מדברים על "ביקורת ניהולית", שרלוונטית לכל הגופים העסקיים במשק. כפועל יוצא מכך, עולה הדרישה לאנשי מקצוע בעלי ידע לא רק במנהל ציבורי, אלא גם במדעי הניהול ובמנהל עסקים.

 

תכנית הלימודים

 

התכנית לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בביקורת פנימית מתחילה בקורסי תשתית, שנועדו להכין את הסטודנטים לעמידה בבחינות ההסמכה של לשכת מבקרי הפנים העולמית IIA. בהמשך, היא מכשירה את הסטודנטים לשמש כמבקרים פנימיים בעלי ראייה רחבה ובקיאות בשלל תחומים משיקים - תפעוליים, ארגוניים, לוגיסטיים, פיננסיים וניהוליים. המשתתפים נחשפים לסוגיות בניהול סיכונים, מעמיקים במבנה הממשל התאגידי בישראל ומקבלים כלים מעשיים לקביעת נהלים, פיקוח ובקרה.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים לתואר שני במנהל עסקים בשילוב עם לימודי ביקורת פנימית מתפרשים על פני 15 חודשים. הם מתקיימים במתכונת של שני מפגשים בשבוע. השיעורים נערכים בשעות אחר הצהריים ובימי שישי בבוקר, באופן המותאם לאנשים עובדים. תכנית הלימודים כוללת שיעורים פרונטליים, הרצאות אורח, תרגולים וסמינרים. במקביל כל אחד מהסטודנטים מבצע התמחות מעשית בביקורת פנימית, המתקיימת בנוסף לשיעורים הקבועים במערכת השעות, בהיקף של 24 שעות בחודש.

 

נושאי הלימוד

 

 • ניהול פיננסי ויזמות עסקית 
 • חשבונאות ניהולית ופיננסית
 • עבודת צוות בעידן הגלובאלי
 • שרשרת אספקה וניהול פרויקטים
 • נורמות התנהגות ואתיקה בניהול
 • סוגיות באבטחת מידע ועולם הסייבר 
 • דיני ביקורת
 • הערכת שווי חברות
 • מבוא לתורת המשחקים
 • ביקורת הונאות ומעילות
 • אסטרטגיה וניהול השיווק
 • ועוד 

 

 

סגל הוראה

 

כמה מבין המרצים שתפגשו במהלך הלימודים במסלול: פרופסור רב פעלים שכיהן כחשב הכללי של משרד האוצר, עמד בראש אגף התכנון העסקי באחת מחברות התקשורת הגדולות בישראל ובראש וועדה שבחנה את מבנה הניהול של ענף הכדורגל הישראלי; רופאת ילדים שהיא גם מומחית בניהול רפואי, בעלת תואר מוסמך בניהול ציבורי של אוניברסיטת הרווארד, העוסקת במחקריה במשפט רפואי ואתיקה, בניהול ומנהיגות, בתכנון ואסטרטגיה ובכלכלת בריאות. דוקטור המשמש כיועץ לשיתופי פעולה בינלאומיים במשרד החוץ, שכתב את התזה שלו על צמיחת מותגים בתעשיית האופנה האמריקאית ואת הדוקטורט שלו על תמיכה פיננסית וייעוצית בתהליכי הקמה וניהול של עסקי יצוא; ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים בתכנית זו הינם תואר ראשון ממוסד מוכר עם ממוצע 80 ומעלה וכן ניסיון מעשי בניהול.

 

תעודה

 

בוגרי המסלול יהיו זכאים לתואר מוסמך במנהל עסקים של הקריה האקדמית אונו. כדי לקבל תעודה רשמית בינלאומית למקצוע הביקורת הפנימית CIA, יהיה עליהם לעבור שלוש בחינות הסמכה חיצוניות.

עוד מסלולי לימוד - האקדמית נתניה

ssssssssss

מתוך פורום האקדמית נתניה

תנאי קבלה לתחום מנהל מערכות בריאות
גראם חמד
1 תגובות
מה תנאי הקבלה לקורס גישור
סבטלנה
1 תגובות
הסמכה למקצוע ביקורת פנימית
יונתן וינשטין
1 תגובות
תנאי קבלה למסלול משפטים
איתי
1 תגובות
מה הדרישות במסלול BA מנהלים
פואד עסלי
1 תגובות
מועדים ומחירים לקורס הנחיית קבוצות
רויטל בוצר
ללא תגובה
קבלה למדעי המחשב ללא פסיכומטרי
כמאל מסרי
2 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp